Foo Fighters: Back and Forth

Dokument Foo Fighters: Back and Forth mapuje 16 let této kapely; od prvních písní, které složil Dave Grohl sám po tom, co skončila Nirvana, přes několik změn v kapele na postech bubeníka a kytaristy, procesy nahrávání všech alb, vyprodání Wembley až k přípravě posledního alba, které vznikalo v garáži domu Grohla. Skupina se postupně dopracovala na jednu z nejlepších rockových kapel současnosti, za kterou je právem označována. (Katka88)

hulinsky

Dave Grohl je v teto dobe Lady Gaga, Hannah Montany a Petra Kolare jednim z poslednich rock´n´rollovych hrdinu a nositel nadeje na slusne hudebni zitrky. Zaroven i naprosto pohodovy a vtipny clovek, ktery je nohama na zemi a nema problem v tomto dokumentu prozradit zajimavosti ze trinacte komnaty Foo Fighters. Jeden z nejlepsich hudebnich dokumentu, co jsem kdy videl. Buh ochranuj Davea Grohla! ()

mi-ib

Další potvrzení toho, že je mnohem hodnotnější točit o hudebních skupinách dokumenty než hrané filmy. Nejsem fanouškem Foo Fighters, ale některé jejich singly znám a líbí se mi, ale dokážu si představit, jaká je to pro fandy bomba. Já se také bavil, takže jsem spokojenej. ()

Killingjoke

Patřím k těm, které smrt Kurta Cobaina a následný rozpad Nirvany velmi zasáhl. Grunge byl a stále je ta hudba, která je mému srdci nejbližší a mezeru po Nirvaně nedokázal zalepit ani Pearl Jam, jenž mne nikdy moc nechytil. Jenže, když pár měsíců po rozpadu Nirvany, její bývalý bubeník Dave Grohl oznámil, že zakládá novou kapelu s názvem Foo Fighters (název odvozený od létajících talířů), tiše jsem jej jako mnozí jiní proklínal. Uběhlo pár let a mě se do ruky dostalo album The Color and the Shape a můj odpor byl zlomen. Z dnešního pohledu svůj předchozí postoj nechápu, vždyť smrt jednoho nemůže zastavit život ostatních. Život jde prostě dál... V hudebním dokumentu Back and Forth, frontman Foo Fighters Dave Grohl (nyní hlavně kytarista a zpěvák) spolu s dalšími členy kapely popisuje genezi, která vedla od prvního garážového alba (Dave jej nahrál a nazpíval celé sám během 5 dní!), až po výborné a zatím poslední album Wasting Lights. Dovíme se, jak se dávali členové kapely dohromady, kdo kapelu a proč během let opustil, nebo kdo se do ní naopak vrátil. Grohl otevřeně přiznává, kterých věcí lituje a kterých naopak vůbec ne. To vše je provázeno ukázkami z koncertu a pro Foo Fighters typicky vtipných videoklipů. Dnes tedy, kdy jsem starší a snad i moudřejší, můžu prohlásit, že Foo Fighters vyplnily prázdné místo po Nirvaně a v současné době jsou pro mne absolutně nejoblíbenější kapelou. Stále hrají řízný rock, jehož kořeny vycházejí z punku a grunge, což je pro mne v dnešní době popových, rapových a jiných komerčně-nekomerčních sraček věc k nezaplacení. Díky za Foo Fighters a díky za tenhle perfektní dokument... ()

Dark seer

Dokument začíná stokrát omílaným příběhem, který zná každý a to je vzestup a pád Nirvany. Ano - to je příběh, který zajímá lidi teď a bude ještě několik dalších let. Pak se ale dokument zhoupne do pomalu plynoucího vysvětlování příchodu a odchodu členů kapely, což už tolik zajímavé není. Avšak dokument je dobře natočený, dobře se na něj dívá a proto má takový úspěch. Dave chtěl úplný opak na rozdíl od Kurta. Chtěl pořád víc a víc a dosáhl rockového stropu. Když vidím nevěřícné pohledy Davea a jejich bubeníka při ovacích od 85 tisíců lidí ve Wembley, říkám si, že i taková komerce má něco do sebe. Podařilo se jim natočit dobrý, ač jednostranný, vzpomínkový dokument. V Praze jsem na nich loni nebyl, popravdě mě slyšet je na živo tolik neláká. Neláká ani po shlédnutí dokumentu. Nicméně stojí za vidění. ()

kyselej

Chudák Dave Grohl si zkrátka musel projít tím rozpadem Nirvany, aby si uvědomil, že chce dělat hudbu. Vůbec jsem nevěděl, že i ostatní členové kapely jsou z jiných kapel. Když jsem je začal poslouchat znal jsem, opravdu maličko a nevědomě, jen Dava G. Výborný dokument. Je vidět, že když má každý z kapely smysl pro něco jiného (jeden pro rytmiku, druh pro tvrdé údery) zní to jako něco, na co se bude opravdu dlouho vzpomínat, i klidně po skončení a rozpadu. Ale nevěřím tomu, že by se takhle skvělá parta někdy rozpadla. I když měli k těm rozpadům velmi dobře našlápnuto už několikrát, tak dřží při sobě a hrají vstřední hudbu, která zní fakt originálně, která zní jako Foo Fighters. Tuhle kapelu bych radši moc s Nirvanou nesrovnával, protože to bylo něco jiného, a Dave se fakt hodně vypracoval a je to dobře. Cobain v něm sice zanechal pořádný otisk, ale jak sám říká "Tjis is not a Nirvana, this is other music." Miluju je. FAKT!!! ()

odvedle

A nejaké pikošky by neboli? Výborné dvd, ale zase neukázali toho dosť, bol som namlsaný komentármi, ale videl som len prierez tvorbou, personálne zmeny, niekoľko málo úletov do osobného života... avšak taký rock band, akým je Foo Fighters musí mať pod pokličkou ďaleko viac „materiálu“, pretože takto mi doc prišiel ako (dobre) sfilmovaná wikipédia. ()

hoid

Takto nejak sa maju tocit dokumenty o kapelach :) Urcite si treba pozriet aj Twenty o kapelke Pearl Jam. No kto videl tento film, urcite mu ten druhy predstavovat netreba. ()

Nightswimmer

Od Daveovych slz beznadeje a zarmutku za Kurtom az po Daveove slzy dojatia pred vypredanym Wembley - cele uzasne, rad som tohto pana stretol osobne a to vela ludi na tomto zozname nie je, hat OFF ()

DonTommy

Dave Grohl je prostě týpek a Foo Fighters jsou jeho dítě (čímž nechci nijak znevažovat význam ostatních členů). Obzvlášť fanouškovi tento film navodí pocit že se svými hudebními hrdiny sedíte na pivku a oni Vám vylévají srdce...najednou si připadáte že jste staří známí a uvědomíte si že ti rockoví bozi jsou jen obyčejní kluci. Kluci velmi talentovaní, kteří mají rádi svou práci, a jejihž cesta k tomu čím jsou dnes vedla přes řadu těžkých rozhodnutí i obyčejných lidských chyb. Pokud jste do shlédnutí tohoto filmu měli členy Foo Fighters rádi muzikanty, nyní si je zamilujete i pro to jací to jsou lidé. Shlénul jsem to už čtyřikrát a pět hvězdiček je zde zcela oprávněných. Dave: "Zbývalo šest měsíců do koncertu ve Wembley. Každej večer těch šest měsíců jsem usínal s myšlenkou: Pane bože, já musim hrát na tom zasraným stadionu. A každý ráno jsem se vzbudil s výkřikem: Ty vole, my hrajem ve Wembley!" ()

TaylorH.

Dave Grohl je talent, takže se dalo předpokládat, jak tento dokument dopadne. A dopadl výborně! Prozradí detaily od Nirvany, přes první desku a dojde až k desce poslední. Je to dojemné, vtipné, zajímavé a zpovědi jednotlivých členů jen dopomohly k dokonalosti. ()

Mr.Roman

Tak ako u mňa vyniká Fight Club spomedzi filmov, tak Foo Fighters v hudobnej scéne. Stále si ešte pamätám ako mi spolužiak na základnej škole priniesol požičať CD (One By One), ktoré si jeho otec kúpil a okamžite z toho bola doživotná láska na prvý posluch. Sakra dobrý dokument! ()

Mire

Foo Fighters je moja najobľúbenejšia rocková kapela a tento dokument som si pozrel s takou chuťou, že tých 100 minút čo trvá prebehlo neskutočne rýchle, až mi bolo ľúto že sa to už tak skoro končí. Dokument je pojatý pekne chronologicky - prvých desať minút Daveove angažmá u Nirvany a potom cesta až na samotný vrchol. Som rád že dokumentu sa zúčastnili všetci bývalí členovia skupiny, rovnako ako som rád že neobišli ani minikapitolu, ale predsa pre Davea veľmi podstatnú - a to jeho hranie v Scream. Niektoré kapitoly existencie (albumy In Your Honor a Echoes, Silence, Patience and Grace) boli spomenuté len narýchlo, ale ten zvyšok stál za to. Dozvedeli sme sa veci o ktorých sme predtým možno ani netušili. Dave je skvelý rozprávač a takto nejako má vyzerať dokument o hudobnej kapele - historky, fakty, kecačky, k tomu archívne fotografie a videá - a je vymaľované. Ja dávam samozrejme plný počet, aj kvôli osobným sympatiám k tejto kapele a jej frontmanovi - skvelé pozeranie :) ()

fordhont

Foo Fighters je moje absolutní srdcovka. Kapela, na které jsem vyrůstal. Dave Grohl je tak velká rocková osobnost a má prsty v tolika projektech a kapelách, že nebýt jeho, rocková scéna by vypadala úplně jinak. Pocta rockové legendě. "Je těžký bubnovat v kapele, když víte, že nejlepší bubeník na světě vám hledí přes rameno zatímco hraje na kytaru a zpívá." ()

Ereniss

"All my life I've been searching for something Something never comes never leads to nothing Nothing satisfies but I'm getting close Closer to the prize at the end of the rope.." Před mnoha lety, v době, kdy jsem Foo Fighters objevila a naprosto jim podlehla, jsem si dala slib, že JEDNOU je vidět hrát naživo musím. Hecla jsem se, sen se mi splnil před třemi lety (na což opravdu v životě nezapomenu). Při sledování "Back and Forth" jsem spolu s nimi zavzpomínala a prošla všechny etapy jejich kariéry. Je to šílené, jak ten čas plyne. A teď, po těch letech zase čekám...Čekám na červen, kdy znovu uvidím a uslyším nejlepší kapelu, které jsem darovala srdce... A pro fanoušky mám radu: nečekejte nebo se dočkáte pozdě či vůbec. Pokud možno, vy jeďte za nimi! ()