Love Island (2021) (pořad)

Nejlepší argument proti materialismu a ateismu. Bůh žehná tomuto dílu, ježíškunakřížku!

Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku (1989) odpad!

Viděl jsem rozšířenou verzi v Aeru na otrlém divákovi a byl to úžasný zážitek. Mělo to krev i sperma a epické měřítko se kterým si nic nezadá. A taky démona, co vypadá jak Cthulhu. Dokonalý odpad <3

Snílci (2003)

Krásná hříčka bez nějakého hlubšího smyslu, prostě pocta a krása. Nic víc, nic míň.

Pěkně blbě (2017)

Dost dlouho jsem se na tenhle film chystal a je asi dobře, že jsem se na něj podíval až s dvouletým zpožděním - pamatuju si, že tehdejší hype byl enormní a mluvilo se často i o nejlepší komedii roku. Asi bych byl tehdy velmi zklamaný, protože ten film rozhodně není komedie, i když je rozhodně velmi vtipný. Nejsilnější moment je pro mě moment probuzení a Emily a urna s ženami, protože je silně realistický a připomíná mi bolestivě tolik vlastních životních okamžiků, zbytek je taky velmi lehký a příjemný, ale není to nic, co by film povznášelo na další podobné dramedie.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Není to Rekviem za sen, ale je to o to silnější film, protože je ryze český v tom nejlepším slova smyslu. Národ alkoholiků, který si vypěstoval kult alkoholu s lehkým úsměškem potřebuje přesně takové probuzení. Herecké výkony jsou snad nejlepší, co jsem viděl za nevím od kdy, protože ta banda tragických hovad to nehraje, oni v té léčebně prostě musí být. David Švehlík je démon. A každý z nás by tam potenciálně mohl být s ním. A nikdy není vyhráno. Nikdy. Úžasný zážitek a vpálím si to velmi brzy znovu, ideálně v kocovině. Pro Daviese, to jsi z nějaké slušné doby, ne? V 15ti letech jsme drželi v jedné ruce zelenou a v druhé vodku. A nebylo to bohužel naposledy. Tvrdej se chlastá i v téhle míře i mezi "slušnýma lidma", neboj se...

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jémináčku, on to tam Steven Spielberg pořád má! Už jsem ani nedoufal, ale naservíroval něco úplně jiného než se dnes točí a přitom se vrací na svůj počátek. A to na co si fanoušci knihy stěžují - osekání odkazů a romantická linka - díky za to, to je rozdíl mezi dobrým vyprávěním a uslintaných fandovských spisků. Hrozně mě to bavilo.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

¡La puta ama!; Tohle mi urvalo můj par de cojones a zakopalo mě to do mého doupěte na celý nádherný týden. Těžko říct, co vychválit víc - je tam toho tolik a až na pár drobností až učebnicově dobře. Ten dokonalý výběr herců? Všichni jsou naprosto přesní, cítíte jak dýchají, jak se potí, šílí, Ta klaustrofobie vzrůstá s každým dílem a ke konci už jsem měl pěst narvanou v puse raději non-stop. Na bandě těch pár pošuků mi záleželo jak na žádných kladných vykastrovaných hrdinech z továrny na sny. Kdo mě dostal nejvíc? To snad nelze říct - smooth criminal Berlín? Soft creep Profesor? Nádherné kvarteto neskutečně silných žen (Tokio, Monika, Nairobi, Raquel)? Nebo snad srbští medvídci? Za mě osobně jsou jádrem ty dvojité vztahy a nejvíce Moskva a Denver. Zvlášť Moskva je srdce celého seriálu. Všechny postavy navíc prožívají neustálý osobnostní vývoj, žádný detail či motiv není náhodou - do konce se zužitkuje všechno - a to emoční vyvrcholení je o to silnější. K tomu přispívá i pečlivý výběr písniček. Není jich mnoho, ale všechny nejsou pouhým podkladem, nýbrž posunují děj zase o kus dál. A že je konec možná až příliš nerealistický? No me alboroten el gallinero, já jsem si ho totiž zasloužil a vychutnal jsem si tedy každou sekundu. Proto prosím, chamtivý NETFLIXe, jestli mi to tím pokračováním vas a joder, tak jdi laskavě někam. Bella ciao

Love Story (1970)

Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděl. Přesto tolik bolí, tolik řeže. Nic totiž umělecky nepředstírá, nedodává šmrnc voňavého papíru vylézajícího ze starého psacího stroje - nýbrž vypráví, hluboce, od srdce. Břitké slovní výměny, které jsme zažili aspoň v tom jednom vztahu tak snad všichni. Krásné a chytré špílce, ale nikdy ne tak sitcomově líbivé a dokonale vypointované, jak vám nabídne ten kopec na LA, ale ze života, hrubé a proto krásné. Abyste tedy neumřeli depresí, ale snad trpěli ještě více, dostanete umění ažaž v dramatickém hudebním balíčku od Francise Laie. Snad mi nikdy neumírala moje láska bez přenesení významu, ale našel jsem si v tom filmu tolik osobního, že ho nikdy nebudu moct hodnotit jinak než - s láskou.

Deadpool 2 (2018)

Lepší humor jak jednička, dospělejší jak jednička. A výrazně lepší akce jak jednička! Brolin má v kinech souběžně dva ultraborce a Domino je jedna z nejvíc cool superhrdinek...ever? Někdy to bylo skoro až dojemný.

Chyťte zloděje (1955)

Myslím že závěrečný shot, kdy Caryho oko hledí do kamery, poté co to vzdal očekávajíc invazi tchýně, krásně vystihuje celý film - hravý, laškovný a přitom velmi napínavý. Pro hlavního hrdinu je sázka vysoká a proto se nehodlá poddat nádherné princezně jen tak zadarmo, naopak, musí mu dokázat, že to sám nezvládne a že ji potřebuje. Kdo by kdy řekl, že nejlepší romantiku najdu u Hitchocka...