Příběh bývalého vojáka Edwarda Younga, který bude muset několik let po konci občanské války čelit nebezpečí daleko horšímu, než byli nepřátelští vojáci ve válce. Poté, co vinou záhadné epidemie ztratí svou manželku i syna, se vydá na dlouhou cestu, na níž bude pátrat jak po příčinách záhadných problémů, tak po novém smyslu života. (ČSFD)

Ronaldo79

Po až parodickém Scarce servíruje Geddes solidní historickou zombie apokalypsu, pečlivě a pomalu odvyprávěnou. Vzhled zombíků se povedl, herecké obsazení chce se mi napsat až dokonalé. Atmosféra působí nepříjemně už od úvodu, kdy se hlavní hrdina musí vyrovnat se smrtí svých milovaných a samozřejmě nesmím zapomenout na výborné animované sekvence, které tak výborně vykompenzovaly evidentně nízký rozpočet. 7/10* ()

bolan

V subkultuře zombie se dá vyhledat dobrý kus velmi obtížně, nehledě na to, že tento můj oblíbený žánr nebývá nikterak invenční, oceňuji jakoukoli snahu udělat cokoli jinak, což se zde stalo, ale bohužel ne zcela záživným směrem. ()

lardko

Prvních třicet minut mě to bavilo , ale pak se to změnilo v nudný film , na který bych se po druhý určitě nepodíval. ()

warrenur

Tento kusok prekvapivo priniesol do "nakazo-zombie" temy nieco vlastne a podnetne. Naviac sa snazi o kladenie a zodpovedanie klasickych ludskych az filozofickych otazok a studuje pohnutky a motivy, ktore si kladie predstavitel vymierajuceho ludstva. Zaujimave. Po technickej stranke zasadene do drsneho prostredia s adekvatnym deprimujucim farebnym filtrom. Ked k tomu este prispievaju pomerne slusne herecke vykony a zaujimavy, hoci jednoduchy dej, trojhviezdie je myslim zasluzene. ()

dawe787

Slušný dobrodružný příběh z poválečného období severu proti jihu a do toho všeho zombíci nebo jim říkejme třeba nemrtví, chodci, prokletí atd. atd. Každopádně se mi to líbilo, není tu třeba taková řežba jako v Residentu a ani se nedočkáme přistávání eroplánu na mrakodrapu nebo nějaké zombie-obludy zvané Nemesis, ale náboj a napětí to má, je to trošku utahané, ale kdo nikde nespěchá a nevstává ráno v 5 hodin na šichtu, myslím, že není problém to skouknout a od druhé poloviny budete ještě zvědavější, jak to celé dopadne. V podstatě na tu bídu v posledních měsících jsem za to rád, teď ještě počkat na Dead season, které snad také nezklame. ()

Game90

Veľmi zaujímavý príbeh z 19. storočia, ktorý nám pekne posúva bývalý vojak Edward Young formou denníka. Nie je to horor v pravom slova zmysle, je to putovanie, splnenie poslednej vôle syna. Pritom stretáva rôznych ľudí a čelí nástrahám, nemŕtvym. Ako čerešnička na torte je vynikajúci hudobný sprievod. 85% ()

Danny88

Vzhľadom na nízky rozpočet (iba 300 000 kanadských dolárov!!!) vynikajúco poeticky natočený zombie horor, s úchvatnou hudbou, atmosférou a rozprávaním...80% ()

mala_kea

Krásná idylka, která by klidně mohla být jen vyprávěná jako nekonečný příběh odrostlejším dětem před spaním. Tady její vizuální stránka jen atmosféře ubírá a nutí diváka dílo porovnat s většinou zombie filmů. ()

Eluin

Velmi zajímavý film, který má ale poslední půlhodinu (až na závěrečnou scénu) trochu rozpačitou. Škoda. Něco mezi existenciálním dramatem a zombie hororem. ()

Rathalos

Tak toto bohuzial nefunguje ani ako horor,ani ako western,hrozne hrozna nuda,keby som to nepretacal,urcite by som zdochol,taketo filmy ma ubijaju...:-) ()

kkarx

Miluju westerny a horory, takže Exit humanity by mě čistě na papíře mělo bavit, ale pravý opak je realitou. Nebyly peníze, takže celý děj se odehrává v lese a režisér nedostatek financí řešil mimo jiné rozdělením filmu na kapitoly s kreslenou výpravou.  To do filmu ale nepatří. Zombie nevypadají moc dobře, to už by byli lepší normální nemocní  bez masek, efekty a akce taky o ničem, tak co mě na tom mělo vlastně bavit? To je jak z nějaké videohry a já se nudil. A ne scénář taky není nijak dobrý. Dal jsem filmu dvě šance a pokaždé jsem přetáčel.  Přirovnal bych to k 28 dní poté bez rozpočtu. ()

Kingjiri

Exit Humanity bych označil za dramatickej horor, protože filozofování rozhodně převládá nad bezhlavym zabíjenim zombie. Na druhou stranu zase nečekejte nějakej velkej myšlenkovej přesah, protože se jedná o takový normální přemejšlení o životě. Smysl teda pochopí uplně každej, ale každej se bavit asi nebude. Já jsem však byl za dramatickou složku rád, byla to v rámci žánru příjemná změna. Film je po technický stránce slušně natočenej, zombie pěkně nalíčený, herci schopný a hudba překvapivě dobrá. Za nejzdařilejší bych označil první dvě kapitoly a pasáže, ve kterejch se předčítalo z deníků. Závěr potěšil, tři silnější hvězdy. ()

RobLord odpad!

Seznámil jsem se se smutným hrdinou, podíval se na pár scén se zombies a film jsem vypl s tím, že až zas dostanu náladu na živé mrtvé, pustím si raději Evil Dead, Návrat oživlých mrtvol nebo Úsvit mrtvých. OK, je to nízkorozpočťák, ale na druhou stranu je to i 110 minut mého života. ()

Kadas97

Dobrý film, ale strašne pomaly plynúci. Všetko je spomalené a pretiahnuté ako nedelná omša. Príbeh je veľmi dobre vymyslený a aj prevedenie je veľmi dobre urobené. Celý film je rozdelený do kapitol, čo sa mi veľmi páčilo. Koniec koncov je tento film veľmi neobvyklým zástupcom zombie žánru. 8 z 10 ()

kwaicheng odpad!

U Manytůa! Že to bude chujovina napověděl už první záběr, ve kterém byl drahocenný denník Youngovic famílie rafinovaně umístěn mezi devatero rozkinklaných svíček. Musím dát Enšpíglovi za pravdu, také mě sere jebavá kamera, hlavně ve scénách kdy dva konverzují, jeden kope hrob apod., tam, kde se nic neděje. Jsem rád, že Václav upír Krejčí dostal zase po letech roli a objevil se na plátně zde coby první zombík ve filmu. Nevím hele. Ten úvod zmatený, najednou spotříte upíra Krejčího jak se sune někam po mezi, pak hlavní hrdina jde z baráku a jen tak mimochodem odpráskne souseda, ani jsem nestihl zaregistrovat je to zombí není to zombí... K mému smíchu pak soused opravdu prišel. Zombíci kvičí jak žížnivý svině, no... vypadají jako když se se spolužákama vracíme z provozovny... No slabota! ()

Xeno.morpH

Tož pěkně to čistí :) Epický nízkorozpočtový zombie horror s překvapivě výbornou hudbou a atmosférou. Příběh z 19. století se zajímavou epizodickou koncepcí prokládanou animovanými šoty. Dostatečně kruté a nekompromisní, doplněné depresivním voicoverem, který dává příběhu osobní rozměr. Po Stakelandu se dá řící, že se "odklápěcí hlavy" naučily dělat skutečně kvalitní horrory :). ()

Sasakr

Tak mě napadlo podívat se, co se urodilo za zombárny, a narazil jsem na toto. Nicméně nejedná se o žádnou řezničinu, spíše se to snaží tvářit jako seriózní drama. Ok, to bych bral, ale když už to má být seriózní, tak prosím bez blbostí. *SPOILER* Jednak mi přijde velmi nerozumné navzdory apokalypse jen tak usnout v noci na louce. Za druhé ten generál byl asi švihlej, protože jeho způsob odhalování imunních je vskutku hodný idiota. A do třetice je ta holka kráva. Když věděla, že je imunní, měla mu dát vzorek krve a spokojení by byli všichni.*SPOILER* Vyprávěno to bylo jakýmsi knižním stylem a občas byl příběh vyprávěn i vcelku vkusnými animacemi. A abych pravdu řekl, knižní zpracování by v tomto případě asi opravdu dopadlo lépe, než film... ()

PRobin

Při představě zombies a období občanské války musí každý milovník hororů slintat. Po shlédnutí překvapivě kvalitního postapo Stake land jsem se těšil na další nízkorozpočtovou věc stavějící na silném lidském příběhu. A už po dvaceti minutách jsem znejistěl. Hromada filozofování nebere konce, občas je to proloženo pohledem na zombíka, kterému je vzápětí odejmuta jeho bídná existence. Herecké "výkony" jsou moc vyumělkované, jen animované pasáže stály za to (místy). Být to amatérský počin, dostal by čtyři hvězdy. Ale oni se snad berou vážně. Jámu plnou zombíků na vás! ()

frmoll

K dokonalosti filmu chybí právě to, že není jasné, co filmaři chtěli tímto filmem dosáhnout. Měl to být horor? Málo strašidelné. Pachprostá řezničina se zombie? Málo krve, rozsápaných těl a moc kladných postav. Drama? Málo postav a příliš jednoduché emoce. Western? Nejednoznačné postavy a málo naivní. Filmaři si tu vytváří vlastní žánr, který kupodivu funguje výborně. Široké záběry na krajinu, občasné odstřelení zombie, prokládání animovaným filmem, dokonalá hudba, existenciální povídání Edwarda Younga ke svému deníku... vše se to k sobě hodí. Kanadských filmů znám převelice málo a tento člověka přesvědčí o tom, aby se začal o kanadskou filmovou produkci zajímat více. 80% ()