Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Leleta

Před projekcí se ke mně dostávaly samé negativní zkazky, možná proto jsem nečekala žádný zázrak. Ale taky proto záhy přišlo to "wow". Bradley Cooper i Jeremy Irons neměli chybu a příběh, i přes pomalejší tempo, byl až do konce nabitý emocemi. Dotyční recenzenti museli zřejmě vidět americkou verzi, která se liší líbivým happy endem. Ještě že distributoři usuodili, že inteligentní Evropan zvládne i náročnejší konec, který vás nechá přemýšlet. ()

hazaba

Příběh v příběhu v příběhu... nemůžu si pomoct, ale film se mi zdál až příliš překombinovaný, zdlouhavý s ne zrovna oslnivými hereckými výkony. ()

finn

Slova nakročily k pěti hvězdám, ale do cíle nedorazily... Narativní styl příbehu sedí a patří k největším kladům, stejně jako pasáže z Paříže a Jeremy Irons. Oproti tomu stojí plejáda herců složená z pána po útoku vosího roje, hezounek s polohou "slzím" nebo "ožral jsem se a slzím" a navrch chtivá třináctka bez jiskry. Příběh není nijak unikátní a originální především v jednotlivých liniích, což si autoři nejspíš uvědomovali a v závěru všechno poskládali do sebe s oblíbeným nádechem nejednoznačnosti. Právě díky tomu je výsledek přese vechno silně nad průměrem. Nemá smysl řešit, že podobný celek už tu taky někdy byl, to bychom měli jen filmy odpadní a kultovní. ()

Wargoo

Na prvý pohľad jednoduchý a prostý scenár, ktorý ale na konci prinúti diváka rozmýšľať, ako to vlastne autor myslel. Vynikajúca voľba hlavných aj vedľajších úloh, skvelý Irons a milé prekvapenie. Najprv 4****, ale pri neustálom rozmýšľaní, ako to vlastne bolo (prípadné vysvetlenia prosím do správy :D) musím zdvihnúť hodnotenie na 5***** ! 80,199% ()

Rokle

Luxusní záležitost, která přesvědčivě vypráví životní osudy a peripetie, aniž by se na okamžik stala nepřehlednou. Pokaždé, když mluví Jeremy Irons, Bradley Cooper nebo Dennis Quaid, máte pocit, že byste jim zobali z ruky. 90% ()

achaja

Možná je to tim že jsem předtim viděla film naprosto perfektní, ale děj je děravý jak svědomí hlavních hrdinů. Jeden námět a o tom celý film? Vim že to nezní zas tak špatně, ale snažit se divákum něco takového vnutit jak 5hvězdičkový art film se zamyšlením nad smyslem věcí a vůbec? Ano, na konci sice každý s IQ menšim 50ti asi nedošel k tomu co obě linky spojuje, ale to mi z toho skvělý film nedělá. A že se jedná o film ve filmu, přesněji knihu v knize něčího filmu, za to se hvězdičky nedávaj, teda ano, ale jen v případě Inception, protože tam k tomu byl ještě děj. ()

figliar

Tri rozličné príbehy, no všetky tak krásne prepojené, do takej hĺbky, že sa jedná o jeden životný príbeh, nezáležiac na tom, komu z troch hlavných predstaviteľov patrí. Film, ktorý sa na nič nehrá. Film, ktorý dokáže svojou pravdivosťou povedať presne to, čoho je v tomto svete málo. Ako režisérska prvotina pomerne neznámej dvojice si určite zaslúži ocenenie, keď tak aspoň od spokojného diváka. ()

rekkky

Big misunderstanding for the viewers in putting together two (in fact three) fictional stories, which has the same key elements. After seeing whole sequence, I wasn't thinking like: "This movie had a lot of meanings and all was non-confusing and it showed a lot of creativity and it gave me a sence of exclusivity". The reasons, for my opinion, aren't in disrespect of performance of actors and actress, because all those looking backwards into the past timelines were much more confusing and that created impression of not importance of this kind of criterias. After all, I really liked the idea that behind all words, we had to look for the person (originality), who wrote them and that's why I consider this movie as a great piece of art. ()

Adm.Nelson

Ten tajomný, zvláštny pocit, ktorý vo mne ostal podopozeraní, sa nedá popísať SLOVAMI. U mňa pri vymýšľaní komentáru jednoducho SLOVÁ nestačia, treba to skrátka vidieť. V poslednej dobe vidím množstvo vynikajúcich filmov, ktoré sú tu na csfd riadne podcenené (a kritikmi zadupané pod zem), a tak moje SLOVÁ do bitky znejú: Najlepší film roku. Najlepšie herecké výkony. Najlepšia hudba. Najpôsobivejšia scéna. A najväčšie množstvo momentov, ktoré akoby patrili iba mne, a nikomu inému. 10/10 ()

Iwiiik

Pokud bych měl shrnout The Words pro lačné oko čtenáře, toužícího po projekci tohoto kusu, napsal bych "hezounké dramátko!" Jelikož se mi zdá tento komentář býti nedostatečným, chopím se tedy svého brku a zevrubně rozvedu zmíněné pregnantní dvousloví. Je sic pravda, že jemná rouška tajemna by, jinak slušně napsanému scénáři neublížila, ale i tak nebyl příběh zcela skrytých rovin prost. Jako pilíře snímku vnímám skvělou hudební kompozici Marcela Zarvose, výtečné herecké výkony a precizní práci mistra cechu kameramanského. Scénář má své kouzlo, ale zajisté by se našlo několik vhodnějších a neotřelejších cest, kudy jej vésti. Však i přesto, je celkové vyznění dosti nadprůměrným, zvláště v chabé filmové konkurenci roku 2012. 80% ()

boul

Film The Words a jeho zapletený příběh v příběhu s šíleným Cooperem v roli spisovatele, už po druhé v podobné roli a Dennis Quaid, trošku ve starším světle, ale pořád v dobré kvalitě připraven naservírovat divákům plno pocitů z pomalejšího příběhu s trochou romantiky. Zkuste to, The Words Vám naservíruje trochu té psychologie v podání kvalitních herců a příjemného prostředí. 75% ()

owwidius

Inception meets Cloud Atlas? :D U mna velice podareny kusok, uz od zaciatku velmi putave, skvelaaa rezia, mnozstvo znamych hercov a fakt ze vybornych (najma Jeremy Irons!), no a k tomu paradne premysleny pribeh. Zo zaciatocnej namotavky som cakal mozno este vacsie/silnejsie rozuzlenie, tak to je asi jediny dovod, preco dumam ci 4 alebo 5. Ale ked si to zoberem ako celok, tak dlho som nevidel taky (vo vela smeroch) prepracovany film. Urcite kandidat to koncorocnej TOPky, 5 a hotovo :) [#58/2103] ()

BOURQUE

Kniha v knihe – pardon film vo filme. Veľmi jednoduchý, nekomplikovaný príbeh, kde „slová“ a herecké výkony (B. Cooper, J. Irons, Z. Saldana, D. Quaid) majú hlavnú úlohu. Aj tento film zdôrazňuje, že „slová“ a činy sú stále najsilnejšími a mocnejšími zbraňami, hlavne v dnešnom, modernom „internetovom“ živote. PS. Škoda, že Olivia nedostala viac priestorov. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

JirkaLexa

Jsem dost zmatený a v rozpacích po zhlédnutí tohoto filmu, který líčí příběh o příběhu v příběhu. Hudbu musím zmínit ihned v úvodu, jelikož to ona mne držela v napjetí po celou dobu a umožnila mi hltat každé slovo. Brilantní herecké výkony a také velká jména ve snímku s vyváženou metráží, avšak také s možná příliš velkým chtíčem komplikovanosti děje a četnosti dějových linek. K mé spokojenosti by rozhodně stačil příběh o muži, jenž ukradl slova napsaná životem, který později pozná z úst toho, kdo jej prožil. Všichni z nás jsme učinili rozhodnutí. Těžké je s ním žít...70% ()

Lyžař

Tak tohle mě opravdu bavilo. The Words příjemným stylem popisuje dvě dějové linie. A ač hlavní herec je vlastně "padouch", prostě jeho osudy sledujete s chutí. Tak nějak jsem čekal, kudy se ubere finále a jsem rád, že tomu bylo přesně podle mých představ. Super. Režie: ****; Scénář: *****; Hudba: ****; Herci: **** ()

Fridecka

Musím říct, že představitel onoho literárního lva mi byl nesympatický a zpočátku mě trochu otrávil. Ale jakmile se objevil Bradley Cooper, tak to šlo vydržet. A kdo byl vlastně hlavní hrdina,že ? Rafinovaně zobrazený příběh v příběhu zrcadlící se v realitě současnosti. Nej nej a nejpřesvědčivější ze všech byl Jeremy Irons, který dal hloubku své postavě nešťastného,ale s životem smířeného spisovatele a kterému věk rozhodně neubral na charismatu. Líbí se mi jak příběh v příběhu je zajímavější nežli obyčejná současná realita. Příběh o tom co dokáže příležitost, o morálce, svědomí a o tom čí jsou slova, co jsou naše vlastní slova, co slova jiných lidí a o jejich moci a ještě více. Možná by bylo ještě působivější, kdyby podobenství zůstalo podobenstvím a bylo více mlhavé pojetí toho co je realita a co fikce. ()

Rockerman

Toto téma mě příliš nelákalo. Připadá mi, že každý druhý film je o nějakých spisovatelích a jejich problémech. První půlka mi dávala za pravdu, protože převládala nuda. Pro mne film začal až se Roryho podvod provalil. Najednou tu byly i scény a slova, vyvolávající husí kůži. Zajímavé je to pak až do konce, kdy se nám oba příběhy krásně prolínají. Tři hvězdy pro pisálky. ()

Voj.ta

Podle hodnocení a komentářů se tu lidi dělí na dvě skupiny: ti, kterým se zdá celý film povrchní a nudný, a ti, kteří najdou provázanost a hloubku jednotlivých příběhů a zdá se jim to geniální. Já spadám do té druhé skupiny. :) ...Musím z celého filmu vypíchnout hlavně dvě věci. První z nich je skvělý soundtrack, který podtrhne vždy tu správnou atmosféru. A druhý z nich je romantický příběh odehrávající se v poválečné Francii, který jsem úplně hltal. ()