Půvabná policistka ovládající bojová umění Michelle (Yeoh), tvrdý mlčenlivý ex-policajt Peter (Sanada) a lehkomyslný letecký detektiv Michael (Wong) se neznali, dokud náhodou společnými silami nepřekazili pokus o osvobození mafiána, letícího k soudu stejným letadlem jako oni. Zabitý mafián a jeho kumpán ale mají na zemi další dva nebezpečné komplice, kteří jsou rozhodnutí kamarády za každou cenu pomstít... První díl po ULTRA FORCE druhé vlajkové série Intersonicu. (choze)

zurivymlok

Serie Red Force byla u nás poměrně známá a protože si z ní nic nepamatuju, i když jsem jí viděl v dětství, rozhodl jsem se trošku osvěžit si paměť. Na půl druhé hodiny jsem se tak trochu opět přenesl do dětských let, což ještě umocnil fakt, když Michelle vytáhla kazetu s důkazním materiálem, která měla stejný obal jako našich pár prvních videokazet, na kterých jsme právě sledovali tyto filmy, a scénou kdy jde jeden z hrdinů kolem plakátů filmů promítaných v době natáčení v kinech, kde se mi podařilo identifikovat horor Chud, Noční můru z Elm Street, Star Wars: Návrat Jediho a Jestřábí ženu. Dostalo se mi přesně toho, co člověk může od osmdesátkového hongkongského filmu očekávat: špatný scénář, špatné herecké výkony umocněné ještě hodně ale hodně příšerným dabingem (a to nepatřím mezi kritiky českého dabingu), velmi jednoduchý příběh, nelogické chování některých postav (např. v baru jsoiu padouchem vystříleni zbytečně desítky lidí, jen cílové osoby ne); to vše však vyváženo velmi dobrou akcí, kvalitní choreografií, ze které jako by čišel Jackieho rukopis (ač s tímto filmem nemá co dočinění) a hlavně neskuteně příjemnou a charismatickou Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí. Takže celkově spokojenost. Hodnocení bere v úvahu hlavně akce a bojové scény - filmařsky je to tak na dvě hvězdy. ()

4848

Moje srdeční záležitost,nejlepší hongkongský film společně s hard boiled,film ani na chvíli nenudí má strhující tempo od začátku až po masakrální finále na staveništi doporučuji všem fandům akčního filmu. ()

GemBirD

Kazdy mame svoje srdcovky a toto je ta moja. Yeaoh a Sanada v najelpsej forme a k tomu choreografie a strih ako sa na spravny HK narez patri (sceny v lietadle a bare su proste genialne). Ako spomenul uz kolega Ronyk7, niektore dnesne filmy sa maju, co ucit aby dosiahli aspon takyto level. Premna spolu s Yes madam (aka red force 2) povinnost aspon 1x do roka. ()

laco176

Zlatý Intersonic. Ani sme nedýchali keď to šlo na VHS. A z nostalgie pozreté aj teraz. Ten úsmev na tvárach pamätníkov je na nezaplatenie. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dneska jsme se setkali poprvé a hned jsme bojovali jako sehraný tým." Honičky, přestřelky, kung fu souboje a hlavně brutalita. Příběh je na klasické téma POMSTA akorát tady máme gangstery co mstí smrt i klaďase co mstí smrt. ;) Akce je rychlá a přesná, choreografie dokonalá a Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí, je neskutečně příjemnou a charismatickou hlavní hrdinkou. Dovolím si i napsat, že většina dnešních akčních snímků se tomuhle hong kongskému nemůže rovnat. Nepříliš podařený je snad jen český dabing. - 80%. ()