Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

pravda1

Tak toto asi až taká komédia nebola bolo to skôr také milé a smutné.Mňa z toho filmu viac chytali depresie zo starnutia ako nejaké príjemné pocity.Hlavní hrdinovia v pohode,hlavne excelovala pani Bohdalová ktorá pána Brzobohatého odstavila na vedľajšiu koľaj.Čakal som od tohto filmu viac a nedočkal som sa.... v porovnaní s Babím Létem slabučkéééé. ()

JerryPilsen

Výborné herecké výkony těžko doženou sentimentální děj,který člověku mladšímu 60 let mnoho neřekne.Pár vtipných momentů nezachrání sterilní zbytek. ()

StarFsh

Excelentné herecké výkony, ktoré nie sú niektorý herci schopný podávať ani v strednom veku, keď sú na vrchole svojich umeleckých síl. Pozrite sa, koľko rokov mali hlavný aktéri, keď tento film točili a potom kritizujte. Nemôžte od 70 a 80 ročných očakávať, že budú hrať tak, ako hrajú štyridsiatnici. Podľa môjho názoru to bolo skvelé rozlúčenie a zakončenie aktívnej umeleckej kariéry jednej hereckej generácie. Minimálne za 5*. ()

lebi

Trošku mě udivilo ne až tak vysoké hodnocení, tento film je takové pohlazení po duši, kdo by se nechtěl dívat na ztřeštěné důchodce. :-) Líbí se mi vylíčení vztahu mezi dvěma staršími lidmi, na tohle se často ve filmech o mladých zapomíná. Mínusem pro mě byla postava hlavní sestry (Medvecká), která, ačkoli se snažila být spravedlivá, diváka na svou stranu nedostala. ()

trollfjord

Těžké hodnocení. Režiséra Stracha mám v oblibě. Ivana Trojana jakbysmet. Příjemným zjevením byla účast Táni Vilhelmové a Ani Geislerové. Viktor Preiss byl třešnička na dortu. To vše jsou pozitiva, nicméně tím to končí. Pan Brzobohatý vlastně neměl co hrát. Neříkám že to byl výbuch ale štáva tam taky nebyla. ()

Naive

Moc pěkný film, ze kterého mi bylo, i přes vtipné momenty a hlášky, spíše smutno. Vynikající herecké duo Bohdalová a Brzobohatý a to nejen v tomto filmu. Nedávám 5*, ale 4* proto, že film působí spíše televizně, než filmově, což je škoda. ()

andydufrsn

Moc jsem se na tenhle film netěšil, a ze začátku se mi ani moc nelíbil, nebyl jsem si jist jestli sleduji nepovedenou roadmovie nebo trapnou gerontofilní komedii, ale pak sem ději přišel na chuť a závěr filmu mě přesvědčil o tom, že dívat se nebyla chyba - už třeba jen proto, že postava paní Bohdalové přesně reflektuje moje představy o důchodcích! ()

ByGirrafe

Rozhodla jsem se hodnotit tento film jen v rámci českých hranic. Jen málo českých filmů mě vůbec přesvědčí se na ně dívat, či je dokoukat a už jen velmi málo z nich se mi zalíbí, a tento se mi zalíbil. ()

Widlicka4

Česká kinematografie už dospěla do fáze, že Aňa Geislerová nehraje psychicky labilní nevyrovnané ženy pohybující se na rozmezí sebevraždy a psychického zhroucení? Bravo, hned se na ten film líp kouká. Komorní drama, které zcela důstojně vzdává hold dlouhé herecké kariéře Radka Brzobohatého, Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové (v prvním a třetím případě bohužel krátce nato skončené). Byť takto označeno, tak komedie to rozhodně není, což ale neznamená, že se u filmu člověk nezasměje - a to dokonce nikoliv laciným, ale poměrně inteligentním vtipům, které neútočí na první signální. Už to je v současné české kinematografii solidní počin... ()

JackUp

Tento film mě mile překvapil. Bohdalová excelentní, stejně tak dnes již zesnulí Brzobohatý a Jirásková podali vzhledem k tomu, že se jednalo o jejich jeden z posledních filmů, skvělý výkon. 80%. ()

wodacka

Bylo zapotřebí, aby tenhle film vznikl. A těžko říci, pro koho to bylo důležitější - jestli pro herce hlavních rolí, tvůrce, diváky. Je ale dobře, že se to podařilo. Myslím, že tady šlo totiž o mnohem víc než o natočení celovečerního filmu... ()

Ahas_ver

Velmi dobré herecké výkony napříč celým spektrem protagonistů. Zajímavá dramaturgie, díky níž jsem se po celý film nenudil. Důstojné loučení p. Jiráskové a p. Brzobohatého se světem filmu. Dle mého názoru mírně nadprůměrný film, který stojí za vidění. ()

Martazoe

V tomhle filmu jsem si užívala hereckého umění dvou výjimečných osobností a o tom to pro mě bylo. Samotný příběh mě moc nezaujal, ale přičítím to tomu, že je to téma, které se mě dosud netýká a ještě nehniju v důchoďáku nebo někde jinde. ()

Jirkacek

Českou komedii Vrásky z lásky jsem si koupil v květnu 2020 za velice výhodnou cenu na blu-ray disku a vzhledem k osobnímu převzetí v Olomouci jsem modrou krabičku získal opravdu za hubičku. Za pár dní jsme se doma na tento celkem slušně hodnocený film podívali a já byl hlavně zvědavý, jestli české dílo z roku 2012 obstojí v konkurenci s těmi o 30 - 40 let staršími. Velkou perličkou pro mne byl fakt, že se po čtyřiceti letech v jednom filmu opět sešli bývalí manželé Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová. Příběh začal představením postaršího učitele v důchodu Oty (Radoslav Brzobohatý), který se kvůli špatnému zraku přestěhoval do bytu k synovi Janovi (Ivan Trojan) a jeho manželce Martě (Lenka Vlasáková). Zde v Praze pár dní bydlel proti své vůli a čekal na plánovanou operaci zákalu, přičemž svým spolubydlícím značně komplikoval a znepříjemňoval život. Jednoho dne si vzpomněl na setkání s herečkou Janou Furtákovou (Jiřina Bohdalová), se kterou zažil před 40 lety milostný románek a rozhodl se ji vyhledat. Ta v té době žila v ústavu sociální péče v Jeseníku a stále vymýšlela něco, co zavdávalo příčiny ke stížnostem na její osobu. Vrchní setra Málková (Taťjana Medvecká) jí to neustále vytýkala, ale míjelo se to účinkem. Jednoho večera k ní na pokoj dali paní Jižnou (Jiřina Jirásková), což se paní Furtákové nelíbilo a tak jí začala vyprávět o krádežích, znásilnění a muži se sekerou v ruce. Druhý den opět vedla hudebně recitační kroužek a dosti lidem vynadala. A tak jí hlavní šéfka kroužek zakázala, načež Jana nasimulovala sebevraždu. A pak ji přišla pozvání na konkurs do Prahy, což jí dalo opět po letech naději, zahrát si ve filmu. Další den za ní dorazil Oto, který ovšem hledal paní Jeanne DeFuro, což bylo umělecké jméno paní Furtákové. Nebyl však puštěn šéfovou dovnitř, jelikož ta herečce podával sedativa, aby od ní měla pár dní pokoj.Teprve později odpoledne jej za ní pustila sestřička Táňa (Anna Geislerová). Oni si dali rande večer u brány a paní Jana toho využila k útěku. Ukradli služební dodávku, ale moc daleko nedojeli, když sjeli do příkopy. Ráno zkoušeli stopovat a když jim zastavilo policejní auto, odvezlo je na nádraží. Dále jeli vlakem, jenže pod ten někdo skočil a oni opět zamířili k silnici, kde marně čekali v dešti na autobus. Ze zoufalství se vetřeli do kabiny kamionu, jehož řidič (Marek Taclík) zastavil, aby si ulevil. Během jízdy se však s řidičem pohádali a tak je vysadil kdesi ve Východních Čechách u silnice. Večer konečně dorazili na hotel, kde společně přespali ve vší počestnosti a ráno Jana zmizela, aby včas dorazila do Prahy na konkurs. Mezitím Oto zavolal synovi, aby pro něj přijel, což se také stalo. Během cesty jej přinutil jet do Prahy, aby vyhledal Janu, která mezitím neuspěla na konkursu kvůli svému vysokému věku a kritice režiséra (Radim Špaček). Otovi se skutečně podařilo zklamanou Janu najít a aby si něco neudělala, najal ji na soukromou práci. Měla hrát jeho přítelkyni. Ona s tím souhlasila, ale pak Oto po operaci oslepl a vypadalo to, že Jana odejde pryč. Všechno nakonec dobře dopadlo a já byl po 101 minutách velice spokojen. Ostatně jsem ani nic jiného neočekával, protože film režíroval můj oblíbený jmenovec Jiří Strach, jehož díla se mi vždy líbila. Docela mne překvapilo, kolik známých a dokonce slavných hereckých jmen se v této komedii či road movie po česku objevilo. Jmenoval bych třeba doktora v sociálním ústavu (Viktor Preiss), asistentku režiséra (Tatiana Dyková-Wilhelmová), dva z mnoha policistů (Oldřich Navrátil) a (Robert Jašków), zaměstnance vrakoviště (Otmar Brancuzský), průvodčího ve vlaku (Radek Holub), ředitele divadla (Martin Stropnický), vrátného v divadle (Josef Somr), jednoho z důchodců v ústavu (Jan Skopeček), jednu z hereček na konkursu (Jaroslava Obermaierová), prodavače v autobazaru (Matěj Hádek) či cestujícího ve vlaku (Jiří Dvořák). Kolikrát to byly doslova štěky či několika sekundové záběry, přesto se tito a mnoho dalších herců neváhalo natáčení zúčastnit. Já byl opravdu velice spokojen a své malé investice do modré krabičky jsem nijak nelitoval. Suma sumárum, komedie Vrásky z lásky ode mne získala tři zvrásněné hvězdičky ***. () (méně) (více)

horskejvlk

Když už se to odehrávalo v Jeseníkách tak se to tam mohlo točit, nebo alespoň pár záběrů na krásnou jesenickou krajinu. Jinak nic Brzbohatého strého chlapáka měl využít na jiný žánr Bohdalku to samé. ()

Peters5

Pro mne krásné rozloučení, vlastne i shlédani dvou legend. Pan Brzobohaty a paní Bohdalová. A jedno rozloučení s pani Jiráskovou. ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012