Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

curfew77

He he. Místy natočeno docela kultivovaně (dějová linie kolem Coopera), místy toporně (Quaidův part) a místy nesnesitelně kýčovitě (všechny historické pasáže), především se ovšem točilo jedno velké nic. Na přesnější charakteristiku THE WORDS než Cervenak jsem nepřišel (poor´s man THE HOURS) a pevně doufám, že z krádeže tohoto přirovnání nebudu mít mindrák do konce života a neopustí mě kvůli tomu žena, tedy až si nějakou pořídím, samozřejmě, a až se vezmeme, pochopitelně. A přestože jsem v podstatě tušil, že na hladině scénáře už na konci žádný záchranný kruh nepřistane, při finální scéně jsem doopravdy málem vyprskl smíchy. Směšné a smutné zároveň, což asi tvůrci nezamýšleli. 40 %. PS: Ze tří takzvaně osudových žen není ani jedna skutečně pěkná, ovšem Zoë Saldanu už tímto definitivně a ze srdce nesnáším. ()

gicous

Filmem zní dokonale padnoucí hudba, což je to jediné, co mně během sledování tohoto filmu vyzdvihlo z letargie způsobené jinak celkem fádním příběhem. ()

Queendom

Ani mysteriózní, natož psychologické drama, ale romantická ptákovina pro milovníky pseudointelektuálna typu: "Is that what you really want? What do you REALLY want?" Jinak Quaid už je tady zmuchlanej jako baset a Olivia Wilde snad ještě hnusnější než obvykle. ()

dzberry

Takže líbivá romantika s takřka kriminální zápletkou, které chybí druhý díl? Anebo minimálně několik nedopsaných kapitol? Více než hodinu a půl jsem celkem spokojeně koukal a pod vousy si broukal...a pak přišlo finále a já se cítil hrozně podvedenej... Otevřené konce mi obyčejně nevadí. Jenže tohle byla černá díra bez rozmyslu mrsknutá divákovi do ksichtu... Proč?!?!? ()

Lexis

Teď už chápu, proč má The Words tak rozporuplné hodnocení. Očekávání byla vysoká a o to větší se zdá mé zklamání po zjištění, že jsem strávila 102 minut čekáním něco, co nepřišlo. Onen pověstný (ne)konec si hrál na dechvyrážející podívanou, která vám nedá dalších pět dní spát... bohužel mám pocit, že to bylo celé režisérky i scénaristicky nezvládnuté a celý film se skládal z Bradleyho Coopera s výrazem nešťastného štěňátka, kašlajícího Jeremyho a pohledů Olivie Wilde, která doslova svléká Dennise Quaida z jeho fešného obleku, aby mu ve finále promluvila do duše a oživila jakési hluboko uložené trauma. Chyběla mi pointa, a konec se nedá nazvat otevřeným vzhledem k tomu, že nikde se nenachází žádná vodítka vedoucí diváka k tomu, že to bylo za A) tak, za B) onak nebo za C) úplně jinak. Všechny interpretace a pokusy jsou snad jenom chabým pokusem o to, ve mě vzbudit pocit, že jsem právě nepochopila skvělé vrstvené psychologické a morálně poučné drama. Pokud jste tedy byli zklamaní, a toužíte po opravdu otevřeném konci, jež vás přinutí myslet, pusťte si raději Prokletý ostrov, který vám spraví chuť. Z celého ancáblu to pro mě se ctí uhrál jenom Jeremy, za kterého je i ta třetí hvězda, protože se zase konečně ukázal v roli, za kterou se nemusí stydět. ()

chesterko

Niekedy naozaj nestačí snažiť sa, niektoré veci budú asi dané... Rory sa tam niekde spýtal toho starého človeka, čo resp. kde sa TO pokazilo. Odpovedal mu stručne. ŽIVOT. ()

Mr.Atsor

Wau. Wau, wau, wau. Po dlouhé době příběh, u kterého jsem skoro ani na chvíli nespustil oči z televizoru. Po dlouhé době příběh, který mě vtahoval do svého děje až do samotného konce. A hlavně po dlouhé době příběh, který mě maximálně zaujal a ještě mě donutil přemýšlet. Skvělé herecké výkony, pečlivě vybraná hudba a fantastická kamera. Na jednu stranu napínavé, na druhou uklidňující. Doporučuji všem a dávám "alespoň" těch 5 hvězdiček, když už nejde více! ()

kubilov

Bradley Cooper v hlavní roli záhadného filmu, který v loňském roce vplul do světa filmografie, v zámoří byl téměř vržen na pranýř, aby sklidil relativně dobré ohlasy v Evropě, přičemž u mě uspěl tak napůl. Mezi nesporné klady The Words patří například skvěle natočený flashback Starého muže a samotná Olivia Wilde, pro kterou mám díky "13" obrovskou slabost. Nedostává zde sice tolik prostoru, ale opět dokazuje, že je nejvyšší čas, aby se pořádně vymanila z postavy Dr. Hadleyové a dobyla svět, minimálně ten Hollywoodský. Na druhou stranu psí oči Bradleyho Coopera a vrcholně nesympatická Zoë Saldana nebo závěr, který nikam nevyzní, mě spíše zklamali. Tato povídka o třech dějových liniích, která vyučuje, že chlubit se cizím peřím je špatné, mě sice částečně potěšila, ale jinak šla lehce mimo. ()

PAVLIS

Pokud je samotné jádro příběhu chatrné a nezajímavé, potom těžko z něho vydolovat nějakou závěrečnou katarzi nebo podnět k přemýšlení, ať je technické zpracování sebelepší a ať by si to tvůrci přáli sebevíc. Přestože mě The Words nenudil, doporučil bych ho akorát tak začínajícím spisovatelům. ()

Pavlunka

Průměrný film, který kdybych neviděla vlastně bych o nic nepřišla. To že jedno malé rozhodnutí může změnit náš život, je pravda a každý to víme. Kvůli tomu nemusím trčet hodinu a půl u filmu. ()

Lucius55

Líbivé vrstvení jednoduché zápletky, avšak s hlubším přesahem. Trefné obsazení Bradleyho Coopera. Odteď už svoje zápisky ve vlaku radši ani nevytahuju z tašky;-) ()

DoNotCross

Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u Boha, to slovo bylo Bůh. Nemusíte být věřící, abyste věděli, že slova mají moc. Mistři těch psaných si říkají spisovatelé a o nich je tento snímek. Říká se, že psavci na sebe ve svých knihách na mezi řádky mnohé prozradí. Na této myšlence je postaven také děj těchto pohyblivých obrázků a je vyprávěn skrz příběh v příběhu. Nejde však o nikterak komplikovaný slepenec, ve kterém by se divák ztrácel a to především díky postavě vypravěče, který nám předčítá. Díky tomuto prvku vás film nemilosrdně vtáhne do děje, nutíc vás hltat každé další slůvko. Tomuto vytržení jednoznačně prospívá i výtečný soundtrack. Zakončení vás však z této hypnózy probere důkladným profackováním, protože nepřináší jasnou odpověď na otázku, kterou sto minut poctivě formuluje. Co všechno na sebe autor na stránkách prózy "The Words" prozradil si tedy musíte domyslet sami. ()

psiisek

Už v 18tej minúte som vedela, čo je pointa. A niektoré tie zápletky a ten koniec boli dosť biedne.. Rozhodne to nepotrebujem vidieť druhýkrát. A úprimne, o nič by som neprišla, aj keby som to vypla v tej 20tej minúte. ()

Kortexo

Pravdivé a smutné.Pro člověka, který najde v životě touhu něco vytvořit.Je tohle intenzivní.A někomu může změnit i život... ()

tatopulos odpad!

Falešné, strojené, nepravdivé /ve smyslu uvěřitelnosti příběhu/. Proč mám u tohoto filmu pocit, že se na mě dívá velkoměstský snob ? Mladík, který pochází z úspěšné rodiny, pobývá ve "skleníku" a v životě měl jediný problém- chce vydat knihu. Tak mě napadá, že celý film jakoby se odehrával ve skleníku, žádná výjimečná myšlenka, vyumělkované emoce. Zajímalo by mě, kde je nějaká kolize, martyrium, peklo, kterým hrdina musí projít ? Hlavní postava je pouze režisérova sebevzhlíživá loutka, vláčící se za úspěchem. Ostatní mu "dělají křoví" a spolu s "hrdinou" nemají vnitřní život, dilema. Film se hlásí k motivům Hemingwayova hedonismu či spíš kopíruje Hemingwaye /Pohyblivý svátek, Rajská zahrada.../, vše to vyznívá příšerně uměle a nuceně deterministicky jako kulečníková koule, kterou někdo neustále strká /teď musí být hrdina "smutný" a teď "z vesela".../ Je to silný příběh jako z časopisu Žena a život, film se tomuto periodiku velice podobá:-) ()

george82

No téma zajímavé, ale ne dost. Nejde říct, že bych se nudil, ale bylo to na mě roztahané. Irons tam zahrál výborně...tak jakoby nenápadně a přitom ostře. ()

Felisr

Tak nějak se nemůžu zbavit myšlenky, že Clay je ve skutečnosti starší Rory, který si nechal změnit jméno, aby tentokrát dosáhl spisovatelských úspěchů sám za sebe. A knihu čte řekněme v roce 2028. Jen tu fotku manželky vloženou v knize Words jsem si nestihla prohlédnout. ()

subic

Příběh spisovatele a jeho partnerky, který píše knihu o začínajícím spisovateli, který napiše skvělou knihu, ale nenajde vydavatele. Na hraně existenčního kolapsu najde rukopis/strojopis, který vezme za svůj a po vydání rázem vystoupí na vrchol. Jenže v ten moment se objeví autor původního rukopisu. To se stane v první polovině filmu. A co dál? Pak už je to jen zmítání ve vztazích a o tom, co je a není etické. Škoda, první půlka za 4 frčky, druhá za 2,5, celek za 3. ()