Jaromír Jágr

Obsahuje výpovědi celé rodiny Jaromíra Jágra, slavných osobností českého hokeje i NHL, jako je Paul Coffey, Bryan Trottier, Ron Francis, Mario Lemieux, John LeClair, Petr Nedvěd, Dominik Hašek, Slavomír Lener a další. Na DVD samozřejmě uvidíte spoustu krásných gólů, které vstřelil Jaromír Jágr v době svého působení v klubu Pittsburgh Penguins v letech 1990-1997. V roce 1991 a 1992 s „Tučňáky“ vyhrál Stanley Cup a ve svých 19 letech se stal nejmladším hráčem v historii NHL, který vstřelil branku ve finálovém utkání Stanley Cup. V sezóně 1994/1995 vyhrál Jaromír Art Ross Trophy, udělované nejlepšímu hráči kanadského bodování. Od sezóny 1997/1998 do sezóny 2001/2002 se Jágrovi podařilo získat 4 Art RossTrophy v řadě za sebou. V roce 1999 obdržel Hart Memorial Trophy, již udělují novináři a funkcionáři NHL nejužitečnějšímu hráči soutěže, a Lester B. Pearson Award, která je udělována nejužitečnějšímu hráči volbou samotných hráčů NHL. (oficiální text distributora)

zette

"A kdyz prisel Hrdina do Pittsburghu, tak se vse obratilo o 360 stupnu k lepsimu":-). Dokument uz je pekny retro snimek, ktery vsak krome nostalgie a vzpominek nic noveho neprinasi. I na devadesata leta tragicka graficka uprava dokumentu, cely film porad dokola ukazuji pet jeho nejhezcich golu, divak se dozvi jen zakladni informace. Site horkou jehlou, dejte ale Jardovi slabe hodnoceni, ze:-)?! ()

kingik

S hokejkou a bruslemi se už narodil, puk měl jako dudlík a ledovou tříšt si dával místo Sunaru. Na vrcholu bude ještě dlouho. Kdyby v tomto dokumentu nebyl pořád dokola tolik obdivován a adorován, tak by si dokument jistě sám o sobě prorazil cestu k výššímu hodnocení. Ikonický je spíše tak pan hokejista Jaromír Jágr s legendárním číslem 68 (taky jsem ho musel pochválit), než dokument o něm, který postupně začne nudit, ale nabudí na to, abyste chtěli Jágra vidět v akci na ledě. ()

kvasiva

Docela zajímavý, vtipný sledovat tento dokument s odstupem cca 14 let :) Jardovi je krásných 25, patří mezi opory Tučňáků a stává se z něj megastar hokeje. Na otázku jak dlouho bude hrát se nám dneska dostává odpovědi - prostě dokud ho to bude bavit a bude bavit diváky. Už tehdy bylo vidět, že to je výjimečný hráč - charisma, skromnost a to se vlastně nezměnilo. Povedený dokument o začátcích kariéry Jardy Jágra, kterého nám závidí celý svět. ()

DonQ

Viděno kdysi dávno na VHS. Nejvíc mi v paměti zůstaly tréninkové metody a přechod za Atlantik. Jako mínus vidím to, že dokument byl točen dost předčasně, v první třetině kariéry JJ. Takže žádné Nagano, MS 2010 a jiné zajímavé okamžiky, které přišly až po epoše u Tučňáků. Tady je paradoxně ještě v době kdy platil za fráju se žvejkačkou a ne za vyzrálou sportovní osobnost. Pevně věřím, že až se za takových deset let (psáno v roce 2015 :) ) hokejová kariéra JJ uzavře, bude materiál pro hodně výživný dokument - či snad celovečerák?Proto beru tenhle dokument z roku 97 spíš jako účelový byznys. ()

korok

Někde to ještě mám na originální VHS z edice TV Nova, která leží zřejmě někde na půdě. :-) Dneska už by to asi na plné hodnocení, v té řadě kvalitních dokumentů o slavných sportovcích a osobnostech všeobecně, neobstálo. Nicméně pro jedenáctiletého kluka v roce 97, pro kterého byl Jágr velký vzor, to byl super dokument a pamatuji se, že ta videokazeta byla značně ohraná a tak nemůžu jinak než plné hodnocení. ()