Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Tatiana.B

Zbožňuju filmy, kde se prolíná víc časových rovin, ale zároveň není nijak složité se zorientovat v ději. Zbožňuju filmy, které nenaservírují divákovi všechno na stříbrném podnose, které nemají tak úplně jasný konec. A když se film dotýká témat, jako jsou morální hodnoty či touha po úspěchu a slávě, jsem spokojená. Nemohla jsem se odtrhnout. ()

Tomster

Ačkoliv příběh knihy v knize v knize, který nám vypráví autor té nejvyšší mě chvílemi mátl a konec byl přece jen zmatený trochu více, než bych chtěl tak musím uznat že se mě film dotkl, má svou hloubku a ne že ne. Každý, kdo někdy snil o úspěchu a pak tvrdě narazil to musí pochopit a už jen za to mu ten plný počet musím dát. ()

Paserak

Chci víc odpovědí...chci a chci a chci... Naštěstí je tento film nedal a to jej dělá zajímavým. Musíte ho vidět. Najít si odpovědi sami. Nebo nechat život aby je přinesl. velmi zajímavé. Chtěl bych narovnat všechny nespravedlnosti světa.... Film samotný velmi příjemně plyne. Herci kvalitní. Věřil jsem Jeremymu Ironsovi každý pohyb rtů a očí. kam se poděl tenhle skvělý herec? Jen mi tak vrtá hlavou...proč jsem tomu nedal 5? ()

Ruadek

Tak neskutečně lehce a přirozeně propojené dějové linie, tak překrásný a přitom zcela prostý příběh, jež se spojí v jeden celek konečným - bezeslovným - obrazem. Taková díla nevznikají často, o to více si jich cením. ()

david666

Špatný film to určitě není, akorát jsem nepochopil co tím chtěl vlastně básník říct. Skončilo to nějak nemasně neslaně, byl jsem zmaten. ()

Procopo

Film, který ukazuje morální dilemata života, rozhodnutí, která nám určují celý život a hlavně myšlenku vyrovnání se s tím. Je zde obsaženo více myšlenek, přičemž každá stojí za chvilku zamyšlení. Herecké výkony výborné, ale nebyl jsem u vytržení, snad nejvíc se činil Dennis Quaid. Naopak skvělá hudba a kamera. Nevím přesně proč, ale 5* nemůžu dát. ()

dancool

Veľmi príjemné, oddychové "pozeraníčko" o tom, čo je človek schopný urobiť, ako sa potom vysporiada s vlastným svedomím (vyburcovaným odhalením). Ani záver nie je tuctový. Slová majú svoju silu... ()

wick

Dosti povedený příběh (vlastně tři v jednom), který sice není nijak originální a například zpytování Cooperova svědomí nevyzní moc přesvědčivě, ale celkově film nenudí a určitě stojí za vidění. Zajímavé je, že na rottentomatoes dostal pouhých 22%, zatímco otravné a nudné filmy jako Lincoln nebo Killing Them Softly čtyřikrát tolik. ()

kolly13

První třetina velice slabá, druhá a třetí výborná. Zase něco nového ze skvělým Ironsem, dokonce Quaidem, nadprůměrným Cooperem. ()

vecneZivec

Dost často posuzuju filmy podle toho, co se mi honí hlavou po jeho skončení a jaký to ve mně zanechá dojem nebo podnět k zamyšlení a i když může být samotný příběh trošku naivní nebo i předvídatelný, tak jde i o to, jaký má smysl a poselství a The Words ve mně zanechali velký podnět k zamyšlení a poselství ve smyslu, že by člověk měl žít tak, aby se mohl za svými činy ohlédnout a jaký to má na něj dopad, když udělá věci špatně a to tu bylo velmi dobře zachyceno. Po filmu jsem koukal asi půl hodiny do "blba", abych si řekl, jak jsem na tom já a co jsem udělal špatně a co chci vlastně v životě udělat. Jsou to čtyři hvězdy za film, ale za ten dojem dávám hvězd pět. ()

fafejt001

Dobrý nápad , ale zdlouhavé vyprávění tří osudů , které se prolínají ve filmu , nějak nevyšlo . Chyběl tomu spád , švih , prostě něco . Nebýt pěkné hudby , dal bych dvě hvězdy . V podstatě mne to moc neolovilo , tudíž podruhé to vidět nemusím . Pro mne dosti slabé . Hodně tomu chybělo , aby se z toho stal pěkný snímek . ()

Djmacik

Veľmi dobrý film, kedy som miestami jednoducho iba počúval a skoro ani nedýchal. Keby takých filmov bolo viacej, tak svetová kinematografia by sa nemusela hanbiť za niektoré braky, ktoré vychádzajú v posledných časoch čoraz viac a viac. V tom filme som sa videl, ako hlavný hrdina, lebo tiež som chcel byť spisovateľom a preto sa mi to strašne páčilo. Avšak nikdy to nie je také ľahké ako to bolo zviditeľnené vo filme. Možno tak v Amerike :) "Ak napíšeš veĺmi dobrú knihu, a nechce ti ju nikto vydať, napíš niečo horšie, aby sa tvoje meno dostalo do pozornosti čitateľa. Až potom sa veľmi dobrá kniha stane Bestsellerom" ()

watari

Možná by to nebylo tak špatný, ale bohužel. Ten film se neskutečně táhne, po prvních 40 minutách jsem to málem vypla, nicméně příběh mě lehce vtáhnul, takže mě zajímalo jak to skončí. Každopádně konec taky žádná sláva. Nevím ale mě to zrovna moc nevzalo. ()

Erico

S tímto potenciálem jsem čekal daleko více. Příběh velmi líbivý, bohužel Bradley Cooper se Zoe Saldanou mi prostě nešli jako pár moc k sobě a dějové lince mezi Olivii Wilde a Dennisem Quaidem bylo věnováno tak málo času, že by tam defakto ani nemuseli být (nebýt konci filmu a celkové pointě). Mám pocit že soustředit se pouze na ony dva příběhy by filmu prospělo více. ()

DjLibnei

Není to vůbec takový skvost, ale plynutí toho děje Vás ohromí... Velice příjemný film, který má co říct, nese se v poklidném ději a hlavně - prožíváte to s vypravěčem... 102 minut uteklo jak voda a nechalo to ve mě pozitivní dojem, proto 75 % ()

CabelkaB

Ani nevím jak to mám okomentovat.... Film se mi tak moc líbil, celý příběh mě pohltil. Hltala jsem opravdu každé slovo a musím říct, že je to až smutný..., ale krásný. Stojí to za to se na to podívat!! ()

ermisuck

Nevím, co mi to mělo říct.. teda vím, ale řeklo mi to špatným způsobem. Původní stěžejní nápad celkem na úrovni, ale velice špatně rozpracovaný. Ta linka se spisovatelem je v podstatě zbytečná (když pomineme to, že se sám považuje za Roryho). Podkresová hudba až moc výrazná, nutí mě do emocí, takže se cítím nesvůj. Občas zbytečné záběry vytváří pocit jakési nevyzrálosti, potažmo honbou za výdělkem. Clay, ač má působit charismaticky, nemá charisma a vypadá spíš jak vínem opojený mastňok. Čekání na krizi a peripetii bylo zbytečné. Nezaslouží si víc, než 2*. ()

joejoe odpad!

Kiezby tak tie slová dokázali opísať aký slabý je tento film, ako sa tam nič nedeje 99% času...a ako citam tie žánre tak si hovorím,že niekto si zo mňa robí srandu...nič psychologické, nič mysteriózne a okolo drámy to ani nešlo...nuda,predvídatelnosť a zápletka na úrovni druháka na strednej škole. ()