V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

blackJag

Cruise v roli, které měli kdysi předplacené třeba Newman nebo (ještě dříve) Sinatra. Základ je pořád stejný, hra se sice trochu změnila, pořád ale záleží na tom, v jakém stylu se přihrávka přebírá. Tady to sedlo. Celkem by mě zajímalo pokračování, finančně film ale překvapivě moc přesvědčivý není, takže asi nic nebude. 80% ()

Kali4

Klasika! Film se stylovou atmosférou, pravidelnými dávkami napětí, skvělým vedením a kamerou, výbornými herci, inteligentním scénářem, víceméně bez slabých míst. Cruise si odskočil od Ethana Hunta k ještě stylovějšímu hrdinovi se značkou Mission: Impossible, Werner Herzog si odskočil od režírování žánrovek k zákeřnému "člověkovi" (kolikátý už je to film, ve kterém mluví Cruise česky či téměř česky?), Courtney si před Pastí odskočil z písečné arény k řádnému badass killerovi (dobře zvládnutá generálka, řekl bych) a Rosamund... Rosamund si odskočila jen trochu, je to stále ta dobře hrající, stylová blondýna se sexy hlasem (snad jen ještě vyzývavější než kdy dřív), podobných rolí má víc a svědčí jí. Jen více takových "odskoků". ()

R1CH1E

Po Obvyklých podezřelých tady máme další skvělou kriminálku, která vzdává hold klasickým hrdinům a filmům z 80. let. Už jen úvod, ve kterém po celých 8 minut sice padne hodně nábojů, ale ani jedno slovo, je úžasný. Má to atmosféru, krásné řemeslné zpracování, hlavně statická a krásná neroztřepaná kamera byla pošušňáníčko, nemluvě o hudbě a zvuku, která byla obzvlášť při honičce Camara proti Audině úplně dokonalá. Ono vlastně celá ta automobilová honička byla nádherná práce a na konci jsem se musel zasmát Reacherově klidu, přesně tohle byla ta scéna kde si každý uvědomil, že Jack Reacher je prostě Pan Borec. Jedinou chybkou je ale to, že proti Obvyklým podezřelým jsem tady na některé nitky vedoucí k vyřešení případu přišel dřív, než samotný Reacher, a proto mě nejspíš konec nedostal tak moc do kolen, jak bych si přál. A to i přes fakt, že závěrečná akční sekvence v dole byla originální, svižná a působila realisticky. ()

Avari.73

Další milé překvapení. Oldschoolová detektivka v pomalém tempu s postupně budovaným napětím a přesným Cruisem mě dokázala chytnout hned na začátku, i když filmu chybí nějaké to překvapení, což je s podivem. Jsem rád, že takovýhle druh filmu ještě nevymřel. V kinech odsouzen k neúspěchu, ale není to ani tak chyba snímku jako spíše diváků. Pokračování bych bral všema deseti. P.S. : Srovnávání Cruise s knižním hrdinou je naprostý nesmysl. To, že jsou fyziologicky rozdílní, ještě neznamená, že by se podle toho měl posuzovat film jako takový. ()

Scar

Prvú polhodinku som strávil myšlienkami, že tá bloncka má naviac. Nakoniec aj odhodila rolák a ukázala špičky ľadovca. Ale teraz vážne, toto je už jediný spôsob, ako môže Hollywood konkurovať Európe - UK, Španielsku, Francúzku a zachoval si tvár továrne na akčné filmy. Pokojne by takých mohli točiť aj viac. ()

Autogram

Tom Cruise ešte nepatrí do starého železa, dokáže zmlátiť skupinku grázlov holými rukami, zvládne šialenú jazdu dopredu aj dozadu a proti samopalu sa čestne postaví, aj keby sa mal brániť kameňmi. Nie, nie je to čisto akčný film, ale skutočne napínavé krimi, škoda len, že malá časť pointy je vyzradená hneď na začiatku pri streľbe. A divák obdarený aspoň polovicou deduktívnych schopností Jacka Reachera, ktorý sa mimochodom vyrovná Sherlockovi, príde na ďalšiu časť skladačky pomerne skoro. Tieto drobné nedostatky zahatali cestu filmu ku krimi dokonalosti. Žáner thriller funguje dokonale a napätie nepustí diváka k večeri až do samého konca, no detinskú férovku na záver si tvorcovia mohli odpustiť. Rovnako si mohli odpustiť aj kúpeľňového Pata a Mata, lebo sa mi chvíľu zdalo, že som prepol na niečo iné. ()

V.Silver

Akční film, ze kterého jsem měl prostě a jednoduše radost. Napůl sebeparodie, napůl vynikající akčňák a detektívka - ale pět hvězd nedám, protože k výbuchu testosteronu mi tam chybělo hollywoodské soft porn s Rosamundou, kterým bych u takového snímku vůbec nepohrdl. Na druhou stranu se bojím, že kdyby něco takového proběhlo, možná bych musel dát ještě jednu hvězdičku dolů :) 75% ()

dragon94

Čekal jsem od toho něco víc ... Nakonec se z toho vyklubala pouze průměrná místy velmi nudná místy zase akční krimithrilerovka ...ale ta akce nic moc.. 10 minut střelby a přitom se nic neděje ..pak zase pro změnu 30 minut keců ..a tak se to nějak střídá celou dobu..SPOILER:konec jsem absolutně nepochopil proč to ti zločinci dělali, vůbec nic tam nebylo tak nějak vysvětleno a vyšetřování se přeruší protože ji unesou a během jedné až příliš dlouhé záchrané akce je všechny vystřílí ...takže ve finále bylo vyšetřování úplně k ničemu když je nakonec všechny našel pohromadě a ani nevěděl kdo je kdo ale prostě je postřílel...KONEC SPOILERU.... postavy k těm sem si nějak nemohl najít nějakej vztah ..kdyby nebylo Toma Cruise tak bych to asi vypl ... ale nebylo to tak špatný ale mohlo to být o dost lepší. ()

RaggamuffinSVK

Poprosím viac takýchto akčných krimi. Dokonalé zvuky a bez zbytočnej hudby. Tom Cruise mi nevadil tak, ako všade inde a nebyť pár priblblých scén, tak by som sa nebránil piatim * ()

vyfuk

Příběh jaký se vidí málokdy. Dokonale zpracovaný snímek, kde Tom opět září jako herecké zlaté rouno. Příběh založený na příběhu vysloužilce, který fikaně za každou cenu chce nalézt pravdu. Dokonalé zpracování, při kterém jsem se nenudil a naopak ještě víc se udivoval. Jeden z klenotů 2012, opravdu film, který se málokterým za posledních pár let na poli Krimi/Thrilleru nemůže rovnat. ()

MI-380

Spousta komentářů se tu rozplývá nad podařenou oldschool, že ale může být moderní stará škola tak svižná, napínavá a i při délce 130 minut zábavná, mě příjemně překvapilo: 90% (75% je průměr 10079 hodnotících přede mnou). 2015-01: po přečtení knihy už mi to tak skvělé nepřipadalo: 70%. ()

Guzo

Tom Cruise potvrzuje svojí star power a táhne sám celý film. Zpětně toho není moc, co by na filmu nějak výrazně zaujalo a utkvělo v paměti, ale minimálně postava Jacka Reachera by si pokračování zasloužila, protože potenciál určitě nebyl využitý úplně naplno. 6/10 ()

Kurikmoon

Tento žáner nepatrí medzi moje obľúbené. Ale Jack R., ma bavil od začiatku do konca. A musím konštatovať, že ma potešilo, že nie všetko vo filme sa vysvetľuje po lopate a dokonca. A klaďas je správny chlap. Viď. posledná scénka. ()

mkubalikova

Když koukám do hodnocení mých oblíbených uživatelů, tak Jack Reacher dostal buď dvě, nebo čtyři hvězdičky. Za mě je to za čtyři. Mám ráda oldschool detektivky a tahle se velmi povedla. Další díl beru všemi deseti! 80% ()

DeathTheKid

Jack Reacher - už jen to jméno ve mě vyvolává pocit, že to bude akční smršť. Jenže on je to mnohem více thriller což se projevuje na atmosféře filmu, která místy vyvolává pocit beznaděje. Hlavně u rekonstruované původní akce, no řeknu vám, že tak mě nemrazilo už dlouho. A celkově úvodní pasáž byla více než obstojná. Navíc si myslím, že Reacherovi k větší temnosti pomohl fakt, že tu nebyl skoro soundtrack a když už, tak byl z 90% jako pozadí. Minimálně u honičky aut to skvěle sedlo a nezbylo nic jiného, než jen sledovat skvěle odrežírovanou akci (ve smyslu celého filmu). ()

Hollohlaway

Něco tak nudného a nezáživného jsem v žánru dlouho neviděl. Cruise si sice odehraje svoji tradiční postavu protřelého agenta/veterána/vyšetřovatele/samuraje ( dosaďte co se hodí ) ale scénář je děsivě nevysvětlující, zkratkovitý, motivace postav, tedy hlavně záporáků, není objasněna, a ač si to hraje na thriller o spiknutí, je to zoufale pomalé, nenapínavé...zklamání. ()

Dark_Shark

Dlouhý, chvílemi docela nudný film, který nic moc nepřínáší a opravdu mohl být tak o půl hoďky kratší a ani bych to nepoznala. Tom Cruise nepatří mezi mé extra oblíbence, ale je to dobrý herec, kterému jeho role opravdu věřím, jenže tady mě vůbec nezaujal a nepřesvědčil. Škoda. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)