Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

ostravak30

Příběh v příběhu a chvilkama i v příběhu. To není špatný nápad. Navíc film jako takový je docela zajímavý. Člověk by řekl, že vše skončí tím, že stařík nic nechce, odchází a konec filmu. Co víc dodat, ale ono to má i své morální pokračování. Bradley Cooper hraje moc dobře. Důvodem proč nedám maximum je závěr. Nechává více otázek než odpovědí. Skoro mám pocit, že tvůrci to chtěli udělat zamotanější, ale sami se do toho zamotali a nepřišli na to, jak z toho ven. Každopádně příběh, i ten psaný, i ten spisovatelův, a nakonec i ten spisovatelův spisovatelův je zajímavý. Škoda, že se Denis Quaid nakonec s Olivia Wilde nevyspí. Neříkám, že by film potřeboval milostnou scénu, nikoli, ale to erotické napětí se dá krájet. A rozhodně by to byl lepší závěr než závěr s otázkami. Když už se tvůrci rozhodli nic pořádně nevysvětlit, nejspíš proto, že sami to celé nepochopili, nebo se na konci nedohodli, mohli film alespoň osvěžit pěknými zády O. Wilde. ()

MartinTerran

Zajímavý styl příběhu tvořící rámcovou novelu. Příběhy jsou zdařilé a poutavé, ale dost mi vadilo chování ústřední dvojice, které mi v určitých pasažich moc reálné nepřišlo. Za mě fajn podívaná. Hodnocení: 72/100. ()

MirkaP

Tři příběhy se čtyřmi představiteli (protože Starý muž je tam i jako Mladý). Začátek mě strašně nudil, takže moment nalezení nálezu jsem proklimbla. A i dál mi to přišlo nějaké překombinované. Jo a Olivia byla strašně nadabovaná. ()

Trishka

Delikátní záležitost. Přestože člověk ví už do nálezu té kožené aktovky, co modré oči Bradleyho Coopera provedou, je to dobře vygradovaná podívaná, kde není slova navíc. Možná až na konec, kterému by sedl střih hned po scéně na hřbitově. Takhle ta dlouhá dějová niť nepůsobí otevřeně, ale spíš roztřepeně. ()

maniacxl

Budu upřimný,tyhle SLOVA mně neoslovily,tak jak jsem čekal.Tím,ale nechci říct,že The Words jsou špatným filmem.Pěkně odvyprávěná romantickodramatická pohádka s všemocným Bradleym Cooperem a vychrtlou Zoe Saldanou.Stylu "art"popravdě moc nehovím,tak možná i proto jsem z toho takový zamlklý.Ale proti gustu,žádný dišpec.55%. ()

DonBraso

Tady vypustit jednu scénku,tak člověk neví která bije.Jestli někdo pochopil to co nám autoři chtěli říct,tak chápu hvězdičkové pojetí,ty který se jaksi ztráceli a nechápali a museli si trochu pomoct budou jak já,někde mezi fikcí a skutečností.Prostě řekni pár slov a utni to.Takže typické vysvětlování tu člověk hledat nesmí a musí zapojit svoji makovici a nebo ji total vypustit a probírat se příběhama.Občas doopravdy utahaný film,kdy Jeremy Irons zas výborně a klidně bych ho viděl déle na plátně.Některý scény hlavně v parku byl zbytečný flashback spot,aby se film utnul,jak si někdo řekne svůj příběh a Rory najednou v koutku duše se celej z toho sesype.Ano bylo to špatný,ale pro film aby se hnul o centimetr mozaiky důležitý.Určitě kvality tento film má a je na každým z nás,jak ho pojme a pochopí,tam je asi největší kámen úrazu.To že někdo nemusí určitě herce je taky fakt,ale ona Olivia Wilde se snad musí líbit pomalu všem,ikdyž tam byla jako kolík na šňůře a že najednou chtěla pane Clay dostat nevim kam,mi bylo taky záhodou,jakoby film prostě to musel udělat,aby vůbec mohl vyprávět,koho zajímalo,že chce psát dezertační práce a další věci.Prostě keci do průvanu jenom aby pro film něco se někam hnulo.Emoční drama určitě ne,do toho krásná hudba hlavně v jednom flashbacku na železniční zastávce a šlus.No tak spisovatel zaplesá,kritik si prdne do peřiny a divák čumí. ()

Cerebrum

Nedostávalo se mi SLOV nad talentem režisérské dvojice, ale především bych spustil vodopád SLOV o jejich zkušeném zacházení s příběhem a neplýtval bych SLOVY o jejich tvůrčí odvaze nedat dnešnímu zhýčkanému divákovi nic zadarmo. (Zároveň z něho však nedělat hlupáka jako některé čistokrevné artovky). Ale chápu, že americké kritiky přepadl SLOVNÍ průjem plný dětského negativismu, že nedostali to co očekávali. A tři půvabné herečky jim asi SLOVA nevzaly, což nechápu. (Zvlášť Noru Arnezeder si musím podškrábnout do svého seznamu :-)) ()

situs

Filmu se úspěšně daří balancovat na hraně melodramatu a patosu a zároveň se prodává i přiměřeně inteligentní zápletkou, takže si nehraje na nic víc než ve skutečnosti je: příjemně emotivním snímkem na jedno shlédnutí. ()

Vasyl

Holkám to moc slušelo, příběh byl (i přesto, že se tam vlastně vůbec nic nedělo) docela zajímavej a nenudnej. A stejně nemůžu dat víc jak 3. Ale nedokážu smysluplně odpovědět na otázku proč. Asi jako tady ve filmu: "Proč mě miluješ?"... Jo vlastně protože moc romantický sračky nemám rád :D ()

Don Kryspin

Zajímavý film o tom, jak někdy jedno jediné špatné rozhodnutí, chyba nebo volba, kterou člověk dělá ve stresu, může změnit či zničit celý život. A o tom, že jsou věci a chyby, které prostě nejde změnit, zachránit, vrátit... Že vztah, který umře, je těžké znovu vzkřísit. Není to milé, romantické a odpočinkové koukání, ale žádné hluboce složité psychologické drama také ne. Nejvíce se mi líbila ta vrstva příběhu se starým mužem (Jeremy Irons) - ta mi připadala jako nejsilnější část filmu. Naopak u příběhu Roryho Jansena se mi zdálo, že scénář až příliš moc "tlačil na pilu", že hlavní postava to své dilema až přehnaně prožívá a hrotí (a Bradley Cooper mi navíc vůbec nebyl sympatický). Zato všechny tři ženské hrály skvěle; úplně poslední záběr na Zoe Saldanu velmi silný. Na rozdíl od mnoha zdejších pisatelů mi připadá, že ten její pohled vysvětluje úplně vše, co se s Rorym posledních dvacet let dělo - že se tím film srozumitelně uzavírá i vysvětluje. Nepřipadá mi, že by měl otevřený konec. ()

a0001

Zmiešané pocity, prelína sa romantický a silný príbeh z minulosti so stereotypnou nudou v 21. storočí. Film mal veľký potencionál, ktorý ostal podľa mňa nevyužitý naplno. 60% ()

Alciele

Jako občasná spisovatelka vím, jak je těžké něco napsat, ale ještě těžší je být s tím spokojen. A tak, když vám na dosah ruky leží dokonalé dílo, u kterého není jasné, jak je staré a zda autor ještě žije, svádí to k ... tomu, že si chcete vyzkoušet, jaké to je - napsat něco dokonalého (podle vás). I když máte dobré úmysly, vždycky zafunguje souhra náhod, která vás přivede až tam, kde jste se vlastně ocitnout nechtěli. A pocit viny tu bude stále. A pak přijde chvíle, kdy to budete chtít vrátit zpátky, ale už to nejde... A vy se s tím pocitem musíte naučit žít. ()