Katolícky kňaz sa snaží vyliečiť svojho 13-ročného mladšieho brata Jimmyho, ktorý je posadnutý diablom. Posadnutosť je však taká silná, že mu už niet pomoci, a tak ho zatvoria do ústavu pre duševne chorých. Jimmymu sa odtiaľ čoskoro podarí ujsť spoločne s armádou detí, ktoré zdieľajú jeho vražedné túžby. Spolu začnú unášať ľudí z mesta do opusteného zámku, ktorý je plný podzemných tunelov s mučidlami. Medzi unesenými je aj katolícky kňaz, doktorka, učiteľka a dokonca aj Jimmyho matka. Kto z nich má šancu prežit? (kubqo)

J*A*S*M

Kdykoli jsem dřív na tenhle film narazil a viděl název "Torture Chamber", amatérsky vyhlížející plakát a dosavadní filmografii režiséra, jež čítá nepříliš známé a ne zrovna vřele přijaté kousky, dokonale mě to od něj odrazovalo. Dnes mě ale nahlodalo přečtení několika pozitivních zahraničních recenzí na celkem renomovaných hororových serverech, tak jsem se rozhodl dát mu šanci - no a ještěže jsem tak učinil! Jsem v podstatě nadšen a nemám daleko k udělení pětihvězdy. Ten film není nelogický - on je celý takový iracionální. Hodnotit ho třeba na základě komplexnosti a soudržnosti příběhu by byl úplně špatný nápad. Vhodnější je hodnotit jej dle intenzity působení (v tom filmu není JEDINÁ scéna, která by nebyla buďto hororově strašidelná nebo by neměla alespoň znepokojivé vyznění) a celkově ho brát jako vůbec ne hloupou alegorii, jejíž význam se naplno projeví v závěru (a taky třeba v té vysoce působivé sekvenci přeměny jednoho obrazu). Torture Chamber v sobě míchá to dobré ze staré evropské hororové školy (Argento, ale ještě mnohem více Fulci) a doplňuje to zlou aurou kolem hlavní záporné postavy - ožehnutý chlapec Jimmy je tak čisté ztělesnění zla, jako byl třeba Michael Myers v Carpenterově Halloweenu. Zkrátka horor z jiné doby, který kdyby vznikl před nějakými třiceti-čtyřiceti lety, měl by dnes minimálně pět sequelů a remake od Platinum Dunes. Před projekcí bych si na to ani v nejmenším nevsadil, ale teď se nemůžu dočkat, s čím Dante Tomaselli přijde dál. ()

Dellamorte

Dante je vlastne svojím spôsobom mulo, ktorý síce dokáže vyčariť atmosféru, no všetko ostatné sa mu stráca priamo na place. Po dlhej(!) prestávke potešil zase len tou atmosférou. Interiér/exteriér málem na bodě mrazu ( papundekl to napohled) aj keď zámer bol osožný, nevymačkal zo seba viac, ako doteraz. Už jeho "DESECRATION" ma skoro pochoval a ostávam takto pri jeho nonsense bubline " HORROR ". Ten oldskúlový feel mi už proste v tejto forme nesedí.Takže atmosferická 3ka, no aj tá atmosféra po čase vyprchá. Mňa už iste Datoselli neprekvapí, no dúfam v opak.Pre " Dantes Playground" hráčov je to ale jasná voľba. ()

Flipnic

Rozhodně nečekejte nějaký oplzlý "torture-orgie", jak jsem čekal já ... a pak jsem si musel zvykat na úplně jinej styl hororu, než na jaký jsem byl připraven. Ale časem jsem to začal pobírat a líbilo se mi to. Přišlo mi to takový trochu celý nostalgický, nevím, jestli to měli tvůrci v plánu. Asi neměli, ... Je to takový hodně "oldschoolový" jako by točený někde Itálie/Španělsko začátkem 80. let. Jsou tam určitý věci výtečný (kamera, vizual !) a určitý dost nic moc (třeba právě gore triky). Celkově to ale vytváří atmosféru ponurosti, strachu a zla. Pomalejší tempo, se střihem a návazností scén se nikdo moc nepaplal, ale to je právě to, co mě na filmu paradoxně zaujalo ... Po dlouhé době dost dobrej tradiční, neexploitační (no i když ...) horor v přítmí a skvěle "stavěných" prostorách. ()

Wacoslav1

No čekal jsem nějakou super prasárnu a dostal jsem průměrnou prasárnu. Tím není myšlena kvalita filmu, ale kvalita gore a podobných věcí a ta je na průměrný úrovni, ale dá se to. Nic přelomovýho se tu pro znalýho člověka nenajde. Samozřejmě, že příběh je pak totálně dementní a slouží jenom aby vysvětlil proč tam jsou ty masakry. Každopádně dejte bacha na psychotický ďáblem posedlý zfanatizovaný parchanty! Jo a název filmu je poněkud zavádějící zdá se mi. Aspoň teda pro mě. Takže celkově těsně nad uspokojivým průměrem.55% ()

*CARNIFEX*

13 ročný Jimmy, ktorý je posadnutý diablom, jedného dňa uniká z pod opateri brata, zastávajúceho pozíciu katolického kňaza. Napriek mnoho početným pokusom o exorcizmus, žiadny nedospel k úspešnému záveru. Samotný Jimmov útek však nebude bez následkov. V spoločnosti pár rovesníkov zo sanatória pre duševne chorých unáša do neďalekej opustenej veže niekoľko nevinných ľudí. Ktorému z nich sa podarí prežiť a zachrániť si tak život? Napriek tomu, že nie som z "klubu smutných deciek", v jednej veci som si na 100% istý. Tento horor v červených políčkach určite nezostane. A možno to nepotrvá dlho, a prepadne sa pod úroveň 60%. Nie preto, že by som nechcel, alebo mu to neprial, ale proste na to NEMÁ. Nuž, nie na každého zaberá detský satan z "Burdy" vystrihnutý. "La Coste" polokošeľa, modré oči, ofinka jak z "Beatles". Celkovo prabiedne efekty, či v čase násilia, odvrátený pohľad kamery. Je obrovskou škodou, že tento horor s pár slušnými nápadmi točili buď neschopní ľudia, alebo naopak talentovaní, no bez finančných prostriedkov. Ja sa prikláňam k druhej variante. Ruku na srdce. Komu pripadal niektorý z efektov strašidelný? Pri ktorej gore scénke ste odvracali zrak? Až ma to mrzí, že som opäť katom, no keď to nejde, tak to nejde. Ale aby som len nenadával. Hudba bola famózna! Len vďaka nej dokázal snímok navodiť tu správnu, toľko potrebnú atmosféru. Záver potešil. Na amatérsky počin, nie najhoršie odvedená práca. Snaha sa uprieť nedala - 55%. ()