Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Poga

Veľmi zaujímavý film, ktorý napriek tomu, že vrstvý niekoľko príbehov (žiadna novinka, mierne klišé), robí to dobre a hlavne vhodne, teda v pravý čas. Kvalitné herecké výkony, uveriteľné charaktery a hlavne, otázka toho, že v živote robíme chyby (a to aj zásadné) sa týka každého jedinca, čo robí z hlavnej témy filmu to, čím je. Je uveriteľný, aj za cenu toho, že divák čaká čo viac ponúkne, ale navyše nám nedá nič, absolútne nič, len pocit toho, že niekedy sa treba zamyslieť čo stojí za to a čo nie. Dávam 4*, aj napriek tomu, že pôvodne som čakal od filmu viac, ale ten pocit katarzie ktorý sa dostavil o pár hodín neskôr, keď som si rozmýšľal čo som to vlastne videl, ma ubezpečuje v tom, že tie štyri hviezdy si zaslúži. Piatu by som pridal, keby si scenárista dal tú námahu a vykreslil nám pohnútky a motiváciu bez nutnosti vrstvenia príbehu a použitia dvoch rozprávačov a retrospektívy. ()

Wabaky

Tenhle film stojí každopádně za shlednutí, ale neočekávejte od toho pecku. Po půlhodině můžete odhadnout konec filmu... Kdo čekal nějaký zvrat, nedočkal se ho. Co zaujme, je vyprávění příběhě spistovatelem, a v tom příběhu se vypráví další příběh, takže se chvilkama ztrácite a říkáte si, co je teda sakra realita? Jestli chcete zabit 100 minut s přítelkyní/přítelem, koukněte na to. Film, který vypráví o tom, že každý může chybovat, každý dělá rozhodnutí, která už nelze vrátit zpět a penězi je též nezachrání. Škoda toho přímočarého děje, který nepřekvapil. ()

StanGoodspeed

Slova!! Slova jako fenomén. Slova jako prostředek k získání slávy. Slova jako prostředek získat to co chci. Slova jako prostředek jak čistou pravdou udělat z člověka skoro trosku. Film o touze po úspěchu a o tom, že v životě nás potkávají situace, které, ač to tak sami neplánujem, se nakonec stanou a ovlivní náš život na dlouhou dobu. A získat profesní úspěch ještě nemusí být výhra, když víte jak to je a žere Vás vlastní svědomí. Člověk u tohoto dílka nemusel zase až tak moc přemýšlet , ale to neznamená že jsem v něm neobjevil pro mě celkem hluboké poseltví. A pozor! Nevíte, že slova všechno zničí??? ()

jarmil8

Spisovatel z vlastního autorského zoufalství opatří nalezený text svým jménem a je z něj hvězda. Námět jak z pohádky, protože nikdo si toho rozdílu nevšimne, ale hvězda je náhle zasažena svědoním(!) zosobněným pravým autorem textu. Tomu však nejde o peníze, ale o dokončení svého životního příběhu. Naštěstí umře dříve než na pravdu někdo přijde, a to samozřejmě s odpuštěním, aby se nám z toho hvězda náhodou nesložila. Nehrát hlavní roli BC, ale někdo méně sympatický, mohlo to být zdařilé drama, takto je to i s tím happy endem opravdu spíše koukatelná pohádka. ()

gonzo

Ukázkový kýč. Dávám dvě hvězdy za kvalitní technickou práci (kamera). Ale v citově bych tento film hodnotil jako Odpad! Příběh nemá žádnou pointu. Ne že bych potřeboval něco dramatického, jako že Bradley Cooper je duch nebo je v komatu a vše se mu jen zdá, ale chtěl jsem aspoň něco, co by ospravedlňovalo existenci tohoto braku. ()

pavelpetr

FIlm u kterého jsem čekal na každé další slovo. Líbil se mě i přítelkyni. Není to nijak extrémně propracované ale v podstatě i za to má u mě bod. Nesnaží se diváka mást dvě hodiny a pak během pěti minut otočit vše naruby. Kdyby mi někdo řekl, rád se podívám znovu. ()

sMIke54

Celý film jsem čekal na uspokojivý happy ending, jak tomu bývá u většiny takových amerických dramatů, ale nedočkal jsem se. Že jde o další řadové typické americké drama? Tady je důkaz, že nejde. Možná proto ho tak ztrhali američtí kritikové. ()

house336

Po patnácti minutách jsem tušil průběh následující asi půl hodiny a jen jsem postupně čekal, co se stane, až film dospěje k bodu, který nepředvídám. A v tu chvíli vstoupil Jeremy Irons! Při jeho vyprávění jsem se vrhal stále víc dovnitř a čekal na ten morální zvrat, ten trest, který musel určitě přijít. Ten trest přišel byť s posledními vteřinami a poněkud jinak, než se dalo předpokládat, ale opravdu jsem si celé tohle dílo vychutnal. ()

NiennaTasart

Film, od kterého jsem očekávala, že ve mně něco zanechá. Nezanechal. Na první pohled zajímavý film slibující nějaký abstraktní prožitek. Po shlédnutí ale zjistíme, že jsem jen o "zajímavý film", který je jinak úplně zbytečný. Ani žádné zapadnutí, či překvapivý konec. Ano, možná toho chci trochu moc, ale mně film nic nedal, jen vzal 102 minut života. ()

bergeron

Trailer k filmu velmi dobre spravený, Film sám o sebe spravený dobre, spôsob podania dobre. Zápletka, tá je na Vás. Riešenie na Vás. Tajomnosť dominuje, Akcenty tiež,, len nejako sa strácala ku koncu iskra, a stratil som sa i ja. Celkovo ale dojemné, so špitkou zúfalstva o zmysle konca. ()

romanz123

Rámující příběh (Clay + Daniella) mě popravdě řečeno úplně nepřesvědčil a přišel mi trochu logicky děravý. Příběh na 2. úrovni (Rory + Dora) je už ale velmi dobrý a příběh na 3. úrovni (Starý muž + Celia) je přímo úchvatný. Je to vcelku chytře napsáno a prolínání jednotlivých úrovní po většinu času celkem dobře funguje. Celé je to výborně zahráno a krásně nasnímáno, a i když ke konci možná filmu trochu dochází dech, tak celkově je to určitě silný nadprůměr. ()

bad_azz

Možná je to poměrně kýčovitě natočené, jak tu někteří píšou, ale svoji hloubku to bezesporu má. Jen ji musí člověk vidět a umět to navzdory onomu kýči přiznat. Není to film, který by mě dějově posadil na zadek, ale určitě mě donutil přemýšlet o barevnosti života. A to se počítá. ()

shalash

102 minut čekání na něco neočekávaného a výsledek: nedočkáte se. Příběh o příběhu, jeden děděk povídal, s velmi pohnutým příběhem, ale ten výsledek: NUDA NA ENTOU. v moment, kdy hlavní hodina vyvalil něco ve stylu: "když jsem přečetl ta slova, změnilo mě to", klesl můj zájem o tento film z 5 % na 1... Chudák chlapec si asi moc knížek nepočte.. Nominoval bych tento film na cenu: SRAČK*SCÉNÁŘ roku ()

locodecoco

Očekávala jsem plytkou romantickou komedii a byla jsem příjemně překvapená. Zapomněla jsem jak moc dobrej je Jeremy Irons, věřila jsem mu každý SLOVO. Cooper i Saldana se herecky taky dost posouvají s každým filmem ()

Tanulin

Už je tu napsáno všechno. Pro mě jednoznačně to nejlepší co jsem minimálně za poslední dva roky mohla vidět! Jsem tolik překvapená, že se ještě takový film dá natočit! Ta kamera a hudba, kostýmy a v neposlední řadě herecké výkony, scénář...eh...Miluju to! ()

demovka

Nedaří se mu být spisovatelem, nevydávají mu knihy. Peníze mu musí dávat tatínek. Náhodou najde starý rukopis. Nepátrá, ale vydá ho pod svým jménem. Je to úspěch, je slavný a všichni ho chválí. Zničehoš nic se přihlásí původní autor. Vypráví mu svůj životní příběh. Hl hrdina je zničený a přizná se těm nejbližším. Přijde tím o ženu. Později, když je už starší, o celé záležitosti napíše další knihu. Pokažené tím ale už nesrovná. Film patří do kategorie dramatický příběh v příběhu.Vše se vrství a tím to neunavuje a nenudí. Vyměnila bych Dennise Quaida. Ano vypadal správně vyžile, ale radší bych uvitíala masku zestárlého hlavníh hrdiny než jiného naprosto nepodobného herce. Konec mě zklamal, žádné překvapení nebo rozuzlení se nekonalo. ()