Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

klukluka

Nebylo tady místo pro ošklivost, a dokonce ani pro normalitu, všichni byli krásní a oduševnělí, ale jinak to bylo pěkné. Zvláštní pozornost tady asi zaslouží práce s hudbou, pro celkové vyznění filmu byla velice důležitá. ()

Autenticita

Pro mě v krátké době rychle za sebou film o chlapíkovi, který se rozhodne živit podvodem v oblasti literatury. No fakt nevím, co bych na tom mohla obdivovat, nestálo mi za to dokoukat to do konce. ()

Wally

Povedený film a krásný příběh, kde hlavní prim hráli B. Cooper a J. Irons, kteří tomu dali tu pověstnou třešničku. Škoda toho...pro mne...trošku nejasného konce. ()

Merkin

Přiznám se, že od Slov jsem čekala poněkud košatější scénář, nicméně trojklaná idea a roztříštěnost hlavních hrdinů si pro sebe uloupily i třetí hvězdu. Škoda, že největší část snímku zabírá ten nejslabší příběh s nejméně nadanými herci, naopak Ironsův stařec, Barnesův Američan a svůdnice Olivie zůstávají nešťastně v pozadí, takže se bohužel natešěný divák spíš nudí. Každopádně bych si ráda přečetla ten srdceryvný příběh z nitra Paříže, kdyby existoval. To by teprve musel být zážitek:) ()

Earl10

Přesně ten typ filmu, který vyplňuje mezeru mezi blockbustery či typickým Hollywoodem a nudnými artovými filmy. Skvěle mi padnul do nálady. Tři příběhové vrstvy jsou skvěle ukočírované a především stejně atraktivní a působivé. Výborné obsazení! Za nicotný rozpočet tu máme opravdu velký film! Miluju ty úžasně napsané dialogové scény, především ty s Cooperem a Ironsem. [viděl v kině] [90%] ()

Hanys_

Nebýt toho divného chování chlapů v klíčových chvílích, byl bych spokojenější (Cooper a jeho chuť napravovat chyby a Irons a jeho nic nechci). Ale jinak fain příběhově vrstvená romantika. 7/10 ()

mon.ika.

Tak Bradley Cooper střihl dalšího spisovatele a zase se mu to povedlo. Klungmanovi a Sternthalovi třeba zatleskat, jelikož lepší režisérko-scénáristický debut je potkat nemohl. Jen tak dál. ()

eccola

Sterilní umělecké vyprávění o vyrovnání se s morálními dilematy a dopady nemorálních činů. Kvůli dvěma záběrů, kde by se jakžtakž dalo uvažovat o nějakých niternějších prožitcích, ten film za to nestojí. ()

kedl

Člověk o něčem sní celý život, splní se mu to a je šťastný. "Ale co morální hodnoty? " 4* škoda toho ubíjející konce. ()

Rssa

Toto povedené drama mě dostalo. Nejspíše sem viděl tu evropskou, lepší verzi, každopádně od všech solidně zahrané (hlavně mužské party), s dávkou osudovosti. V momentě, kdy jsem pochopil, až co přesně pro starého muže znamenal jeho rukopis, pochopil jsem jeho kroky i jeho pohnutky. V podstatě tu není vyloženě ta špatná osoba, jen špatné rozhodnutí, která se dají pochopit, že k nim člověk sáhne v určitém bodě svého života, kdy nevidí východisko ven. Skvěle napsané a zahrané. 80 % ()

tom.nosek

O poznání lepší než Third Person, který by měl být od stejného knižního autora. Příběhy tu oproti Third Person dávají smysl a lze se s nimi sžít. V celém tom příběhu mi chyběla nějaké hlubší propojení Olivie Wilde, ale tak to už je jen detail. ()

kolemjdouc

příběh jak z červené knihovny ale protože na Bradleye je pěkný pohled tak se na to dalo docela v pohodě dívat.Film spíš pro ženy ()

tterez

...ještě nad tím dumám = velkej úspěch :) Jinak velmi inspirativní a skvěle natočený příběh o jednom životním rozhodnutí.. "Nechat události plynout, nebo zakročit?" ()

iampatrik

80% Jasně, dá se klidně napsat, že se jedná o prostoduchý příběh, který si hraje na něco víc, než vlastně je, ale já budu zastánce druhé strany - skvěle zahrané, skvěle podaný příběh "tři v jednom", skvělý scénář, obraz a samozřejmě hudba! Mě tohle romantické drama o naších nelehkých životech prostě bavilo. ()

Sufferer

Sledovanie snímky The Words je niečo ako čítanie pútavo napísanej knihy, kde sa človek nemôže dočkať chvíle, kedy obráti ďalšiu a ďalšiu stranu, pričom vnútorný hlas mu neprestajne opakuje ..a čo bolo ďalej? Škoda len, že tento pocit stráca v druhej polovici na svojej intenzite. Prepojenie príbehu na príbeh je (aj napriek zdanlivo zložitej stavbe príbehu) hladké a bez problémov. Hudobné podfarbenie nádherné. ()