Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Kaferano

Tento film na mě působil jako dobrý obraz ve špatném rámu nebo vyprávění o příběhu v příběhu, kdy samotné vyprávění nebyla zrovna ta nejsilnější stránka. Téma spisovatele, který neví, jak dál je velmi časté a romantické filmy příliš nevyhledávám, tady mne ovšem oba tyto prvky velmi zaujaly. Romantika zde není přeslazená a výstižně podává citová hnutí všech postav zapojených do příběhu o hodnotách tvůrčí síly a lásky... Také si nemyslím, že všechno herectví stojí na Jeremy Ironsovi. Pro mne byla stěžejní postava Roryho a jako herec mi Bradley Cooper v roli spisovatele, který udělal osudovou chybu, naprosto vyhovoval. ()

ecceHOMMO

Príbeh v príbehu zabalený v príbehu. Znie to komplikovane? Ale nie je. Snímok na zamyslenie, ktorý v sebe skrýva viac než sa na prvý pohľad zdá. Nestačí sa len dívať, ale i počúvať a vnímať. ()

Tyny

Čekala jsem nudný, loudavý snímek, ale byla jsem příjemně překvapena. Z tohohle filmu srší nápad, drama a láska jako taková, tak k psaní. První polovina filmu byla zvláštní, chvilkami jsem vlastně nechápala, proč je to vše tak oddalované. Ale poté, když tvůrce knihy, starý pán sedě na lavičce a vše Rorymu řekl, tak mně to zaujalo ještě více. Irons podle mně zvládl svou roli s přehledem, což se dá říct i o Cooperovi. ()

LiborGondek

Je to určitě dobrý film, drama s životním příběhem, tragédií a hlubokou myšlenkou. Bohužel někde kolem poloviny jsem se pár minut opravdu nudil, div jsem neusnul. Od psychologického dramatu se ale něco podobného vlastně čeká. Když to shrnu, ano, je to dobrý film, jehož sledování mne opravdu bavilo, vyjma pár minut nudy - a jelikož jsou mé pocity z filmu takové rozpolcené, je takové i hodnocení. Asi to mohlo být i lepší. 70% ()

Johnny.ARN

Príbeh o príbehu v príbehu. Prepracované, inovatívne, nápadité, so skvelým obsadeným ( no čo, na Oliviu mám slabosť ) a so skvelým spôsobom rozprávania, ktoré nenudí. 4 z 5 ()

Lachtaan

Extrémně zajímavá zápletka mi ve spolupráci s výborným obsazením doručila půl druhé hodiny dlouhé psychologické drama, v jehož nejintenzivnějších chvílích jsem nepochyboval o maximálním hodnocení. Od finále jsem ale přeci jen očekával nějaké zadostiučinění a možná ještě větší emoční nálož. Ale rozhodně můžu Slova řadit mezi to lepší, co jsem zatím v březnu viděl. [viděno na Prime Video 20.3.2021] ()

Barvoj

Celkem zajímavé pokoukání.. Líbily se mi herecké výkony Coopera, Wilde i Saldany a hroznĕ by mĕ zajímal ten alternativní konec "aby to amíci pochopili". ()

neoBlast

Ne, The Words nejsou nic objevného, nic co jste neviděli v Pokání či v Notebooku, ale je to prostě dobře zpracované řemeslo. Film, který nemůže nikoho urazit (mimo zdejšího dura). Herci jsou přesní a hlavně mužští představitelé hrají své role spolehlivě, kamera citlivě nechává vyniknout právě herecký tým, tak proč se jednou nenechat ukolébat večerní, lehce stravitelnou, báchorkou? 70 % ()

terunka003

Literární, příběhové, o lásce, milé, o životě, fikce. Jsem po dvou dnech v práci asi velmi unavená, protože jsem se lehce ztrácela v ději. Ale..film byl sympatický (herci), děj byl poutavý a hlas Jeremyho jako vypravěče bych mohla poslouchat hodně dlouho. Prostředí, scéna, hudba, perfektně ladilo. Děj byl sice o lásce, ale nic moc pozitiva. Lehce mi vadily jejich (rádoby) moudré a meziřádky rozhovory a monology, prostě pro mě pozbývaly smyslu. Taky pořád brečeli a líbali se. Každopádně, film neobvyklý, nový a zajímavý. ..tati, když já tomu nerozumím, tak byla to fikce nebo ne? ()

Pavlínka9

Tak lehké a přitom intenzivní. Poutavé a odhodlané Vám vždy dát jen náznak jak ve skutečnosti všechno je...Visela jsem doslova na každém slovu...Film o morálce, egu a také o tom, jak je těžké žít...Realita či fikce? Pořád jsem si říkala, jak to tedy je? A to je přesně to, co mě stále udržovalo v té touze po poznání - Claye či Roryho? Co byste udělali vy při takové příležitosti? Já mám jasno. Skvělé prolínání linií, kde hlavní roli hráli 3 muži, z nichž pro mě nejzajímavějším byl Clay, jelikož u něj visel ten největší otazník... ()

LittleJohnny

Příběh muže vyprávějící příběh muže, který mluví s mužem, který mu vypráví o tom, jak mu někdo ukradl knihu... Velmi zajímavý koncept filmu. Pokud jste se někde neztratili, tak dobrý. Z mého pohledu hodně vydařený film, na který by se nemělo jen tak zapomenout. ()

venison

Komorní drama o menších či větších osudech třech spisovatelů, pro které jsou slova důležitější než jejich láska.. Příběh o tom, kdy z radosti ze psaní se stává posedlost, která poznamenává osudy.. Protože od rozhodnutí, které člověk udělá se nedá utéct a musí se s ním žít. Báječný Dennis Quaid, ne moc přesvědčivý Jeremy Irons a kupodivu hodně uvěřitelný Bradley Cooper v doprovodu krásných žen - Zoe Saldana, Olivia Wilde. Výborná režie, skvělé vyprávění, silný příběh, vynikající muzika Marcela Zarvose. Jeden z mála filmů, který mi dokazuje, že má smysl stále točit filmy.. ()

Brandon

V závěru jsem čekal nějaké rozřešení a pointu všech tří příběhů, místo toho vše vyplynulo do nikam. Ale i tak prima počin. 3,5* ()

Terzeus

The Words som docenil až po tom, čo som sa ho pokúšal nejako slovami zhodnotiť. Bolo a aj teraz mi je ťažké nejako systematicky popísať jeho kvality a negatíva a pritom nevynechať jeho prínosnú umeleckú sféru. Preto začnem najprv tým, čo mi na tomto inak majstrovskom umeleckom kúsku vadí. Paradoxne na utvorenie obrazu o negatíve musím najprv pozdvihnúť do popredia jeden významný plus. Tým je intenzívnosť s akou The Words prednáša scenár, inými slovami dramaturgia na úrovni ďaleko prevyšujúcej ľahkú romantiku (nechápem vlastne prečo sa slovo "romantický" objavuje v žánrovej definícii tohto filmu, The Words má romantické prvky ale žánrovo a definične sa jedná o rýdzu až umeleckú drámu). Intenzívnosť sa zároveň elegantne miesi s čarovnou hudbou a v neposlednom rade výbornou naráciou daného námetu o spisovateľovi, ktorý vykradol iného autora a to doslova... V čom je teda chyba? Chýba tomu ustálený prúd. Už začiatok vie zaujať prepracovanými postavami, ktoré sú aj patrične profesionálne herecky stvárnené, pričom najlepší je bezpochyby Jeremy Irons a po ňom v hlavnej úlohe Bradley Cooper. Fakt, že už od začiatku dostáva príbeh základné znaky toho, že nepôjde o príbeh o úspechu ale skôr o napätí, čo k nemu viedlo a ako sa vyvinie v budúcnosti, pôsobí diskontinuitu obsahu. V polke filmu je tak napríklad divák svedkom scény, ktorá sa zdá byť príliš vyhranená vzhľadom na to, čo bolo predtým a neskôr zistí, že zároveň príliš dôrazne vypätá na to, v čom bude spočívať vyvrcholenie. To samo o sebe je takisto v podstate nevyvážené. Ale iba "v podstate". Samo o sebe je poetické a úzko súvisí s hlavnou silou filmu. Tá spočíva v brilantnej pointe, jej ľudskosti, mnohých vrstvách kontextov, nad ktorými sa dá dlho premýšľať. The Words je vskutku veľmi citlivý a opäť to musím podotknúť, veľmi ľudský film. Práve keď som sa snažil zhodnotiť kriticky negatívne hodnoty tohto diela som si uvedomil akou ohromnou silou tie negatíva prevyšujú práve pozitívne prvky neomylne bodajúce do centra toho, čo sme my ľudia a čo dokážu slová. Skutočne to neviem dobre popísať. Najlepšie je si to pozrieť. 90% ()

hroubek

Naprosto jsem si tento film užil.V dnešní době, kdy filmová plátna ovládají adaptace knih a komiksů a následné sequely a prequely nebo remake filmů a seriálů jsem rád za něco originálního.Proto mám z The Words radost, jelikož má nádherný scénář a příběh, který chce vyprávět.Je to inteligentní podívaná, kterou musí ocenit každý, kdo má rád literaturu a dobré příběhy.A navíc to dělá nenuceným způsobem, takže nemáte pocit, že všechno jen jako.Velké díky proto patří režisérské a scenáristické dvojici Brian Klugman a Lee Sternthal jenž si svůj příběh nádherně vymysleli a zpracovali.Samotná zápletka není, až tak důležitá jelikož slouží k tomu, abychom se seznámili s postavami.To nejzajímavější na celém filmu je jak se postavy vyrovnávají se svými pocity.Takhle napsaně to může znít divně a nudně, ale opak je pravdou.O to více to funguje, když se linie začnou prolínat.Bradley Cooper roste s každým filmem a jeho emoční vyrovnání je perfektní.Jeremy Irons a Dennis Quaid dokazují, že mají stále co říci.Ben Barnes i na malém prostoru dokazuje, že má talent.Zoe Saldana nemá moc prostoru, ale rozhodně žádnou scénu nekazí.Olivia Wilde mě neustále překvapuje svým výběrem nových rolích.Jde z filmu do filmu a zkouší co nejrůznější herecké polohy a její rozhovory s Quaidem mají tu správnou jiskru.Další krásná věc, kterou The Words nelze upřít je to, že nás nechají ať si film sami srovnáme v hlavě.Žádné vysvětlování, jen prostá slova, které začnou sami od sebe dávat smysl.Originální a krásný příběh to vše The Words nabízí, takže stačí jen natáhnout ruku. ()

VanTom

Slušné romantické drama, nad průměr vyzdvižené především formou vyprávění příběhů v příběhu a také otevřeným koncem, který zanechává diváka v nejistotě, co mohla být fikce, co realita, a jak spolu souvisí. Chvílemi možná až přespříliš sladkobolné, ale také se spoustou silných momentů a zajímavých myšlenek. Navíc jsem dostal obrovskou chuť si konečně zase něco přečíst, což je jednoznačné plus. :-) ()