Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Anez

Tři úžasné příběhy o lásce neuvěřitelně dobře se prolínající... nedokázala jsem se odthrnout. Krása. ()

Liqid

Kéž by bylo více takových snímků. Od začátku jsem neměl tušení co a jak se bude dít. To mě nutilo sledovat stále dál a při objevení knihy jsem nestačil žasnout. Navíc Cooperovi ta role nesmírně sedla. ()

jefff

The Words je jeden z těch filmů, který se mi nesmazatelně vryl do kůže. Řekl bych prostě, že mi "sednul", ale to by bylo velmi chabé konstatování. Film je natočen emočně velmi intenzivně a naléhavě, má myšlenku, příběh (to má poslední dobou málo filmů) a opravdové postavy, které při sledování zkrátka před očima diváka žijí. Cooper a Irons jsou fantastičtí!!! ()

aktak

Velice zajímavý příběh, který nutí k zamyšlení během filmu i po jeho skončení. Dává divákovi možnost odnést si z toho to, co jemu připadá důležité. Film provází výborná a podmanivá hudba. ()

majkovka

Viac úrovní príbehu sa pekne prelína a speje k rozuzlenú príbehu. Výborná práca režiséra a celého štábu. Celkom ma prekvapil Bradley Cooper svojím poňatím. Výkon nebol zlý, ale možno by som si vedel predstaviť na tuto úlohu nikoho s väčším energickým nábojom. Naopak Jeremy Irons a Dennis Quaid sa svojich postav zhostili so skvelou tajomnosťou okolo ich postav. Príbeh plynie svižným tempom a celkovo som sa u filmu vôbec nenudil. ()

LuciusWlk

Krásný příběh o příběhu v příběhu, který nakonec poodhalí skutečnost, že ten nejdůležitější příběh, leží někde mimo slova. Jsem rád, že jsem tento film viděl. A jsem rád, že skončil tak, jak skončil. Ne vždy nastávají dějové zvraty, které jsou možné ve fiktivních příbězích. Tento, je díky tomu svému, možná více uvěřitelný a i více lidský. K dokonalosti mu ještě kapánek chybí, přesto je vynikající. ()

pavelblahy

Musim se přiznat, že u tohoto filmu jsem měl během vyprávění příběhu(ů) husí kůži. Nikdy jsem u žádného filmu nebyl tak dojat. Možná tak v 16 u Titanicu. To, že ten film má nízké hodnocení zřejmě značí, že se nad tím divák ani trochu nepozastavil. ()

herr_carter

Příběh v příběhu příběhu, vskutku zamotané, ale perfektně odvyprávěné až do závěrečného finále.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Maynard.

Tak tomuhle říkám příběh v příběhu a ještě navíc v příběhu... Něco jako Počátek, tak se to taky hemžilo snama, ale tady se jedná o příběhy. O moc vydařený příběhy! Z pana Coopera se stává, vlastně už stala legenda. Tenhle chlapík jednou bude takovej velikán jako DeNiro nebo AlPacino. Jeho partnerku Zoe znám zatím jen ze Strážců Galaxie a Star Treku. Hereckou korunku tamu nasadil Irons, kterej už teď patří do filmovýho nebe! Klidná hudba to všecko tak jako uhlazuje. ()

sedm.1

Výjimečně si vypůjčím slova od jednoho z místních uživatelů k hodnocení a charakterizaci The Words, ale prostě výstižněji to již nelze podat, a to že Slova jsou v podstatě příběh v příběhu v příběhu. A ačkoliv to zní skutečně dost nedůvěryhodně a odstrašujícím způsobem, musím nakonec s úlevou konstatovat, že se s tím tvůrci vypořádali v celku důstojně, což znamená, že celé to téma bylo zpracováno poměrně záživně, přesvědčivě, zajímavě a především smysluplně, čehož jsem se tedy obával nejvíc. Film navíc vyvolává spoustu především morálních otázek a postojů, ovšem se vším je zde nakládáno vskutku citlivě a zároveň vnímavě, což je fajn, tvůrci netlačí nikterak zbytečně na pilu a v podstatě výsledný názor a „rozřešení“ nechávají jen na publiku. Samotná zápletka pak není rozhodně nikterak komplikovaná, přesto dokáže zaujmout, má silnou myšlenku a disponuje působivými emocemi, což považuji za velmi důležité, neboť emoce tu hrají též velice důležitou a výraznou roli. Tvůrcům se jinak podařila navodit i fungující atmosféra a velké plus tu zastává i výrazný casting, kdy vesměs podali známá jména působivé a vyrovnané výkony. Navíc je tu i několik skutečně silných scén a ikdyž závěrečné vyznění není nakonec nějak úplně dech beroucí, divák si i tak může z The Words odnést docela slušný filmový zážitek. ()

charlie_ando

Stařec a kniha. Filmová báseň. Slovo, slova, mnoho slov, která byla uzřena v alkoholem opojení a žalem zastřené mysli. Byla napsána ve spěchu, očima plných slz přečtena, smolně až tragicky ztracena, čirou náhodou nalezena, znovu se zájmem přečtena, v poblouznění smyslů přepsána a nakonec ukradena a s velkolepým úspěchem vydána. Tři různorodé páry ve třech časových liniích spojené jednou knihou. Kouzelný příběh o síle slov plných emocí sepsaných do knihy, která velmi výrazně ovlivní všechny postavy příběhu dokonce se dá říct, že osudově. Protože od rozhodnutí, které člověk udělá se nedá utéct a musí se s ním žít. Komorní drama s romantickými prvky je podkresleno podmanivou instrumentální hudbou od Marcela Zarvose. V hlavních rolích dominují Jeremy Irons a Bradley Cooper. Skvělý filmový zážitek nejen pro milovníky knih. ()

Indy

Na tento malý nenápadný filmík som čítal veľmi pozitívnu recenziu, čo rozhodlo o návšteve kina a neľutoval som. Čaká nás mozaika troch príbehov, z ktorých dva sa odohrávajú v knihe, ktorú čitateľom predčíta spisovateľ v podaní D.Quaida. Celý čas mi práve tento mikropríbeh točiaci sa okolo Quaida a jeho dychtivej fanynky prišiel zbytočný, ale záver mu dodal zmysel a ďalší rozmer. Jadro rozprávania sa však točí okolo príbehu v jeho knihe - príbehu "ukradnutých" slov a bolesti, ktorá stála za zrodom tohto príbehu. Všetci herci sú veľmi presne obsadení (B.Cooper, Z. Saldana, aj budúca nová Angelika - Nora Arnezeder), ale najradšej mám Jeremyho Ironsa a ten aj najviac zaujal. Jeho záverečná scéna s B.Cooperom v skleníku je krásna. Keby film obsahoval viac takýchto highlightov, určite by som pridal štvrtú*. 7/10 ()

Chipsonator

Skvělý film. Ani chvilku jsem se nenudil. Příběhy o spisovatelích mám rád, a během sledování The Words jsem nepocítil nutnost podívat se na hodiny za jak dlouho že ten film končí. Sledoval jsem každé slovo příběhu, který plynul svým tempem, nikam zbytečně nespěchal a do toho utvářela hudba Marcela Zarvose dokonalou atmosféru. Bradley Cooper zahrál skvěle, tahle role mu vážně sedla na výbornou, stejně tak i Zoe Saldana podala více než obstojný výkon a o Jeremy Ironsovi nemluvě . The Words je příjemné drama na zimní večer, a já ho mohu jen vřele doporučit. 80% ()

DavidS.

The Words mohly být křehkým uměleckým vyprávěním o moci slova, tvorbě, talentu, inspiraci...Jenže příběh je banální a zpracování zcela průměrné...K hlubšímu zážitku nepřispívá ani Cooper, který se pro takto subtilní role příliš nehodí...Stejně jako herecky nevýrazné mladé alter ego Jeremy Ironse... ()

Devadesát Dva

Dlouho jsem neviděl tak inteligentní film, který do sebe tak šikovně zabalil tři vrstvy. Samozřejmě ten, kdo není spisovatel, nebo psát přinejmenším ani nezkusil, nemůže tohle pochopit a plně docenit. Není to žádná pseudochytrácká hloupost a překvapuje mě, že ten film tolik lidí necítí a odsuzuje. Á... počkejte, vlastně nepřekvapuje. "Moje tragédie byla, že jsem víc miloval slova, než ženu, která mě inspirovala k tomu, abych je napsal." ()

Mistickzz

v podstate súhlasím s komentárom uživateľa Cervenak. Nudná ukecaná hlúposť, ktorá sa tvári byť niečo viac ako naozaj je. Otravný film, ()