Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Maty85

Po čase zase kvalitní snímek, u něhož divák nemusí jen vypnout mozek a unášet se proudem zábavy.... tady jde o něco víc. Už se těším na alternativní USA verzi. (dobrá volba pro csfd projekci > thumbs up) ()

Icefist

Mně to sedlo, spisovatelské prostředí mám rád. A ještě radši mám Zoe Saldanu. :-) U vyprávění tohoto střihu mi přijde nejdůležitější, zda si dokáže udržet mou pozornost. A to se i přes tři dějové linky podařilo, takže nemám důvod hodnotit negativně. Napadá mě přesně, jaké bych zvolil jednoslovné označení: poutavé. 80 % Oblíbená část- Saldanino zavrtění zadkem ()

Riley

Sexy Bradley Cooper. Poetický zážitek. Ve Slovech je toho víc, než by se někdy na první pohled zdálo. Kdo bude chtít, ten si z ní lehce něco vezme. Působí to nesmírně kompaktně, uceleně a vyspěle, a to i bez jasného zakončení. Touha vědět, jak to všechno dopadne a zapadne, mi nedovolovala se příliš nudit. Máte také pocit, že jste byli okradeni o svá vlastní slova??? Někteří z Vás opravdu byli. :)) V určitém okamžiku si musíte vybrat mezi životem a fikcí. Jsou si velmi blízko, ale nikdy se úplně neprotnou. ()

dr.fish

Příběh zatoulaného rukopisu, který najde mladý neúspěšný spisovatel a vydá pod svým jménem. Pak se začnou dít věci. Příběh viny a odpuštění, otazník nad tím, co jsme měli, mohli a nemohli v životě udělat. Díky hereckým esů typu Irons a Quaid není průměrný pomalonudný film ztrátou času, ale docela zajímavým zamyšlením nad životem a jeho nástrahami...70% ()

angel74

Herecké obsazení bylo přímo skvostné, námět se mi také dost zamlouval, ale po pravdě musím přiznat, že vlastně ani nevím, jestli se mi film líbil. Styl vyprávění, přechody v prolínání časových rovin a způsob, jakým herci uchopili své postavy... Zkrátka a dobře, celé to mělo takový lehce zasmrádlý nádech kýčovitosti, což mě opravdu mrzí, protože jinak bych nebyla z výsledku tolik rozčarovaná. ()

StanislachKo

Bol som prekvapený ako ma to zaujalo a hádam do troch štvrtín nepustil. Išlo to peknou cestou, ale žiaľ NIKAM! Teda možno len moja mozgovica to nedokázala uchopiť, ale príde mi to ako neskonale nezvládnuté možno ani nie po príbehovej stránke, ale asi skôr vo vytváraní toho pomyseľného mostu tvorca <-> divák. Ale rating, slušný, tržby slušné. Asi je všetko v poriadku a ja sa môžem rozhorčovať koľko chcem. :-) ()

vesper001

Slova mají moc a někdy mají moci moc… Asi každý si zpočátku myslí, že ho velké hříchy nedoženou. Jenže ony „mají dlouhé stíny“, a když člověka doženou, ruku v ruce s nimi přichází zjištění, že jakékoli napravování minulosti je vždycky jen částečné. Ale dost vznešených slov. Rory (protivně ubrečený Bradley Cooper) opere cizí knihu, sklidí vavříny a když si konečně sedne na svůj piedestal, aby se opájel svou výjimečností, dožene ho svědomí v podobě Starého muže. A jak to bývá, čím usilovněji se člověk snaží z bahna vyhrabat, tím víc se ušpiní. Spoilerovat nebudu, aby se neukázalo, že jsem pointu možná nepochopila (správně), řeknu jen, že tahle Slova se zadřou pod kůži, i když některé hlásky (jako Dennis Quaid) jsou trochu neznělé. ()

andrii

Pšš. Píšeme. Píšeme je tak, abyste nám naslouchali, abychom vás oslovili. Tituly z krajiny člověčí, za kterými stojí, které strojí. Obálka čistě křehké intimity. Oblaka i mraky. Plná "ramínka," po stránce srdeční linky. ()

JaT

Má chyba byla, že jsem miloval slova víc než-li ženu, která mě k nim inspirovala. ... Všichni z nás jsme učinili rozhodnutí. Těžké je s nimi žít. A není nikdo, kdo by vám s nima pomohl. ()

Doudis19

Hodně zajímavý, chytře komplikovaný, ale nepříliš záživný spletenec časových rovin, fikcí a realit, které svou největší sílu poskytují v úplném závěru. Závěr pak slouží, stejně jako hitový song na konci romantických komedií k tomu, aby diváka přesvědčil, jak moc si film užil (Parafráze postavy Justina Timberlakea z filmu Kamarád taky rád). Bohužel na mě tolik nezapůsobil a tak jsem se rohlíkem opít nenechal. ()

chelseaman22

To je k poblití předsedo! Přesně tyhle pseudo intelektuální filmy tvářící se děsně na úrovni jsou současným odpadem kinematografické scény. Zápletka je naneštěstí prach bídná, Bradley opět nevyrovnaný a nebýt tam Irons v pozici skleníkáře, tak si asi hodím mašli. A na závěr si nemohu odpustit odcitovat část komentáře jistého uživatele LÍH:" ...tento film len podáva príbehy zopár ľudí, ukazuje veľmi málo, no zároveň vypovedá tak veľa... fakt slušné :)"..... K tomu bych chtěl dodat jen to, že uživatelka LÍH v jedné větě vyvrací své předchozí tvrzení, používá nějaké vulgární slovenské slovo ZOPÁR a zároveň aplikuje ten virus společnosti spočívající v různé variabilitě používaní diakritiky, jež má zjevně evokovat její duševní rozpoložení - s tím si táhni na facebook! 10% Celosvětový výdělek k 13. 12. 2013: $13,231,461, což je 2,21 násobek budgetu ()

David.Darco

Zaujímavé. Veľmi sa mi ponúka na porovnanie film Mr. Nobody. A niečo podobné som čakal aj od tohoto snímku. Avšak to sa nedostavilo. Film však zaujal aj tak. Nebol zapletený, pomerne ľahko sa dala pochopiť skladba príbehu. Zároveň koniec na ktorý sa tu vrhla taká vlna kritiky nebol ani trochu zlý. Práveže zanechal vo mne pár otázok o ktorých sa dalo ešte uvažovať aj po záverečných titulkách. Zároveň veľmi pekne vykreslený príbeh toho čo chceme a toho, čo nám pri tom uniká. Je toho skutočne veľa :) ()

hubajs

Výborný komornější drama, excelentní herci, hlavně Bradley Cooper a Jeremy Irons naprosto bezchyby, O tom jak božský sou ty tři herečky se asi nemusim ani zmiňovat. Příběh sem hltal, vyprávění Jeremy Ironse bylo úžasný a závěr se mi zdál ideální. Něco přes osmdesát procent, nicméně to asi nebude uplně pro každýho a spousta lidí určitě namítne, že se nudili... ()