Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Biopler

Námet je výborný, ale tvorcovia z neho nevytrepali maximum. Namiesto toho rozšírili príbeh do troch dejových liniek, kde tá z vojnových časov bola veľmi zle spravená, mám na mysli hlavne nedôveryhodnosť záberov, hercov, make-upu, výpravy. Dve odohrávajúce sa v súčasnosti boli priemerné a len podtrhujú fakt, že bez poriadnej charizmy hercov vás ani ich názory, myšlienky neoslovia, lebo ich nie sú súci podať. Scenár je slabý, dialógy plytké, jedinou zaujímavosťou sú Ironsove výstupy, ktoré som ako jediné hltal. ()

truby

Námět světu ve světě není bůhvíjak originální a stejně tak jejich prolínání na konci. Ale morální dilema, jakožto hlavní linie filmu, je zobrazeno velice věrohodně a bude vás nutit přemýšlet a zvažovat, polemizovat téměř po celou dobu. A nikdo nakonec nerozhodne za vás, protože po celou dobu vám film nabízí dvě varianty a samozřejmě je konec zcela otevřený a na vás. Žít svůj život ve lži a trpět výčitkami svědomí, nebo sobecky ulevit svému svědomí za cenu toho, že ublížim lidem kolem sebe, které mám rád a zničím budoucnost své rodiny? Dobrá otázka položená docela příjemným způsobem. ()

1Legend1

The words je přesně ten typ filmu s pomalým rozjezdem, ale skvělým koncem. Scénář skvělý, vyprávění příběhu střídavě z úst tří vypravěčů působí složitě, ale naopak je příběh samotný jednoduchý. I když ne úplně nejlepší, pro mě příjemné překvapení. 80% ()

Killingjoke

The Words byl pro mne jeden z mála letošních filmů, u kterých jsem se musel pozastavit a zamyslet se nad tím, co je vlastně v životě důležité. Dalo by se říci, že je natočen líbivou melodramatickou formou, ale pod oním líbivým romantickým kabátkem se skrývá mnohem hlubší poselství, které však mnohým bude připadat jako kýčovité pozlátko. Děj je vyprávěn ve třech propletených časových a dějových rovinách, jejichž střípky však tvoří jeden jediný osud. Mám tyhle lehce mysteriózní příběhy o spisovatelích prostě rád a nevadí mi, že jsem už někdy v polovině tušil, kam tohle všechno směřuje. Z herců určitě stojí za zmínku přesvědčivý Bradley Cooper a zvláště pak brilantní a velmi emocionální výkon Jeremy Ironse. The Words je film o citech, o tom jak bychom se měli naučit říkat: „omlouvám se“, i když to může někdy hodně bolet… ()

h4k

Za sebe můžu akorát říct, že po velké sadě blockbusterových komiksů, jsem tento trošičku náročnější snímek na diváka velmi vřele uvítal. ()

Charlie84

K dokonalosti chybí leccos, ale kolik inteligentních a originálních žánrově čistě romantických filmů ročně vznikne? Jeden? Za pět let? Takže asi tak. Střední pasáž se staříkem měla být buď delší (víc by mě vtáhla) nebo kratší (bavili mě především ty ze současnosti). Seldana je k sežrání, Cooper na zabití a pak je tady ta proklatá knížka, která to všechno zamotá. Závěrečná pětiminutovka, pokud si ji interpretuju správně, je oskarová... ()

Torgal

We must go deeper. To si asi povedali scenáristi a naservírovali príbeh o spisovateľovi predčítavajúcemu svoju knihu ktorej hrdina spisovateľ si prisvojí knihu ktorú napísal ďalší spisovateľ (a ktorý tiež vystupuje vo filme). Film je to zvláštny, skôr artový, hĺbavý s pokojným plynutím a i napriek tomu je len zriedkakedy nudný. Opäť ťažko hľadám slová akými opísať tento snímok. Poviem teda len, že i keď sa mi to v podstate dosť páčilo, necítim to tak, aby som hodnotil vyššie. 7-/10 ()

darkreider

Tri príbehy nalinkované tak, aby na záver nechali diváka rozhodnúť sa, čo je fikcia a čo život. Rovnako ako v knihe musí pracovať predstavivosť čitateľa, aj tu sa stavia práve na tom. Pár hluchých scén sa stratí v hlbokých očiach Olivie Wild a k záveru máte možnosť nenútene si dotvoriť vlastné rozuzlenie. ()

aR3Zz

Povedená vypravěčská práce! Příběh zanořený do třetí úrovně, precizně propracované postavy a skvěle ztvárněné pocity a myšlenkové pochody každého hrdiny. Kvalitní scénář, vynikajicí herecké výkony a podmanivý soundtrack dělají z The Words jedno z nejlepších romatických dramat roku 2012. Za mě 85% ()

Bird_house

Velice pozoruhodný film - na jednu stranu dosti průhledný, na druhou je velice dobře zpracovaný.. Zajímavě zpracovány detaily.. Až na ten závěr.. ()

redwik

Malo to celkom dobrý, milý a zaujímavý príbeh, no celkom som asi nechopil prečo to bolo stavané tak, že nám ten príbeh musel prerozprávať niekto iný. Síce som rád videl Oliviu Wilde, no skôr som očakával, že sa zapletie do hlavného príbehu. Ale na druhej strane musím uznať, že som bol už nedočkavý ako sa to celé skončil, a keď Clay prestal po druhej časti rozprávať, trošku som sa zľakol. A na záver ešte musím dodať, že tú knihu, o ktorej sa vlastne celý príbeh točí, by som si chcel prečítať. ()

jsemzuzu

Příběh v příběhu v příběhu - moc to nefungovalo. Zbytečně chvilkami neuspořádané, rozkmitané, akademicky nudné a plytké. Bohužel takový slabší průměr. ()

cerbygerby

Silný příběh který vyprávý jak složité je žít ze lží..příběh který někdo jiný prožil nelze jen tak napsat a vydat za svůj..to hlodání viny v sobě musí být hrozné.. Film s příjemným hereckým obsazením mě docela překvapil, takže dávám plné hodnocení - 5* a 86% ()

chrispe

Dávala jsem to nadvakrát (a ne zrovna po krátké době). Moc dlouhé, moc rozvláčné. Mám pocit, že tam byly nějaký moudra, ale v tomto podání jsem zkrátka nebyla schopná je vstřebat, protože jediné, co mi jelo hlavou bylo, kolik minut asi zbývá do konce. Tři roviny, tři příběhy a dost možná jen jeden. Pravda ale je, že ten najednouuseklejkonec měl něco do sebe a člověk (rozuměj já), začal přemýšlet nejen o tom, jak to bylo, ale jestli je doopravdy možný, aby i za špatné byl člověk odměněn nebo ne. ,,..ty sis to přivlastnil, tak si vem i tu bolest." Herecky mě bohužel nikdo nezaujal. ()

Stíba

Velká spokojenost co do formy i obsahu. Ono by na tom jak koukám na zdejší komentáře šlo kritizovat leccos, ale proč tak činit, když se s filmem krásně nesete na jedné vlně. ()

Critic

Story within a story within a story.....If you can´t relate to it, well, it probably must seem like a time wasting cliché of the year, but if you can, then, well then you are probably "fucked" too. ()

tranquill

"Jako bych se rozpadal...rozpadám se na kusy!" Já se z tohoto psychologického dramatu rozpadat nebudu, nijak extra se mne nedotklo, takže průměr. ()

Pavita

Moc se mi líbilo že se ve filmu spojuje několik příběhů a vy se neztrácíte v ději.Je to film který mě bavil, nemusel jsem na hodinkách otráveně odpočítávat minuty dokonce. Během filmu se u Vás vystřídá spousta emocí. a Herecké Obsazení je naprosto perfektní. ()