Království Jindřicha I. je na mizině a navíc zde straší duch lakomého dědy Maxmiliána. Král s královnou ztratí nervy, odejdou a nechají hrad i problémy synovi, mladému princi Jindrovi (M. Dlouhý). Ten zůstane na všechno sám, jen s podivínským, věrným sluhou Ámosem (P. Nárožný). K záchraně království by mohlo dojít velice rychle. Hrad totiž navštívil posel Spolku pro ochranu svobodných princů, ale Ámos je zvyklý plnit rozkazy doslova. Když se dozví, že Spolek vyplácí svobodným princům 5000 zlatých, aby je ochránil před bitkami s draky kvůli rozmarným či pyšným princeznám, je už posel pryč. Zoufalý princ nařizuje sluhovi, že musí ostražitě bdít nad tím, aby se nezamiloval a neoženil. Věří, že se posel vrátí. Na hrad však místo něj přijíždí hezká princezna Pavlínka (K. Špráchalová), které chůva předpověděla, že právě tam najde štěstí, lásku a bohatství! (Česká televize)

Candida

Docela jsem se zasmála... je těžké v současné době napsat a natočit originální pohádku, aniž by se vykrádali jiné pohádky a nebyla to úplná blbost... můj muž to okomentoval: Už jsi viděla pohádku s Nárožným, která by byla blbá? Ne, neviděla. :-) ()

Schlierkamp

Česká televizní pohádka o tom, jak královští rodiče zanechali na svém chudém zámku svého syna prince Jindřicha s jediným služebníkem Ámosem o samotě. Hned na začátku je nutno říct, že tak stupidní scénář bez jakékoli zápletky či snad náznaku řešení nějakého problému a zoufale nevěrohodné herecké výkony od herců slavných jmen se jen tak nevidí. Ačkoli mám obě hlavní postavy ve značné oblibě, hodnotím jejich výkon jako naprosté selhání, neboť komické situace nikdy nebyla silná stránka M. Dlouhého a naopak z nejasných důvodů osvědčený a oblíbený komik P. Nárožný zde neuvěřitelně přehrává, je afektovaný, nevtipný a v mnoha okamžicích dokonce trapný. Pokud k tomuto společně připočítám těžce amatérskou práci kameramana Jana Ostena a nevlídně odpornou místnost, v níž se téměř celá tato nepovedená taškařice odehrává, je jasné, že hodnocení nebude z nejvyšších. Onu princeznu za tři koruny (s nejasnou souvislostí na tři královské koruny) hrála herecky slabá, ale jediná soudná osoba, jež se oprostila od fraškovitého přehrávání a laciného humoru, K. Špráchalová, a nebýt její hezké tvářičky, snad bych dokonce volil ještě nižší hodnocení. Pokud je toto obvyklý styl natáčení pana Bonaventury, nemám zájem objevovat jeho další díla. Typická ukázka, kdy se kvalitní herci snaží až přespříliš, aby z totálně nulového a ostudného scénáře, udělali aspoň něco koukatelného, což se v tomto případě jednoznačně nepodařilo. ()

Pulper

Mně se to moc líbilo. Herecké kreace Nárožného a Dlouhého fakt pobavily. Děj o ničem, spousta stran dialogů, ještě štíhlá a nepatrně víc sexy Kamilka Špráchalová a živý oslík k tomu. No bezva :-) ()

IvonaK

Miluju převlekové filmy jako vrchní prchni, šest medvědů s cibulkou, táta v sukni apod. Ale tady toto bylo opravdu velmi laciné a amatérské. Vím že takových pohádkových inscenací bylo nespočet, ale u některých jsem se zasmála od srdce a nemusely kvůli tomu přetékat kina jako když do nich dorazily trapné dvouhodinové Babovřesky. ()

subic

Celkem blátivá pohádka, ale herecké výkony mých oblíbených Petra Nárožného a Michala Dlouhého to vytáhnou na 3 hvězdy. ()

Pitryx

Panu Nárožnému šedesát kousků a to jednoznačně. Ale i celkem je to legrace, scénář se povedl a role byla šitá na tělo. Tedy panu Nárožnému. Ovšem i ostatní ušli a tak celkově sedmdesát kusů. ***A PŮL ()

ostravak30

Z pohádky Princezna za tři koruny zůstal jen ten Ámos. Zatímco duch dostává prostor hned na začátku, aby pak nenávratně zmizel, král s královnou odjíždějí vzápětí, aby se na konci zjevili. Ovšem odehrát celou pohádku na dvou scénách je také kumšt. Ztřeštěnost je někdy zábavná, ale všeho zkrátka moc škodí. Petr Nárožný byl výborný a řekl bych, že velmi podstatnou měrou improvizoval, což bylo poznat hlavně podle reakcí jeho kolegů. A nebylo to na škodu. Podle mě improvizovali i ostatní. Právě díky P. Nárožnému ale pohádka stále alespoň částečně za to, tedy spíše za jednu korunu než za tři. ()

Weany

Přestože je tohle taková pitomost o ničem, musím přiznat, že jsem po většinu času skvěle bavila. Michal Dlouhý a Petr Nárožný se vyloženě vyřádili. I když místy bylo na mě toho hýkaní Nárožného trochu moc. ()

infernet

"Jsem jen sluha Ondřej, řečený Vetchý", za tenhle Nárožného fór hvězda. A za Špráchalovou, která měla svého času fajn dolíčky a asi i něco jiného. Ostatní je ale strašná kravina. Otravně houpajícího se kameramana si Bonaventura asi půjčil v Kufru. Z těch pohybů si dělali srandu už v Český Sodě. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

marien1039

Nárožná hrozný, děj nedává smysl, ale stejně jsem to vydržela do konce a občas se i zasmála. Je to krásný odkaz toho, jaké nízkorozpočtové kulisní nesmysly se u nás v 90. letech točily. ()

vinducha

Zajímalo by mě , co si před nebo v průběhu natáčení tohoto studiového skvostu , páni Nárožný a Dlouhý aplikovali , ale díky požití těch zřejmě nepovolených substancí, se na naší televizní pohádkové scéně vyskytl skvost nemající obdoby , trochu přeháním ,ale 44% je sakra málo ,tohle se opravdu povidlo , tlemil jsem se každou chvilku , s každým novým gagem,  i když přiznávám , že menší děti by z tohoto mohly býti trochu zmatené :-) ()

milos.bradik

To je tak střelené, že jsem se u toho docela pobavil, ale je to spíše jako crazy komedie než jako pohádka. Nárožný je tam vynikající a převleky Michala Dlouhého jsou perfektní, poněkud to sráží výkon Špráchalové, která to hraje jako normální pohádku. Výborné je taky to, jak na konci Ámos (Nárožný) rozděluje peníze, to bylo jak z českého parlamentu. Takže jako crazy komedii bych dal i čtyři hvězdy, ale pohádka má stěží dvě, takže nakonec nezbývá než dát průměrné tři za 50 %. ()