Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

teseth

Velmi vzácné psychologické drama jedné osoby, která vypráví "svůj příběh", se povedla až na jedno velké ale. Bradley mi tu vůbec nesedl. Tuhle roli prostě nezvládl a proto dělá z filmu takové dílo na houpačce. Chvilema je to na špici a pak přijde pád. Při vzpomínkách Jeremyho mě až mrazilo ale pak přišlo nehrectví Bradleyho a celé to tak nějak strhalo. Škoda toho. Myslím, že lepší volba hlavního hereckého představitele by dala celému filmu daleko větší hloubku a sílu. Vždyť pravda a fikce jsou si tak blízko ale nikdy nejsou stejné! ()

dauby

Parádní hudba, nádherné ženy (všechny tři), dobrá režie. Film celkem příjemně ubíhá, nechápu ale, co tím chtěl básník říci, myšlenka mi nějak uniká. Že budeme pykat za jakoukoliv chybu a nebude nám nikdy odpuštěno? Po pravdě řečeno, mně osobně nepřijde jako hrozný zločin, že někdo vydá knihu, kterou náhodou našel. Děj je dost nepravděpodobný a psychologicky nevěrohodný. ()

mangler odpad!

Nešťastný týpek vypráví příbeh o tom, jak jiný týpek vydá cizí knihu, kterou ve skutečnosti napsal další nešťastný týpek. Když se to provalí, jsou nešťastní úplně všichni. Blbost na kvadrát. ()

Starejsi

Až taký mindfuck som teda nečakal, chcem napísať komentár bez spoilerov, tak sa teda prikláňam k názoru HENK123 v diskusii. Dobré herecké výkony, potešil ma Jeremy Irons, jeho kľudné rozprávanie ma doslova ukľudňovalo a vžil som sa do príbehu. Za hudbu tiež veľké plus. ()

KraLuban

Nakonec spíše zklamání - navzdory skvělým hercům a velkému potenciálu. Příběhy v příbězích, slova ve slovech a přesto, v podstatě velmi fádní - má se spisovatel přiznat, že své největší dílo opsal, nebo ne? A to je vlastně všechno, bohužel. 60% (hlavně za atmosféru a herce). ()

Signore

Příjemný, skvěle obsazený film s myšlenkou (zasazenou do příběhu v příběhu); navíc bylo zážitkem naslouchat každému "slovu", vyslovenému Jeremy Ironsem. ()

Xmarc

V podstatě velice jednoduchý děj bez jakýchkoli úderných momentů nechává díky inteligentnímu zpracování na divákovi, jak se s příběhem popere a dá si to dohromady. Autorům stačilo "pouze" zatahat nenásilně za pár nitek, které ovšem na straně diváka povytáhnou hned několik otazníků a nechají ho přemýšlet, jakže to vlastně bylo myšleno. A to je dobře, protože k tomuhle filmu nepotřebujete ani dvoumetrovou úhlopříčku obrazovky, ani domácí kino, ani promítání ve 3D, a přesto vám má co sdělit. A takových filmů dnes moc není. Bohužel. Proto hvězda navíc a ve výsledku to máme za plný počet. A ten závěr alespoň mně přišel se smysluplným spojením všech příběhů poté, co jsem si závěrečné dějství pustil ještě jednou a dal si dohromady jabka a hrušky a vysvětlil si propojení jednotlivých příběhů, které mi z toho závěru vyplynulo. Autoři to ale velice dobře nenaservírovali divákovi jako na podnose a nechali na něm do jisté míry volbu, jak si to vysvětlí. A to beru jako přidanou hodnotu oproti filmům, kde se na konci všichni poplácají po ramenách, jak to zmákli nebo má film nějaký kůl hepyend prošpikovaný klasickými klišé. ()

Poryv

Při sledování filmu člověk trpí. Trpí, protože sleduje na první pohled silný lidský příběh, který zabíjí nesoudnost a necitlivost tvůrců. Ve výsledku máte před sebou podbízivý kýč, do kterého prosakuje televizní feel. Škoda. ()

gizi

Pořád jsem čekal něco výjimečného, aspoň nějaké netradiční zajímavé rozuzlení, ale ono nic a najednou konec. Nějak mě nevtáhlo. 60-65%. ()

Bara86

Nešťastný autor vypráví příběh o tom, jak nešťastný týpek vydá knihu, kterou nenapsal, ale opsal rukopis jiného nešťastného autora, vyprávějící svůj příběh. Takže z toho máme 3 přiběhy z nichž ani jeden není nijak zvlášť zajímavý. Do toho neustále Bradley oneface s hudbou co má vzbuzovat emoce. Takové celé unylé, zdlouhavé s čekáním na Godota, protože ve výsledku se vůbec nic nestane, jen jsou nakonec všichni pořád nešťastní. Ps.: Krást se fakt nemá. ()

eltazar

takové nějaké nemastné, neslané, ale zcela Ironsující... Jeremy je prostě jednička, ovšem Cooper je tak plytký a nudný, až to není hezké. nevěřil jsem mu ani slovo. ostatní nevyčnívají, ale ani nezklamou, a to i včetně Housovo třináctky. k filmu tak nějak nemám co říct, po 15 minutách jsem věděl o čem bude celý film a už jenom čekal, jak se kamera a scénář poperou s mojí představou. překvapivě se jim to i celkem povedlo, byť některá klišé si mohli odpustit. ale v celku to rozhodně není špatný film, k řemeslné práci nemám výhrad, ale jako celek to nezapůsobí natolik, aby z toho byl hit. pokud vaše přítelkyně není filmový nadšenec ale konzument, tento film výrazně doporučuji a v tom případě si dodejte ještě jednu hvězdičku! zajímavé komentáře: Hild, Slartibarkfast ()

vixina

Keď tak nad tým teraz premýšľam, pripomínalo mi to Limitless, ktorý si zaskočil do Polnoci v Paríži ( = veľmi zlá kombinácia). Inými slovami Bradleyho poker face prestrihaný so sépiovým Parížom a otrasne napísanou postavou Wildeovej a prekvapivo trefne obsadeným Ironsom. Ono by som to v prapodstate ani tak osobne nebrala, nebyť tej neprepracovanej premisy. Osobne sa mi tiež zdalo, že hoci film sľubne rozhodil siete do viacerých smerov, ani jeden poriadne nedotiahol - najhorší moment nastal na záver, keď to už-už vyzeralo, že sa dočkáme niečoho, čo by tomu celému dalo nejaký zmysel. ()

Sonjoe

Och, take herecke obdasenie a taka blbost. Hlboko hlboka hlbka. Asi pre ludi, ktory onanuju nad kvazi filmovou dokonalostou a viac ako o zabavu im ode skor a detailne detaily a hlboko hlboky intelektualny zazitok. A pri tom take herecke obsadenie... ()

Saigon

Ale ano, tento film ma celkom zaujal. Na plný počet to síce nie je, ale do kina sa na to ísť oplatí. Najtrapnejšia scéna: Všade, kde sa objavila Olivia Wilde. ()

JirkaWade

Samotný příběh vypravovaný starším dědou společně s životem Roryho je velice působivý. Stejně tak i jejich záliba v psaní. Jeden z nich má sen se stát spisovatelem a nedaří se mu to, ten druhý začíná psát v zoufalství ze ztráty dítěte i následného opuštění jeho ženy a napíše mimořádnou knihu. Jednomu nakonec zničí život, jelikož pro něj slova znamenají více než láska, druhému zajistí téměř dokonalý život s tím, že se musí dokázat přenést přes minulost.... Bohužel mne úplně nenadchla nejvyšší vrstva. Měla by být lépe do toho všeho lépe zainteresována, i přesto že je na ni kladen nejmenší důraz. Třeba jak je tomu v Notebooku. ()