Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

..Lucas..

Jedna z nejoriginálnějších zápletek za poslední dobu. Zřídka kdy mě něco překvapí, ale Oldboy to dokázal. Elizabeth krásná a Sharlto odporný. ()

salalala

Originál jsem dosud celý neviděl, takže věrnost hodnotit nemohu, nicméně americký remake sám o sobě relativně funguje. Lee se nevzdává svých "nezávislých" manýrů a zejména v začátku výtečně používá hypnotickou kameru k navození pocitu opilosti společně s hlavním hrdinou a nebrání se ani jeho totální degradaci zobrazením zvracení na ulici. Rozehrává ústřední příběh hodně zajímavě a nepotřebuje k tomu mnoho - stačí výborná kamera a celková atmosféra. Když se přesuneme do pokoje, kde je hlavní hrdina vězněn, film nabere malinko jiné grády a snaží se jít až na dřeň ústřední postavě, jejíž proměnu zvládl Josh Brolin naprosto dokonale. Ne vždy se to daří a některé scény působí zdánlivě zbytečně. Je moc fajn, že Lee se nebál explicitních scén a násilí servíruje opravdu hodně brutální a přitom není samoúčelné. Možná škoda slavné bitky s kladivem, protože ta nemá takové grády, jak by se slušelo a není úplně zvládnutá a všichni aktéři v ní působí malinko toporně. Kromě výborného Brolina stojí za zmínku fantastický a záměrně přehrávající Sharlto Copley a standardně dobrý Samuel L. Jackson. Olsen zas až tak výrazná není, ale chemie mezi ní a Brolinem se dostavila, takže víceméně slušné. Závěr měl být zřejmě hodně šokující, a i když jsem ho nečekal, neuzemnil mě, spíše pobavil a příjemně překvapil. Celkově vzato je Oldboy spíše zajímavý film, kde je osobitost jeho tvůrce vidět jen občas (náznaky satiry na současnou konzumní společnost a slepou důvěru v média) a je na něm znát, že je sestříhán do únosné délky. Takový Director´s cut by mohl být o něčem jiném. 60% ()

JohnMiller

Pre mňa nesmierne rozporuplný film. Niektoré momenty tlačili na 5 hviezd iné zase padali do Hollywoodskych žumpových vôd. Na jednej strane úžasne zahrané herecké výkony, na strane druhej nelogickosť jednotlivých postáv. Zaujímavý príbeh ktorý sa zahráva s psychikou, za to v mnohých prípadoch sa chová ako nejaké béčko od JCVD. štýlovosť bitiek (hlavne s tým kladivom) sa mení na kung- fu ktoré sa Joe (hlavná postava) naučil s Televízie. Takto by som vedel rozobrať každý detail. Zo začiatku to bolo úchvatné no postupom času ma to začalo nudiť. Prekvapivé výsledné finále s úprimným priznaním hlavného záporáka bolo zaujímavé avšak to už to bolo na mňa už ako si dosť prekombinované. Drsných hlášok je tu ako húb po daždi avšak sa striedajú s dementnými pseudoromantickými dialógmi. Tento bad mother f*cker si zaslúži 3* ()

Hamaradža

Ale dobre, tie 4* dám. Výborne natočený i obsadený thriller, ktorého jednou chybou (pre mňa celkom fatálnou, no niekomu to môže vyhovovať) je, že scenár je až príliš zhodný s pôvodným filmom. Tento Americký prístup "Poďme remakeovať pomerne nové zahraničné filmy pretože priemerný americký divák je až príliš hlúpy na to aby si pustil niečo spoza mora" ma celkom irituje. Po remeselnej stránke ale niet čo riešiť, pecka, Lee vie čo robí. ()

Dont

Tentokrát jsem četl několik komentářů před návštěvou kina a byl jsem odhodlán film bránit před tolika snad až nenávistnými reakcemi a také jsem se chtěl vyhnout srovnávání s originálem. Nejde to. Tomu srovnání se nelze ubránit. Korejský originál je lépe zpracovaný, má sugestivnější atmosféru a také jde do mnohem většího extrému. Dá se říct že Oldboy z roku 2013 je jen jakási soft napodobenina původního tolik se vymykajícího snímku. Námět stejný, provedení slabší, dojem značně rozpačitý. Alespoň, že to vylepšují solidně hrající Josh Brolin (ale Min-sik Choiovi se stejně nevyrovnal) a půvabná Elizabeth Olsen. ()

Skip

Hodně se mi líbil původní korejský film, takže jsem byl dost zvědavý na americký remake. Vůbec jsem nebyl zklamaný a myslím, že si s tím Spike Lee dobře poradil. Josh Brolin hraje, co může a může toho vskutku dost, takže se svému korejskému předobrazu s přehledem vyrovná. S výsledkem jsem tedy velmi spokojený. ()

stuntmanMIKE

Ja tomu Límu neviem prísť na chuť... fakt. Brolin hrá perfektne, scenár je dobrý avšak ten režisér to nevie udržať v jednom tempe... Úvod filmu, izolácia, vyčistenie futbalového mužstva...na 100%. Ale to hľadanie únoscu je zdĺhavé, nudné a celý ten rozbehnutý thriller brzdí a zabíja... Hlušenica s kladivom mi prišla zábavná hlavne pokiaľ ide o počet polámaných foršní o Brolinov chrbát. Každopádne finále filmu ma príjemne prekvapilo... je to v u mňa tak na rozmedzí troch a štyroch hviezd. Prečo som sa priklonil ku štyrom ? Kozy Betky Olsenovej.... ()

IceQueen

Mám značne zmiešané pocity. V jednom momente sa pozerám na vynikajúci thriller a o chvíľu zase krútim hlavou nad hovadinou, ktorú mám pred sebou. Pointa stojí za to. ()

dee-key

Asi kdybych kdysi neviděl originál a nebyl z něj tak unešený, líbilo by se mi to víc. Ale je to jen remake, který mě neměl čím překvapit, krom pár dějových změň a stylizací orientovanou na západ. Takže je tu západní násilí, západní souboje, západní erotika, krásná západní Olsenka, ... Ale jako remake to funguje dobře a v pár ohledech to předčí originál, který se mi ale stále líbí víc. ()

DonPedro

Jako diváka mě tenhle Oldboy definitivně ztratil někde v místech, kde se učí kung-fu kopy podle televize… V plánu byla osudovka antických rozměrů ale výsledek se nedá brát vážně. Speciálně Copley s Jacksonem se tam motají jako párek mimoňů, kterému nevysvětlili, že v tomhle případě kolem sebe mává kladivem někdo jiný než Thor. ()

Eldrick

Trochu neprávem zatracovaný remake korejskýho kultu, který si vzal na starost trochu nečekaně Spike a trošku jej zcivilizoval a pozměnil původní poeticky ujetý konec na typicky americký. Oba dávají smysl ve svý vlastní kultuře. Předělávka mě určitě neurazila a funguje díky chemii mezi Brolinem a Elizabeth Olsen, která je oslňující a okamžitě si ji zamilujete. ()

Jigy

Korejská verze mě ve své době úplně dostala. jednalo se o ultimátní, šokový, netradiční a silný film. Toto vše se Američané ve své verzi pokusili napodobit. A musíme uznat, že se jim to povedlo tak napůl. Brolin odehrál hlavní postavu celkem uspokojivě, ale zbytek postav tak nějak zapadl a jediný kdo byl ještě vidět byl Samuel, který si střihl dalšího zjeva. Možná to bylo tím, že jsem už znal příběh, ale tentokrát mě film tolik nevtáhl. Prostě nová verze toho co se těžko překonává. A ten konec taky mohli nechat původní. ()

Cl3ricK

Wow. Musím uznat, že jsem to spolkl aj s navijákem. Do poslední minuty jsem nevěřil, co příjde a potom prásk. Po dlouhé době film s dobrým příběhem a promyšleným scénářem. Záporák v podání humusácky slizkého Sharlta, byl vskutku geniální. Já toho šíleného Jihoafrikánce můžu kdykoliv. Asi jediné, co mi trochu kazilo dojem nadupaného akčňáku, byla nudná bitka(y). Jinak zas něco trochu jiného a možná, že si někdy pustím i ten originál. Zvědavý bych na něj byl dost. ()

BoredSeal

Zajímavě rozehraný děj postupně zpomalí a získá body až s příchodem zábavného pošuka Copleye a s úžasným závěrem, kde se plán pomsty vyrovnává démonické Cartmanově pomstě Scottovi Tenormanovi ze South Parku. Bez závěru a ujetého záporáka je to průměrný, celkem nudný thriller s dobře hrajícím Brolinem a vnucenou romantickou pletkou s nepřiměřeně obětavou doktorkou :-). Myslím, že filmu by slušelo, kdyby byl víc ujetější po celou dobu (originál jsem neviděl). ()

TheDon

Remake kterej podle mýho jako jeden z mála předčil originál na celé čáře. Oldboy je nekompromisní film o osudu člověka, kterej se celej život choval jako hovado a jedna z obětí jeho stylu života mu to dala pořádně sežrat. Josh Brolin byl naprosto fantastickej. Pointa filmu je dechvyrážející masakr. Jestli se vám někdy zdál nějakej film hodně podhodnocenej, tak mně tento. Spike Lee by měl bejt vysoko v červenejch, protože tenhle film si to zaslouží. 95% ()

M.i.k.e

originál jsem neviděl,což je vzhledem k ohlasům na Leeův remake nejspíš docela výhoda.Mě osobně americký Oldboy přišel celkem k chuti.Dobře zahraná,vizuálně velmi dobrá a celkem drsná akce,kde jsem si v jednu chvíli říkal,že pokud je tohle pointa,nevidím na ní nic moc šokujícího.Pak ovšem přišla opravdová pointa (kterou jsem odhalil cca 10 vteřin předtím než došlo na její zjevení) a musím uznat,že už dlouho mě žádný film takhle moc nepřekvapil.Brolinovi tyhle role navíc sedí a Copley velmi překvapuje ve své zatím asi "nejcivilnější" roli...80% ()

zbyshek

Na Oldboye jsem se velmi těšil. Šťastně mohu prohlásit, že nejsem zklamán. Počáteční zápletka jak trochu z podřadného hororu, ale postupně se z této kategorie film vyhrabal. Atmoška byla dobrá, krom začáteční fáze nebyla o akci nouze, tak to mám rád. Josh Brolin zahrál na výbornou, divím se, že se objevil v tomto snímku, ale bylo to jen k mé spokojenosti, to samé mohu říct o punkáči Samuelovi. I přes všechny komplimenty, co jsem vypíchl, jsem stále před závěrečnou akcí hledal něco, co to okoření, nebo-li přidá něco, co mě donutí si tento film zapamatovat. Toto se režisérovi opravdu povedlo, opravdu jsem nečekal takovýto vývoj a následný konec, Palec Hore! 70%. ()

Aljak

Nejako mi uniká zmysel, že načo je vlastne dobrý tento remake. Už samotný kórejský originál Oldboy u mňa vyvolal len priemerné dojmy, tak nejako som dúfal, že na druhý pokus a v americkom poňatí už to bude o čosi lepšie, no nebolo. Napriek tomu, že kostra a pointa zostala vlastne rovnaká, aspoň nejaké časti spracovania boli obohacujúce a mierne zmenené. Ale aj tak opäť na môj vkus príliš veľa brutality a zbytočne prehnaných akčných scén. Josh Brolin ma vôbec nezaujal. No ale treba uznať, že záver bol vynikajúci a aspoň čiastočne zlepšil celkový dojem tohto filmu. Ale aj tak na viac ako 2* to veru nevidím... ()

kaposlav

Zaujmavý film, ktorý ma zaujal a aj keď sa vo filme objavil nejaký ten nezmysel, tak som bol zvedavý ako to dopadne. Možno sa dalo s tým aj trošku viacej pohrať a mohli byť 4*, ale nebol maximálne využitý potenciál nápadu. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers