Tajemství katakomb

(TV film)
  • USA Mystery of the Catacomb

Římské podzemí před časem odhalilo dosud ukryté tajemství. Dělníci, kteří pracovali v síti starodávných křesťanských katakomb, narazili na masový hrob. Je v něm více než tisíc pět set těl. Nikdo nic podobného ještě nespatřil. Pátrání odhalilo, že se nejedná o nedávnou událost. Nejsou to členové odboje popravení nacisty, ani oběti genocidy. Jsou to ostatky lidí, kteří byli společně pohřbeni v těchto chodbách před téměř dvěma tisíci lety. Kdo ale jsou? Jak zemřeli? A proč bylo tolik osob uloženo do neoznačeného masového hrobu? Vatikán se rozhodl najít na tyto otázky odpověď. A tak začalo jedno z největších archeologických pátrání. (oficiální text distributora)

Lukoh

Tím vedcov objaví niekoľko nových miestností v už známych Rímskych katakombách s ostatkami tisícov mŕtvych. Pod ťarchou dôkazov (nájdené mince, zranenia viditeľné na kostiach) sa snažia, tak ako vždy, domyslieť si príbeh života tiel, ktoré sa v katakombách našli. Po celých 49 minútach sledovania sa však nedôjde k nejakému šokujúcemu záveru, iba že za úmrtia mohla zrejme nejaká choroba. Je tu pekne zdokumentovaná práca archeológov, no aj krásne poukázaná niekedy nezmyselná domýšlavosť historikov. ()

Časové pásmo bylo změněno