V malé nemocnici na jednotce intenzivní péče leží jistá paní Novotná, kterou přivezli s otravou svítiplynem, pravděpodobně po sebevražedném pokusu. Po ukončení návštěvní doby vrchní sestra při kontrole zjistí, že paní Novotná je mrtvá, někdo jí vytrhl hadičku s kyslíkem z úst. Byla to vražda. Zdravotní sestra Milada (Zlata Adamovská) se v té době bavila s řidičem sanitky Hruškou (Lukáš Vaculík), odpovědná lékařka Šebková (Hana Maciuchová) také nebyla na svém místě. Podezřelá je i Hruškova matka (Zdena Hadrbolcová), Novotné kolegyně ze zaměstnání, která ji navštívila se svým šéfem (Ladislav Mrkvička) v nemocnici. Novotná bydlela ve svém domku s blízkou příbuznou (Luba Skořepová), která se obávala, že Novotná nastěhuje do domku svoji neteř Emu (Dagmar Veškrnová). Obě dvě byly v inkriminované době v nemocnici také. Vyšetřovatel (Petr Haničinec) dále zjistil, že Novotná údajně zpronevěřila ve svém zaměstnání peníze. A pak sestra Jana (Miroslava Pleštilová) najde prsten mrtvé v kapse jednoho bílého pláště. Vrah přišel v bílém plášti. Kdo z podezřelých to byl a proč vraždil? Prozradí závěrečná rekonstrukce! (oficiální text distributora)

ostravak30

Studiová detektivka, která se snaží o klasický přístup. Petr Haničinec měl plášť jako Columbo a opravdu chyběl jen ten doutník a byl to on. Sice to už bylo zde několikrát zmíněno, ale je to pravda. Pachatele odhalí opravdu jen ten nejpozornější divák neboť všechny informace, které kriminalista k dispozici nakonec o vrahovi má divákovi sděleny nejsou. A konec je pak v klasicky britském detektivním stylu. Všichni na jednom místě a pachatel je usvědčen. Taková nenáročná kriminálka, ve které se objeví plejáda dnes už legendárních herců, a tím dostává film alespoň jakous takous kvalitu. ()

majky19

Z mého pohledu poměrně zdařilá detektivka s velmi kvalitním hereckým obsazením. Sledujeme zde vyšetřování vraždy, kdy pachatelem může být v podstatě kdokoliv. Nejlogičtěji by vykonavatelem vraždy mohl být zřejmě někdo z páru - sestra Milada nebo řidič Hruška, ale vyústění je jiné, a možná i trochu překvapivé. Závěr byl velmi zdařilý, rekonstrukce kriminálního činu byla v této detektivce více než vhodná a odhalení pachatele bylo rovněž velmi dobře provedené. Zaujmou zejména výkony Petra Haničince, Hany Maciuchové a Gabriely Vránové, ale v zásadě všichni zúčastnění předvedli v tomto televizním filmu velmi dobré herecké výkony. A ten závěr mi trochu připomněl Hercula Poirota, kdy ve všech jeho případech je zvykem, že si všechny podezřelé přizve, a následně odhalí pachatele zločinu. Byla to dobrá detektivka, a hodnotím ji na 60 %. ()

izolator

Poměrně kvalitní napínavá česká detektivka. Dost mě ale vyděsila reakce vrchní sestry při zjištění odpojení endotracheální rourky. To by si dneska nikdo ve zdravotnictví nelajznul... ()

Winster

Kriminální příběh z nemocničního prostředí s plejádou skvělých českých herců. Během návštěvního dne se odehraje vražda na jednotce intenzivní péče a kolem pokoje se motá až moc velký počet lidí, na vyšetřovateli je aby zjistil....který bilý plášť vraždil. ()

evangelik

Docela dobrá detektivka. M. Pleštilová tehdy opravdu velmi krásná herečka. Ten konec tak trochu parodie na Agátu Christie - všichni sprostí podezřelí se shromáždí v jedné místnosti a vrah je usvědčen... ()

baby1978

Kdyby bylo jiné herecké obsazení (např. finalisty reality show) tak by tento film získal maximálně 1 hvězdičku. Herecké obsazení je skvělé, ale film tak nějak uplyne a chybí důvod, proč ho vidět znovu. ()

milos.bradik

Nepodařená detektivka, kde vrah sebere prstýnek a vzápětí jej nesmyslně zanechá na místě činu jako dobrou a vlastně jedinou stopu. Vyšetřovatel vraha neusvědčí, ale vlastně pouze donutí k přiznání lživou zmínkou o svědkovi. Ty dvě hvězdičky jsou pouze za herecké výkony Petra Haničince a Ladislava Mrkvičky, ostatní herci za zmínku moc nestojí, protože nemají co hrát. Petr Štěpánek měl malou roli, ale byl to dokonalý šéf komunistické kriminálky, jeho poznámka o chlapcích z kraje, byla perfektní. Překvapilo mne snad jen, že Haničinec neměl doutník, protože bylo jasné, že je zde snaha o to, aby se podobal Colombovi nebo vlastně Columbovi, protože na Colomba jej překřtili v české televizi v sedmdesátých letech. ()