Foo Fighters: Back and Forth

Dokument Foo Fighters: Back and Forth mapuje 16 let této kapely; od prvních písní, které složil Dave Grohl sám po tom, co skončila Nirvana, přes několik změn v kapele na postech bubeníka a kytaristy, procesy nahrávání všech alb, vyprodání Wembley až k přípravě posledního alba, které vznikalo v garáži domu Grohla. Skupina se postupně dopracovala na jednu z nejlepších rockových kapel současnosti, za kterou je právem označována. (Katka88)

S3MIR

Nie som nijaky specialny fanusik Foo Fighters,ale tento styl muziky je mi blizky. Az tu som sa dozvedel,ze spevak robil v Nirvane bubenika a o dalsich veciach ani nehovorim. Ako dokument je to natocene perfektne,svedectva vsetkych clenov kapely,ktori maju rozne uhly pohladu na vsetky dobre aj zle casy kapely,prepletene s koncertami a celkovym pribehom. Ci uz ste fanusik ,alebo nie,ak mate co len trochu radi dobru hudbu, odporucam pozriet. ()

14krejca14

Pro mě nejlepší rocková kapela současnosti a moje srdcovka. Po shlédnutí tohoto dokumentu se to jen potvrdilo... Grohl je sakra nějaký hudebník a s bubeníkem Taylorem Hawkinsem si ze sebe opravdu umí dělat prdel... Navíc deska Wasting Light nahraná přímo na pásku bez nějaký počítačových udělátek? Tak to má být! Zvuk absolutně nepřekonatelný! ()

Caan

Už pár let jsem takovým tím pasivním fanouškem Foo Fighters. Poslouchám je často a rád, ale víceméně o nich nic moc nevím, kromě toho obecně známého faktu, že Dave Grohl hrál v Nirvaně. Půl roku jsem odkládal kouknout se na Back and Forth, protože se mi v té době oposlouchali. No, jak jsem zjistil, udělal jsem chybu. Od začátku, kde vypráví o Nirvaně, odchody členů FF, přes Queens of the stone age a Daveovu krizi, až k monumentálnímu koncertu ve Wembley. FF:Back and Forth ve mně vyvolalo takové to aktivní fanouškovství, ale hlavně mi změnilo pohled jak na kapelu, tak i na na jejich songy; vidím je z trochu jiného úhlu a v kontextu historie Foo Fighters. Tleskám. ()

koza3

Druhé shlédnutí po letech ve mě stále zanechává dojem, že se jedná o unikátní kapelu s peprnou historií. Grohl a Foo Fighters se posunuli dávno nad laťku Nirvany a vyprodané Wembley dva dny po sobě je toho důkazem. Otázka je, jak dlouho by se na vrcholu udržela Nirvana, kdyby dnes ještě působila. Změny v osazenstvu kapely jsou husté a poukazují na to, že nic nebylo tak růžové a kluci si zažili těžké časy. Třešinkami byly pak vysvětlivky některých písní, proč se jmenují tak jak se jmenují a jaké situace reflektují. Spolu se Sonic Highways je to zajímavý obraz této legendární kapely. PS. Dokument nemá 150minut jak je uvedeno v popisu, ale 100min. Třetí shlédnutí po dočtení knihy ve mě opět vyvolalo vlnu emocí. Důkaz toho, že nepotřebuješ miliony abys udělal dobrou desku, ale můžeš ji splácat v garáži a pokud máš hudební talent a dost dřeš, vyšplháš se na výsluní. Srdcovka. ()

aannemer

Jsem velký fanoušek rocku ve většině jeho podobách. Hudbu poslouchám intenzivně již dobrých 35 let, slyšel jsem za tuto dobu desetitisíce desek. Foo Fighters se ale mými favority nikdy nestanou, jejich hudba mi absolutně nic neříká. Slabší průměr. ()

moommi

Nečekala jsem ani jinej výsledek než 5*. Nečekala jsem, ani takhle upřímný pohled do zákulisí FF.. Z vyprodané Wembley hall jsem měla husí kůži. Dokonalý dokument o legendárních Foo Fighters. Možná to je tím, že jsou pro mě ti nejlepší, ale, který jiný dokument o kapele by mě bavil tak skvěle jako o nich? ()

fiGO232

Kvalitne natočený dokument o jednej s mojich najobľúbenejších kapiel súčasnosti. Dokument mapuje históriu kapely od jej vzniku až po súčasnosť. Pre každého fanúšika Foo Fighters „must see“ záležitosť ()

Desmi

Viděl jsem pár dokumentů o hudebních skupinách, nebo dokonce o koncertech. Nicméně nic podobně profesionálně udělaného, mezi tím vším, nebylo k nalezení, doteď. I člověk, který tuhle hudbu nezná a nezajímá se o ní (jako třeba já, s vyjímkou tak 3 - 5 songů), musí smeknout před profesionalitou a nadheldem s kterým je to natočeno. Díky tomu lze mluvit i o nějaké informační hodnotě, která je zde mimořádně vysoká. ()

belinko

Ťažko na dokument o kapele s 20 ročnými skúsenosťami a prevažne Dave-ovi, ktorý sa vymámil z tieňa Nirvany a založil (pre mňa) ešte úspešnejšiu kapelu dať niečo iné ako plný počet. A chlapci, ktorí dáte jednu, či dve hviezdičky, lebo takýto štýl nepočúvate, berte si radšej príklad z Kurta a zastrelte sa. Tu sa hodnotí film a nie povinnosť dať automaticky slabé hodnotenie, lebo to nie je Váš hudobný vkus. Vy krypláci debilní. ()

vabank

Dokument jsem poprvé viděla když mi bylo 17 let a začala Davida Grohla úplně nesnášet. Člověk, co je bezpáteřní a jede jen na sebe. Po devíti letech, kdy mi tato kapela stále ležela v hlavě, jsem se rozhodla si dokument pustit znovu. Musím říct, že Dave Grohl je to nejlepší, co Nirvana vyplodila (promiň, Kurte). Dokument, který surově popisuje vznik a vývoj kapely zcela bez obalu. Výborně sestříhaný, upřímný. Dnes považuji Grohla za jednoho z nejlepších současných hudebníků, resp. skladatelů. Protože nic není tak, jak na "první shlédnutí" vypadá. :-) ()

embee

Úžasná záležitost, nejlepší dokument všech dob...Foo Fighters nejlepší kapela současnosti. Dave byl skvělej už za těma bicíma v Nirváně, ale až se svojí skupinou nám ukázal, co všechno v něm dříme. Můj sen - vidět naživo, protože už jen záznamy jejich live vystoupení mě dostávaj. ()

Mr.Fuck

Jediné co nechápu je, že se na film koukali i ti, kteří FF nemají rádi...to je trochu na hlavu. A pak tady kydaj a hodnotí spíše svoje sympatie ke kapele, než ke zpracování samotného dokumentu...A ten je hodně dobře udělaný! ()

stepanvaj

Velice povedený pohled do zákulisí jedné z vůbec nejproslulejších rockových kapel současnosti! To s jakou otevřeností Dave a spol. mluví o minulosti Foo Fighters, která nebyla vždy úplně růžová je chvílemi opravdu zarážející...Moc je obdivuju za to co dokázali a hlavně, že si nenechali kecat do toho co je baví a tvoří stále stejně našlapanou rockovou hudbu! Pro mě osobně je jejich letošní deska Wasting Light to nejlepší co letos vyšlo...toto DVD tu euforii ze současné formy FF jen podtrhává xP 10/10 ()

SMIRE

Fantasticky hudobny dokument. Odporucam vsetkym balalajkarom, igrikom, trumpetarom. A v podstate aj bubenikom. A s Davom by som fakt nechcel byt v jednej kapele. Dave: Ani sa nesnaz ma oslovit, ty despota!:) 5/5 ()

dammit83

Výbornej dokument mapující zrod a vrchol jedné z nejlepší rockové kapely současnosti! Na konci se ukáže i Novoselic, o kterém jsem snad nic nového nevěděl sto let. Nabízí pohled na to, jak se nahrává deska a sposty dalších zajímavých záběrů i ze starší doby! Skvělej to počin ty Foo Fighters-jedna z mých oblíbených kapel... ()

Epco

Foo Figters som vždy vnímal iba okrajovo, a dokument mi zhrnul a podal všetky inf. ktoré sú podstatné k tomu aby som pochopil prečo sú tam kde sú. Ale keďže chýba faktor srdcovej záležitosti ako pri Pearl Jam dokument sa u mňa nedokáže prehupnúť cez 3* ()

macoslavek

znát zpaměti všechna alba, vidět tento dokument, a pak naživo řvát s Davem v O2 aréně.. nemá asi smysl popisovat, ajk silný zážitek to byl.. dokument je výborný, FF jsou výborní.. nejlepší. ()