Katolícky kňaz sa snaží vyliečiť svojho 13-ročného mladšieho brata Jimmyho, ktorý je posadnutý diablom. Posadnutosť je však taká silná, že mu už niet pomoci, a tak ho zatvoria do ústavu pre duševne chorých. Jimmymu sa odtiaľ čoskoro podarí ujsť spoločne s armádou detí, ktoré zdieľajú jeho vražedné túžby. Spolu začnú unášať ľudí z mesta do opusteného zámku, ktorý je plný podzemných tunelov s mučidlami. Medzi unesenými je aj katolícky kňaz, doktorka, učiteľka a dokonca aj Jimmyho matka. Kto z nich má šancu prežit? (kubqo)

ricci.s

Jeden z hororov, ktoré si budem musieť nechať dlhšiu dobu uležať v hlave, aby som pochopil, čo to preboha bolo, a či to vlastne bolo to, čím to byť chcelo. Ja som skôr čakal nejakú poriadne krvavú vyvražďovačku, so skupinkou retardovaných deciek, ktorá bude fungovať najmä na gore, no napokon sa z toho vykľul čistý psychologický horor. Síce sa divák dočká aj toho sľúbeného mučeníčka, ale nie až v takej forme, ako som predpokladal. Tomaselli je šikovný režisér, akurát ten scenár domotal ako sa len dalo. Netuším, prečo postavy konali tak ako konali, dialógy boli divné až to bolí a dejové línie preskakovali ako na bežiacom páse. Našťastie to ale bolo nakrútené lepšie ako jeho predchádzajúce snímky, a ten malý popálený parchant zapôsobil vždy, keď sa objavil. Akurát niektoré zamordovania pôsobia až príliš umelo a lacne. Po stránke atmosféry to klape, hudba bravúrna (!) a síce som miestami uvažoval nad zmyslom a inteligenciou toho celého, napriek tomu mi z toho chtiac či nechtiac vychádza jeden z najznepokojujúcejších snímkov poslednej doby. Nemyslím si však, že takáto hororová podivnosť sa bude tešiť veľkej diváckej priazni. ()

Campbell

Jak jsem již dříve říkal Tomaselli umí natočit jedinočné a originální horory které ve mě umí vzbuzovat strach. Navíc můžu říct že jsem zkoukl všechny jeho filmy a všem dávám za *. Hlavníma chybama jeho filmů je sem tam pomalost a zbytečná zmatečnost a nic moc herci. Tady opět dokazuje že umí řídit svůj horor ale neumí řídit herce ani pořádně vyprávět příběh. Jinak je to klasický Tomaselli, atmosférický, nepříjemný a solidně psycho hororový. ()

J*A*S*M

Kdykoli jsem dřív na tenhle film narazil a viděl název "Torture Chamber", amatérsky vyhlížející plakát a dosavadní filmografii režiséra, jež čítá nepříliš známé a ne zrovna vřele přijaté kousky, dokonale mě to od něj odrazovalo. Dnes mě ale nahlodalo přečtení několika pozitivních zahraničních recenzí na celkem renomovaných hororových serverech, tak jsem se rozhodl dát mu šanci - no a ještěže jsem tak učinil! Jsem v podstatě nadšen a nemám daleko k udělení pětihvězdy. Ten film není nelogický - on je celý takový iracionální. Hodnotit ho třeba na základě komplexnosti a soudržnosti příběhu by byl úplně špatný nápad. Vhodnější je hodnotit jej dle intenzity působení (v tom filmu není JEDINÁ scéna, která by nebyla buďto hororově strašidelná nebo by neměla alespoň znepokojivé vyznění) a celkově ho brát jako vůbec ne hloupou alegorii, jejíž význam se naplno projeví v závěru (a taky třeba v té vysoce působivé sekvenci přeměny jednoho obrazu). Torture Chamber v sobě míchá to dobré ze staré evropské hororové školy (Argento, ale ještě mnohem více Fulci) a doplňuje to zlou aurou kolem hlavní záporné postavy - ožehnutý chlapec Jimmy je tak čisté ztělesnění zla, jako byl třeba Michael Myers v Carpenterově Halloweenu. Zkrátka horor z jiné doby, který kdyby vznikl před nějakými třiceti-čtyřiceti lety, měl by dnes minimálně pět sequelů a remake od Platinum Dunes. Před projekcí bych si na to ani v nejmenším nevsadil, ale teď se nemůžu dočkat, s čím Dante Tomaselli přijde dál. ()

verbal odpad!

Hloupá amatérská pičovina určena výhradně narušeným narkáčům jako tuhle Smaženic. Je až zarážející, že něco takového nezůstane někde v honící sekci slavné Assbukové skupiny Dement CZ/SK, a narazíte na to i v běžné distribuci. Takže netrpíte-li diagnostikovanou poruchou osobnosti, kterou sveřepě léčíte pravidelným čicháním průmyslových rozpouštědel jako náš milý eskapistický pacient Mojmír, doporučuji si místo toho raději zpola rozmrazit kus vepřové flákoty, pocákat ji kečupem a hodinu a půl ji chaoticky přesouvat po kuchyni. Bude to daleko mrazivější a mnohem větší džalo hárdkór než tohle přiblblé a trapné domácí video a strach z toho, že si uděláte na lince pěkný bordel, vás naprosto ochromí. Prostě takový Birdman pro feťáky a psychotické socky, dost se divím, že to chybí v letošních osralových nominacích. ()

George Stobbart

Dopálené mladé chlapčisko posadnuté zlými silami utečie pred snahou svojej rodiny o záchranu, vytvorí si z niekoľkých miestnych detí grupu pomocníkov a v opustenej veži si zariadia mučiareň. Tu sa hrajú so svojimi obeťami a následne ich posielajú na večný odpočinok. Podľa mňa ide o vcelku vydarený, ale zároveň aj dosť rozporuplný horor - na jednej strane je fakt temný, skoro až desivý, slušne natočený, bizarný, napínavý, krvavý a schopný rozpútať atmosféru, ako by na človeka liezla mrazivá nočná mora. Ale na druhej strane je až prekvapivo občas úsmevne blbý, lacný, zmätený a nedotiahnutý. Tomaselli má bez pochyby talent a potenciál odpáliť v hororovom žánri pravú bombu, no ešte chvíľu si na to asi bude treba počkať. ()