Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Schuldiner

Tak tohle mohlo být parádní soudní drama:-) Nebo mohl Bradley skončit na drogách:-) Ale teď vážně... Kýč, plno klišé plus jedna neuvěřitelná náhoda! Asi tak bych to krátce shrnul. Zhruba od poloviny jsem se skoro nudil. Jeremy Irons je dobrý herec, ale tady mi přišla jeho role komická, resp. to, jak staříka, který jako mladý kluk napsal knihu, ze které se později celý literární svět mohl podělat, i když to nebylo bůhvíco, což je vzhledem k mladíkově naivitě a nezkušenosti normální, ztvárnil. No, tak teď, podle poslední věty, si připadám, jak když píšu scénář k pokračování:-) A co se týče té náhody - to očekávám v něčem, co se nedá brát úplně vážně, v komedii nebo fantasy nebo v něčem takovém, ale tohle bylo moc. Spisovatel, který nemůže prorazit, i když by vážně moc rád, najde úplnou náhodou v nějakém starožitnictví nebo v zastavárně zvláštní kufřík, který se jemu i jeho manželce bůhvíproč líbí, který bůhvíproč nikdo neprohlédl a dal ho rovnou do prodeje, a v tom kufříku najde později knihu, která z něj udělá literárního boha. Náhody se stávají, mě se jich stalo v životě už dost, ale tenhle příběh je prostě už od základu naivní a neuvěřitelný. A ty tři vrstvy vyprávění, když se v každé vyskytuje jeden spisovatel...proč proboha? Ve druhém díle bych to navrstvil rovnou pětkrát! ()

Píta

O scénáři zřejmě nelze tvrdit, že patří k nejsilnějším, ale jeho ztvárnění se povedlo na výbornou. Obzvláště zdařilé jsou pak scény s Jeremy Ironsem, při nichž téměř mrazí. Pověstnou třešničku tomuto filmu dodává dle mého skvělá pointa ("What do you really want?"). ()

Pablinho

Ubíram hvězdičku hlavně za předvídatelnou pointu (a to hned v několika případech) a za to, že to zas tak silnou kostru filmu nemělo. Jinak odvyprávěno hezky a i se z toho dá něco odnést (i když jsem hned radit, aby to svý přítelkyni řekl a nemuselo se to vůbec stát :P). ()

angloumene

Asi nejvíc se k tomuto filmu hodí slova jednoho z protagonistů "reálného" spisovatele Claye Hammonda: „Žádné ponaučení nebo trest, ani zisk nových neuvěřitelných znalostí, jiných než přesvědčení o tom, že člověk může po vykonání hrozných chyb nadále žít a to možná i docela dobře". Takže tak, no nečekejte od toho strhující romantiku, děj a ani žádné hluboké zamyšlení, ale pravdou je, že na slabé 4* se The Words vyškrábaly. ()

prezdivaka

Ten film je ukázkový a velmi vychytralý kýč. Pracuje se všemi atributy - mrtvé dítě, ztracená aktovka s rukopisem díla, náhlým rozchodem a setkáním po letech s pohledem přes okno vlaku, sebetrýznivým poznáním životních hodnot, starcem, který najde svůj rukopis (jak asi v aktovce těch 50 let vydržel) po tolika letech, přestože každý rok vychází v  USA tisíce dobrých knih. Mnoho otázek a snad by ten film ani nemusel být tak špatný, kdyby byl trochu více uvěřitelný. ()

Mikino00

Výborné, opravdu zážitek, který mnou prostoupil, podmanil mě. Dlouho jsem se na film těšil a vyhlížel jej, rozehrané tři příběhy mě z kraje lehce zaskočily, ovšem časem jsem se do nich ponořil více a více, dohromady se to vyjevilo jako velice silný příběh, podpořený výbornými hereckými výkony Ironse, Coopera i Saldany. Každé slovo z jejich úst mělo svou váhu a otevíralo jejich příběh, nové pocity. Konec byl očekávaný a tak mě nešokoval, ale i tak zapůsobil. ()

Ollie235

Takové filmy mám rád. Prolínající se dějové linie mě dostanou skoro vždy a tady tomu nebylo jinak. Sice kvalita (a zábavnost) jednotlivých linií silně kolísá, ale ve výsledku to tolik nevadí. Velmi oceňuju výběr herců, především dvojice Cooper/Saldana mi velmi seděla. Jedinou slabinou je, že příběh začíná ke konci nudit a nevryje se nijak do paměti. Jinak ale velmi povedený snímek. ()

petrskoc

Slova bez hlubšího významu. Dílo snažící se zobrazit lidskou bolest a (ne)spravedlnost, která je všude kolem nás, ale jde na to ze špatného konce. Skvělý Jeremy Irons, slušná kamera a vcelku promyšlený scénář. Jinak ale příliš průměrné a nepřinášející nic nového. ()

lareinna

Jeremy Irons splnil najlepšie svoju úlohu, čoby kľúčová postava prvého príbehu (z hľadiska času), ktorý miloval viac „tie slová“ ako ženu, ktorá ho k nim inšpirovala. Príbeh Roryho mohol byť viac prepracovaný, ale to až tak nevadí. Film je pekný, citlivý, je o umení a to mám v láske... a páčil sa mi veľmi. ()

Synyster.

Film, který navzdory svému vyprávění probíhajícímu na třech úrovních a ve třech časových rovinách, přináší ve finále jen povrchní zpracování morálních dilemat a klišovitý příběh. ()

xHarryx

Film přesně podle mého gusta. Poutavé tempo prolínané s Quaidovou pomalou linií. Bradley je skvělej jako vždy, Saldána je roztomilá, Irons si jede to svoje a tahle role mu vyloženě sedí. Upřímně jsem na začátku nic moc nečekal a dostal jsem největší překvapení roku 2012. ()

katchi

Film bez závěrečného (happy) endu, který vás nutí bloudit mezi skutečností a fikcí. Rory (Bradley Cooper) je obyčejný cílevědomý spisovatel, který se marně snaží světu ukázat krásu slov psaných na papír, takže když se mu naskytne jedinečná možnost něčeho dosáhnout, uchopí ji za pačesy. To ovšem netuší, že tato příležitost mu sice zajistí slávu, jméno a peníze, ale jeho vnitřní já se zaprodá výčitkám a nesnesitelné bolesti. Při hodnocení „The words“ nějak nemohu nalézt ta správná slova, která by vystihla tento filmový počin. Jedno je ale jisté. Snímek si nehraje na přehnaně moralizující, či se nesnaží veškeré chyby zahladit slovy „tak já ti teda odpouštím“, ale nechává veškeré pocity a emoce na hlavních hrdinech, kterým nezbývá, než se s vlastními životními poklesky vypořádat tak, jak nejlépe zvládnou. Protože chyby dělá každý, ale přijmout je a vypořádat se s nimi, umí jen málokdo. Proto 4* za žádné přehnané moralizování, netypické propojení tří dějových linií a báječného Coopera. ()

Marys

Pohodovka. Hĺbavá, nápaditá, zaujímavá s dobrým obsadením. Úplná bomba to určite nie je, ale ináč považujem The Words za veľmi pozerateľný snímok. ()

Kamas

Jedna hvězda za chytlavý trailer. Jinak.. unylý, zdlouhavý, strašně moc přehrávaný, rádoby dlouhé pohledy modrých očí Coopera taky nezabraly. Mě to nechytlo, nezacílilo, nemastno, neslano.. ()

filipvrbik

Velmi zajímavý film, docela zvláštní, skvěle obsazený, ale zároveň trochu nepřehledný a něco tomu chybí, snad pointa...80% ()