Gang nemilosrdných dálničních zabijáků, který zajme mladou dvojici cestující napříč zemí, čeká šokující zjištění - nic totiž není takové, jaké se zdá. Záhy je jasné, že unést psychopatického zabijáka nebyl zrovna ten nejlepší nápad. Nemilosrdný kriminální gang si vezme jako rukojmí párek milenců a odvleče je do sklepa opuštěného domu uprostřed pustiny. Když je ale zajatá dívka zabita, ukáže se, že její přítel rozhodně není bezbranný, a karty se rázem otočí. Členové gangu brzy pochopí, že mají co dočinění s ostříleným zabijákem, který už se postará, aby nikdo z nich nevyvázl živý. (Cinemax)

mzss1

No, tak mám toto dílo za sebou a rozhodně nejsem zklamaný. Film mě celkově bavil od začátku do konce. Není to nějaký superbombový skvost, ale výrazně nadprůměrná záležitost ano. Možná i lépe bych to mohl označit. Jak bych to mohl charakterizovat v kostce ? Asi takhle ikdyž asi nepřesně: Nekompromisný a pěkně brutální thriller s mírně temnou atmosférou, dávkou nepředvídatelnosti, efektně krvavé vyvraždovačky a k tomu minimum, ale aspon pár hororových prvků. Úvod snímku je velmi krátký, mohl být delší, nic nám to moc neukáže, ale přesto je to přijatelné. Dokázalo mě to lehce zaujmout. Dále seznámení s postavami filmu. Zaujala mě dvojice lidí – páru a hned mi bylo jasné, že muž určitě bije onu ženu, která s ním cestuje autem atd. Pak se seznámíme se zločineckým týmem lidí. Trošku popíšu situaci co se stala a pak už nic bližšího neprozradím. Nyní prozradím jen něco, takže minimum k zahájení zápletky. Zločinecký tým, který tvoří několik mladých žen a chlapů se rozhodnou tuto dvojici, tento pár přepadnout a okrást, docela nekompromisně, ale poté se z chlapa, kterého zajmuly ukáže, že je to psychopat, který se z pout osvobodí a začne brutální likvidace. A co se stane s jeho partnerkou, s partnerkou toho psychopata ? To už neprozradím. No, jasně to značí, že skupinka zločinců, kteří se v tu chvíli nacházejí v domě daleko od města se stávají jasným terčem nepochopitelného psychopata. Proč píši nepochopitelný ? Protože jsem ve filmu nezaznamenal žýdný bliží důvod proč je to takový psychopat, proč vraždí jak vyšinutý. Prostě psychopatický zabiják, který si zabíjení přímo užívá. Co se týče samostatných vyvraždovaček, tak ty byly opravdu brutální, krev stříkala všemi směry, i nějaké nápady k způsobu zabíjení. Mohlo jich být víc, jako těch nápadů, ale přesto si to udržovalo pozornost až do konce filmu. Co bych mohl vytknout ? No charakter zabijáka, to bylo celkem jasný, liboval si v zabíjení, ale mohlo k tomu být lepší vysvětlení. Nelíbila se mi jedna scéna, kdy zabiják byl schovaný v takovém úkrytu jaký si člověk sotva dokáže představit.  Nechci to vykecat, ale myslím, že se každý divák tomu musel zasmát. Byl to úlet ta scéna. No, nevím co dál vytknout. Závěr byl celkem dobrý, mohl být lepší, ale i tak jsem s ním spokojený. U tohohle filmu nešlo nic víc ani vylepšit, takže si neumím představit jak by tento film vypadal na plný počet hvězd. To by asi chtělo větší tempo, nebo tak čtvrtý pokračující díl, abych hltal nějakou návaznost atd. Takže nějaká podoba k sérii Saw se zde najde. Spíš bych řekl, že se tohle hodně podobá dvojdílné sérii filmů Collector a Collections. Ikdyž zde není vrah tak profesionální jako v těchto jmenovanných dvou filmech, takže zabíjel kolikrát i v afektu a i se pral aby svoji obět zabil. Tempo má film takové pozvolné, ale žádná hluchá linie se zde nenajde. Něco by se dalo samozřejmě vylepšit. Není to úplně bez chyb, třeba hudba mohla být výraznější, zde moc nebyla. I mohly ztížit atmosféru a tak dále, i scéna kdy se vrah sám málem zabil nožem mi přišla mimo, ale přenesl jsem se přes to. Herecké obsazení je na tom velmi dobře. Neříkám, že šlo o nějaké talenty, ale každý svoji úlohu splnil. Nejvíc mě samozřejmě zaujal hlavní záporák – ten někdy přímo exceloval. Vytknul bych ještě délku, bavil jsem se dost a proto bych ještě tak 20 minut filmu přidal. Takže výsledně se tu najde dost záporů, ale dají se přehlédnout a na to jak je to béčkový film s malým rozpočtem, tak mě to zabavilo. Určitě se k tomu tak ještě minimálně dvakrát vrátím. Jak už tu píše uživatel sniper18, ocenil bych též minimálně jedno pokračování a to se stejným záporákem a podobným dějem. No jako děj je prostý, tak mohl být lepší, ale šlo spíše o krvavé vraždy. Takže jsou zde chyby, ale přesto výrazně nadprůměrná věc. Celkově hodnotím na 79% = **** () (méně) (více)

maddy

„Nikto nežije“ alebo „s jedným nápadom celým film neutiahneš“. Urobiť v deji z obete vraha a z vrahov obete je síce značne originálny nápad, ale čo z toho keď ostatné zložky filmu ostávajú v zakrvavených vodách slasherského priemeru až podpriemeru. Samotné gore je spracované slušne, ale to už dnes dokáže aj ktorýkoľvek amatérsky počin, takže čo z toho keď krv strieka priam prúdom, ale celému dianiu chýbajú prvky akéhokoľvek napätia alebo stiesnenej atmosféry. Nepridávajú tomu (aj na horor) pomerne slabí herci a hlavne ich otravné správanie, kde som po pol hodine už naozaj všetkým z nich prial tú najkrutejšiu smrť. Nevýrazný strohý záver s Adelaile Clemens už len dotiahne film do znudeného záveru. Luke Evans má síce charizma a s jeho chrapľavým hlasom prirodzene dodáva postave rešpekt, dokonca aj tá krv mu pristane, ale tých 90 minút nemá šancu sám utiahnuť. No One Live ostane len skrz naskrz ťažko priemerným exploitation snímkom so slušnými, ale nič nevynikajúcimi gore efektmi a jedným chabým nápadom, ktorý absolútne nevyužil. V tomto žánri sa točia aj oveľa horšie kúsky, ale od tohto sa rozhodne čakalo viac. CELKOVO: 2* ()

korbitch22

Průměrná vykosovačka, kterou sráží do podprůměru sterilní režie, nenápadité vraždy a tragikomické herecké výkony.Přitom nápad to není úplně špatný, bohužel jakkoliv je námět zajímavý, režisér jeho potenciál nedokáže absolutně využít a divák má vlastně celkem dilema, jelikož na jedné straně stojí narcistický sociopat s xichtem z obálky nového čísla magazínu People, na straně druhé je banda tupých kriminálníků s IQ nugátové koblihy, ze které stojí za zmínku snad jen neskutečně šukatelná America Olivo a mezi tím vším je peroxidní blondýna s Downovým syndromem, která stihla tenhle rok zprznit nejeden nadějný snímek.Takže žádné sympatie si k postavám nenajdete, vražd je málo a i přesto, že gore je slušné, kde nic není, tam ani cikán nebere.Nadějné béčko, které mělo určitě navíc, za den nebudu vědět vo co tam šlo.40%. ()

George Stobbart

Mladý pár na výlete je unesený gangom kriminálnikov, vďaka ktorým dievča umrie a chlapík, ktorý je v skutočnosti zabijak sa rozhodne pomstiť. Je to totiž neohrozený, bezmenný anti-hrdina, ktorý však čakal aby mu zabili dievča kým ukáže aký je frajer. Akosi som dúfal v niečo viac, keďže režisérov "Midnight Meat Train" patrí k mojim obľúbeným hororom, ale dopadlo to viac-menej podľa očakávania. Opatrný, moderný exploitation, ktorý je pekne natočený, ale v oblasti intenzívnejšieho násilia a hlavne dopadu na diváka sa drží na uzde (podobne ako napr. remaky Last House on the Left či Straw Dogs). Objavia sa síce vydarené slasherovské vraždy a kvalitné gore, ale celé to je také uhladené a predvídateľné, až ma to mrzelo, navyše demencia a nesympatickosť všetkých postáv tiež na celkovom dojme práve nepridali. ()

Pítrs85

Tak tohle mi teda vůbec nesedlo, samotné provedení sice nepatří k tomu nejhoršímu (to určitě ne), ale ten děj... Něco tak trapnýho jsem už fakt dlouho neviděl. Krvavé scény (alespoň některé) jsou možná fajn, ale co z toho, když se jich většina děje mimo záběr. Co se týče hlavního villaina, Luke Evansovi jsem nevěřil ani jeden z jeho jakože drsných pohledů, o jeho debilním nástupu na scénu ani nemluvě. A ta bloncka sice byla v novým Silent Hill jedinej klad, ale tady mě, ani nevím proč, hrozně iritovala. To, že je to spíš thriller než horor, je nakonec možná jedinej klad tohoto jinak hloupého filmu... ()

• Film sa natáčal na viacerých miestach v Louisiane v USA. (Laslo)
  • Na tvorbe filmu sa podieľalo aj WWE Studios a menšiu rolu si v ňom zahrala aj wrestlingová hviezda Brodus Clay. (ČSFD)