Windscale: Britain's Biggest Nuclear Disaster (2007) (TV film)

Dokument rozprávajúci príbeh prvého britského jadrového reaktora. Od výstavby, cez využitie na výrobu plutónia pre jadrové bomby a špeciálne modifikácie pre H-bombu až po incident, ktorý bol podľa doložených dát iba otázkou času. Veľký prím v dokumente hrá rozobratie politických tlakov a napätie medzi UK a USA po skončení druhej svetovej vojny. Dokument jednoznačne odporúčam k videniu pre "fanúšikov" jadrových zbraní, alebo jadrových reaktorov.

Čisté ruce (2015)

Celkom slušná rodinná dráma, kedy je žena iba "vydržiavanou pipenkou" starajúcou sa o deti a muž síce milujúcim manželom a otcom, no nenapraviteľným dílerom drog. Potom ako sa Syl rozhodne od manžela utiecť sa všetko stáva menej racionálnym a do popredia sa prediera agresia a neprimeraná spontánnosť.

In Search Of The Great Beast 666 - Aleister Crowley (2009)

Dokument popisujúci veľmi dopodrobna celý život Aleistera Crowleyho. Mimo rozprávača tu hrajú aj vedľajšie postavy a postava Aleistera, ktoré sa vyjadrujú k práve rozoberanému obdobiu vlastnými slovami.

Masters of Darkness: Aleister Crowley - The Wickedest Man in the World (2002) (TV film)

Dokumentárny film v skratke popisujúci životnú púť a posolstvo Aleistera Crowleyho. Dokument popisuje jeho situáciu v detstve, vplyvy, ktoré na Crowleyho pôsobili počas študentského života, tragédiu jeho ženy a dcéry cez jeho aktivity na Sicílii až po smrť. Pre zvedavcov, odporúčam.

Bojové stroje (2003) (seriál)

História slávneho tanku T-34. Od jeho návrhu, cez priemyselnú výrobu až po jeho použitie pri Stalingrade, Kursku a útokoch na Nemecko. Dokument poteší originálnymi zábermi, ako aj výpoveďami skutočných posádok týchto jednoduchých, ale účinných strojov, ktoré boli nástrojom víťazstva Sovietskeho zväzu nad fašizmom.

NON-STOP (2014)

Keby si na začiatku filmu odpustili tú kameru bez statívu, tak by som dal 5*. Za tento totálny nedostatok 4*!

HammerFall - Gates of Dalhalla (2012) (koncert)

Dobrý koncert s kopou hostí, no obecenstvo so slabou, povedal by som tak nanajvýš 5000-ovou, účasťou všetko úplne spláchlo do záchoda... :-/

Changes: Godsmack (2004) (koncert)

Výborný zostrih z koncertu skupiny Godsmack z Pennsylvánie s neprekonateľným súbojom na bicích. Už len kvôli tomuto jednému momentu sa oplatí pozrieť!

Vzestup a pád Versailles: Ludvík XVI. (2011)

Dokument popisujúci francúzske kráľovstvo od nástupu Ľudovíta XVI. na trón spoločne s Máriou Antoinettou, celé obdobie jeho vlády, jeho rozhodnutia, prípadne jeho chyby a nerozvážnosť. So všetkým týmto sa v tomto dokumente zoznámite a pochopíte, prečo bola nakoniec francúzska revolúcia nevyhnutným krokom tej najspodnejšej vrstvy.

Poslední hrdinové dne D (2013) (TV film)

Dvojdielny dokument mapujúci deň D z uhľa pohľadu veteránov letectva, rangerov a pechoty. Dokument nemapuje iba samotné vylodenie na francúzskych plážach, no sumarizuje aj operácie, ktoré prebiehali vo vnútrozemí po leteckých výsadkoch, ktoré boli pre celú operáciu kľúčové.