Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Oonika

Tentokrát jsem hodně váhala, jak film ohodnotit. Ze začátku mi to přišlo jako hrozné klišé, byla jsem trochu naštvaná, že jsem si slibovala tolik. Když se ale pak rozjela ta nejstarší linie celého příběhu, byla jsem najednou dojatá, nadšená a spokojená. Nejvíc jsem se těšila na Bradleyho, bohužel ale jeho příběh mě bavil asi nejméně. Celkově mám ale filmy o spisovatelích a literatuře moc ráda a skončila jsem s velmi příjemných pocitem, takže hodnotím a něco výš, než si film možná zaslouží. ()

Franc1s

Tři kapitoly, tři příběhy. Zajímavá konverzačka, která má více otázek než odpovědí s otevřeným koncem. Bohužel mě tenhle kousek nějak nazaujal,asi jsem nebyl správně nalazen :)6/10 ()

shakein

Celý film jsem čekal, až to přijde, až se to stane. A co vlastně? Nic. Už na základce nám vtloukají do hlavy, že vyprávění má mít zápletku. Já si myslím, že zápletka je jen kýč moderní doby, něco, co společnost zábavy vyžaduje, ale samo o sobě je to bezcenné. Záleží tedy na tom, s čím k filmu přistupujete. Pokud se chcete pobavit, tak se vám film nebude líbit. Pokud ale chcete něco vidět jen proto, že vás to může vést k přemýšlení, pak je tento film i pro vás. ()

Chip89

Pohladí na duši, zahřeje u srdce.Člověk se hodinu a třičtvrtě kolíbá mezi realitou a nádherným příběhem. ()

Doski

Geniální kousek. Je to ten snímek, který když skončí, tak víte a těšíte se, že až ho uvidíte podruhé či potřetí vás bude furt bavit a budete v něm objevovat stále nová poznání a odkrývat celé poselství a hloubku. Tak trochu je to Bookception a kandidát na Top10. Vynikající scénář, herecké výkony, kamera a i hudební stránka. 90% ()

ER

Velmi povedená ukázka fikce mísicí se s realitou v komorním prostředí a s pár herci. Nic bombastického se neděje, ale přitom jsem byl dějem přitahován, jak magnetem ke kovu. Zdánlivá prostoduchost zápletky o ukradeném literárním dílu se mění ve složitější psychohrátky o pocitech, které jsou za příběhem, jenž ono dílo (kniha) obsahuje. Podání příběhu se pak vrství do tří rovin a každá nabízí svůj přístup k němu, čímž dává divákovi prostor pro "seberealizaci ". Jakmile se tak stane, jste lapeni a o tom to je ;-) ()

DadysGirl

Zamotaný, chvílema dojemný, bez zbytečných malodramat... Vlastně se mi to dost líbilo, ale něco mi tam pořád chybí... 3,5*... ()

_aandyy_

Nevím, zda je sympatičnost tohoto snímku vyvolána plejádou sympatických herců či jednoduchostí příběhu. Se vší úctou - velké rodinné drama z poválečné Paříže je sice velmi "dechberoucí", avšak možná by mě zajímala skutečná díla hlavního hrdiny - řekněme, smolařského spisovatele... O něčem psal, pak přepsal čísi příběh (velké rodinné drama z poválečné Paříže) a najednou se stane slavným. Na jedné straně oceňuji to, že se film snaží ukázat VELKÝ PŘÍBĚH jednoho spisovatele, který měl vlastně smůlu (kdo z diváků by raději příběh nepřipsal skutečnému autorovi, to netuším), ale zároveň štěstí (vzpomínky skutečného autora jsou natolik silné, že svůj příběh netouží nikterak autorizovat). Myšlenka, že mezi realitou a fikcí je hluboká propast je zajímavá, časové a narativní roviny velmi slušně propojeny, konec filmu poměrně otevřený... Přesto mě jakýmsi způsobem oslovil, i když pořádně nevím, čím; možná jde o snímek umělecký, možná o takový, který si na uměleckost pouze hraje. Přestože jsem mu možná naletěla, dávám 4 *. ()

wito

od začiatku do konca zaujímavé, film drží diváka v neustálom napätí, očakávaní a pozornosti. nie je čas nudiť sa. spôsob rozprávania príbehu je príťažlivý, slová, ktoré sa tu sypú, efektívne posúvajú dej. silné štyri hviezdy... ()

snek888

Podle mého názoru velmi dobře zrežírované drama se skvělým hereckým obsazením. Během dialogů mi občas běhal mráz po zádech. Jako ústřední informaci dílem sdělenou, považuji pohled nebo spíše ohlédnutí se za životem s učiněnými rozhodnutími, očima starého muže, jenž v mládí "ukradl" životem psanou knihu jiného muže. Komentář píšu za zvuku hudby plynoucích titulků dohrávajícího filmu, plný pocitů, které ve mně film vyvolal a doufám, že i zanechal. ()

DogtownCZ

Překvapivě zajímavý film s pěkným námětem a charismatickým hlavním hrdinou, který se i přes úspěch nedokáže s vyrovnat s tím, že kniha, kterou "napsal" vlastně není jeho. Díky tomu na mě postava zapůsobila jako správný člověk, který má svědomí a štve ho už jenom fakt, že nic takového sám nikdy nenapíše. Mě jako milovníka literatury film o spisovateli bavil. ()

štíple

Miluju tento způsob vyprávění. A miluju Jeremy Ironse již od dob Francouzovy milenky. A Dennis Quaid taky není k zahození, i když není Brit! ()

Renci

Skvostné. Osobne som čakal nudnú výplachovku, po úvode som sa nestačil čudovať, ako veľmi chcem vedieť, čo bude ďalej,a ako to celé dopadne a popri tom som si ani nevšimol ako veľmi som sa stihol vžiť s postavami. Dej a samotné vsuvky do minulosti sú fantastické, a rozhýbali aj mojími emóciami. Film je podaný jemným a veľmi pekným rozprávačským štýlom, ktorý sa veľmi hodí, dokresľuje emócie a objasňuje aj samotný dej. Rovnako musím pochváliť ústredný klavírny motív, ktorý je veľmi jemný,a k tomuto žánru sa hodí . Kamera odvádza svoju robotu dobre, neruší, a nesnaží sa byť nejako iná.Perfektné herecké výkony, na čele s Jeremy Ironsom (má jednu zo svojich najlepších rol), ktorému sekundujú Bradley Cooper, Dennis Quaid, Zoe Saldana, zahanbiť sa nenechal ani Ben Barnes, ktorý je (na moje počudovanie) perfektný a konečne aj hrá. Je v tom tak strašne veľa, divák si môže vyberať, čo si s filmu odnesie, aké pocity, aké názory, ale určite odchádza od obrazovky s tým skvelým pocitom, že skutočne nie je nič kinematograficky krajšie a plnšie ako dobrá,jemná dráma. Strach, láska, radosť, smútok, klamstvo , sebectvo....vlastnosti, ktoré sú nám tak blízke, tak jednoznačné, tak neopakovateľné sú tuna na každom kroku...S opätovným pozretím film svoju genialitu len umocňuje. Veľké prekvapenie v tak zdanlivo malom filme, som očarený...a dlho ešte budem... ()

ari1

Není to pecka co by mě nějak zasáhla ale za podívání to určitě stojí a třeba si z toho někdo i něco odnese. ()

3mates33

Tento film sa robí že je lepší než v skutočnosti je, chce sa hrať na niečo čo sa citovo dotýka človeka ale pritom je to len priemerný film, aj keď rozmýšľal som nad lepším hodnotením, no chýbalo tomu niečo, niečo kreatívnejšie a oduševnenejšie.... ()

Margerie

Dechberoucí podívaná, která vás nenechá odejít od obrazovky. Nádherně odvyprávěné příběhy, které se navzájem prolínají, snad jen Dennis Quaid mi úplně nesednul, a proto mě i trochu mrzel ten konec s ním. Stejně mě to ale neodradilo od pěti hvězdiček, protože film je jako celek opravdu silný a velmi originální. A jako bonbónek spousta záběrů na nádherné oči Bradleyho Coopera. ;-) Rozhodně doporučuju ke zhlédnutí! ()