Dívka z budoucnosti

• USA Sound of My Voice (více)

Dva mladí dokumentaristé proniknou mezi členy sekty. Vládne jí žena, která o sobě tvrdí, že přichází z budoucnosti. Peter a Lorna se snaží nastartovat svou kariéru v dokumentárním filmu. Chtějí natočit film o tajné sektě, kterou vede záhadná Maggie. Členové sekty svolí k tomu, aby se s ní setkali. Oblečeni do bílých chirurgických plášťů a se zavázanýma očima jsou dovedeni na tajné místo, kde se konečně setkají s Maggie. Žena jim sděluje, že přichází z budoucnosti, kde je válka a hlad. Ona se sem vrátila, aby vybrala skupinu lidí, které připraví na to, co je čeká. Oba jsou ze začátku skeptičtí, ale Maggie má zvláštní charizma, kterému těžko odolávají. Zvláště Peter, který byl na začátku přesvědčen, že Maggie je podvodnice, podléhá jejímu ženskému kouzlu. Podaří se dvojici rozluštit Maggieno tajemství? (Nova Cinema)

klukluka

Hodná terminátorka, pro kterou si přišli, aby tou dobrotou někoho náhodou nenakazila. Moje interpretace. Mám za sebou v rychlém sledu trojici mysteriózních filmů. Knír byl ryzí mindfuck, o tom nepochybuju, hledat odpovědi v něm odmítám, protože tam žádný nejsou. Na křídlech vážky bylo v tomto směru opisné, všichni jsme se měli dozvědět všechno. A Dívka z budoucnosti nabídla vodítka a je na každém z nás, jak si je (tento film) vyložíme. A musím říct, že tento přístup se mi v případě mysteriózního filmu opravdu hodně líbí. Na jednu stranu to působí dojmem nějaké ne zcela zralé, tak trochu studentské práce, ten koncept byl ale promyšlený výborně. ()

Hanys_

Po pár minutách se rozdají karty a pak už se jen čeká na to, jak to teda s Maggie vlastně je. Je to vážně podvodnice nebo opravdu přišla z budoucnosti? Trochu sestříhat a jako pilot nějakého seriálu by tohle nakonec nemuselo být špatné, ale takhle to má na můj vkus dost nudných míst. Podobný Man from Earth je úplně někde jinde. 4.5/10 ()

Ashar

Zahrajeme si paci, paci, pacičky a už jsi náš celičký. Vcelku zajímavé a také na přemýšlení. Ty žížaly si mohli alespoň umýt, než si na nich začali pochutnávat. ()

HonzysKISS

Výborný dialogový počin. Celou dobu mě zajímalo, jaká je pravda. Mysteriózní svlečna dokáže zmást i diváka. Jenom velká škoda toho konce. Jako bych se na to najednou koukal zbytečně. Za to velké mínus. 70/100 ()

Beaumont07

V mnohých smeroch nedotiahnuté (scenár začne byť naozaj zaujímavý až na konci) no napriek tomu hypnoticky fascinujúce...kľudne by z toho mohol byť seriál alebo aspoň o dosť dlhší film so silnejšími psychologickými vzťahmi medzi tými pár postavami, čo vo filme sú, aby to bola nie len pozoruhodná indie lahôdka, ale aj film plne dosahujúci ťaživosť, zmätenosť a neistotu, ktorá ostala iba naznačená. ()

Piri

Veľmi dobre spracované dielo, dobrý scenár, herci a aj dramatizácia. Nie je to nič nového v tejto téme, ale malo to dobré tempo a tiež to diváka v niektorých fázach prinútilo byť až nedočkavým. Záver bol typický pre tieto filmy - pokračovanie by bolo určite zaujímavé. Čo sa týka samotnej témy, je nelogická, keby hocikto z nás išiel do minulosti o 50-100 rokov, tak by určite nezakladal nejakú sektu a nevyžadoval nejaké nezmyselné rituály a cvičenia či uctievanie. Sektárska manipulácia je tu kvalitne interpretovaná. ()

Illy

Kolektivní zvracení z nás činí bratry a sestry. Budoucnost je nehezká, tak proč se na ni nepřipravit dokonalým mytím podvozku. A možná je lepší nasednout na kometu a odfrčet.... Jdu se přihlásik Imanuelovi Parsifalovi (nebo jak se ten dement jmenuje) ()

tomashrabek

Pekne natočený nezávislý film, postavený na dobrom scenári. Položí množstvo zaujímavých otázok, ale nakoniec neposkytne takmer žiadne odpovede. Brit Marling ma opäť dokázala potešiť, ale tentokrát ma zanechala s kvalitnými filmovými "blue balls"... ()

daremes

Nedoporucuji lidem, kteri chteji mit vse naservirovano dle hollywoodskych pravidel. Pokud vas bavi, kdyz cast vypraveni je schvalne prenechana vasi fantazii, jdete do toho. Opet skvela Brit Marling (Another Earth) a hutna atmosfera zivena fajn zvukovou slozkou. Pro me petihvezda. ()

kohut

Film by som akceptoval ako promo autorov, ktore ma ukazat producentovi, ze vedia nakrutit vyborny film, len potrebuju peniaze na druhu polovicu. Z nejakeho dovodu sa ale druha polovica filmu nekona a ked si poviete "teraz to zacina byt zaujimave" sa film skonci. Mam rad filmy s otvorenym koncom alebo filmy, ktore nechavaju interpretaciu na divakovi. Ale toto nie je film s otvorenym koncom. Toto je film s otvorenou celou druhou polovicou. Mozno keby to prestrihali na jednu epizodu Outer Limits, tak dobre. Ale ako celovecerak je to premarnena sanca. A je to skoda, autori ukazuju, ze vedia rozvinut postavy, ze vedia vyrabat neistotu a otvarat otazky... len skoda ze akosi nenasli peniaze dorobit scenar a celkovo film do podoby, ktora by dokazala, ze nevedia hru iba rozohrat ale aj hrat.. ()

Charlie84

Ne nezajímavý filmík. Trochu problém je, že celou dobu čekáte na vysvětlení, které nejen že nepřijde, ale finální scéna z toho udělá něco jako svého času (když se na ně ještě dalo koukat) Shaymalanovy filmy. Jinými slovy, celé to od začátku nabízí prakticky jakýkoli výklad a na konci ještě pro jistotu přihodí trochu toho mystična, aby dobrat se aspoň náznaku pointy bylo už nemožné tak nějak zcela...takže jde spíš o to, jestli vás to bude bavit nebo ne. Sílu Sound of my Voice vidím především v Brit Marling, která se do role náramně hodí a tak nějak dává smysl všemu kolem. A i když je ten smysl někdy dost nepobratelný, za zhlédnutí to rozhodně stojí. Minimalistické, nezávislé a tak trochu meditativní...ve srovnání s Another Earth u mě vychátí Sound of my Voice výrazně lépe...hlavně ale nečekejte mysteriózní thriller, pak totiž skončíte na dvou hvězdách jako leckdo ze zde přítomných... ()

Vabr

Komentář to bude krátký, protože tady není co komentovat. Je vidět, že to je low budget, ale to by ani nevadilo, jen kdyby se to nepodepsalo na scénáři, který to ke konci totálně doku*vil a 3⭐ dojem z filmu se jednoduše rozplyne. Herci průměrní, příběh příliš jednoduchý, bez nějakých vyšších cílů, vizuál průměrný/podprůměrný. Nic moc. Vyhodnocení: Jde vidět, že to jelo na jistotu a nemělo to žádné vyšší cíle, škoda, zbytečně promarněný potenciál pro něco vyššího ()

GudMen

Podobně jako Another Earth je Batmanglijův debut vědeckou fikcí, kde mysteriózní téma hraje nezvykle až druhé housle. Do světla reflektorů se tak na úkor cestování v čase dostává klasický souboj vědy a víry, přičemž obě dvě nabízející se interpretace se zdají být přípustné. Než ale vyřknu definitivní ortel, pustím si ještě jednou Cranberries. ()

Ayssan

Skvělé! Kdybych chtěl začít točit, tak asi nějak takhle. Bohužel mi jaksi chybí podobná scénáristická invence. Brit Marling se touto rolí geniální manipulátorky (a díky Another Earth) zařazuje na druhé místo žebříčku hned za bohyni Zooey. Film budu muset zkouknout ještě jednou, někde na začátku musí být vodítko - byla by příliš velká náhoda, aby hlavní hrdina byl zároveň učitelem té dívky. ()

subic

Takový divnofilm, nebudu ho hanět odpadem, ale měl namále, ani po 45 minutách jsem pořád nevěděl, o čem to je a proč se na to vlastně dívám a nedodívám. ()

XXXXXXXX

Ulovit dneska solidního sólokapra, je zatraceně těžké. Své o tom vědí i Petr a Lorna, kteří se s nenápadností slona v porcelánu, asimilovali do podivínské sekty, kde se všichni zdraví jako retardované Telutubbies po mozkové obrně, a kterou vede tajemná Maggie, která se údajně jednoho hezkého dne probudila ve vaně a přichází z roku o pár let vzdáleného, tomu současnému, (stačilo si jen na kotník vytetovat náhodnou kérku a předstírat celkovou magnésii), a které je nicméně kus. Posledně zmiňovaného jevu, si brzy začne všímat všímat zejména Petr, (nejspíše proto, že je to chlap) a původní investigativní žurnalistiku, a odhalení Maggie, u něj brzy vystřídají úplně jiné myšlenky, které ovšem dozajista spojuje jeden již zmíněný jmenovatel. Maggie. Tento mozkový přerod, se ovšem pranic nelíbí Lorně, která vedla Maggie vypadá podobně, jako když vedle sebe postavíte Ošklivku Katku a Katherine Issabelle. A tak Lorník začně kutit svůj vlastní plán, který maličko interferuje plány našeho Petříka. Do toho si ještě přičtěte, že Maggie, má mnoho všestranných zálib, (například jí Petr má zprostředkovat setkání s mladou holčičkou, kterou vyučuje - ale fuj!, a nebo uspěchaný a nic nevysvětlující konec), no a už se vám, v hrubých rysech, rýsují obrysy tohoto multižánrového paskvilu. Takže si na závěr zahraají na Maggie a vzkážu vám zprávu z budoucnosti: TENTO SCIFISMAŽKOAMNÉSIOPES ABSOLUTNĚ NEDÁVÁ SMYSL A PROTO SE MU VYHNĚTE OBLOUKEM - konec zprávy z budoucnosti. ()

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

03.10.2011

A nejen v Pravé krvi. Spolu s Ellen Page se totiž připojili k obsazení thrilleru The East, což je zároveň název eko-teroristické skupiny, kolem které se točí děj. Skarsgard bude velet, Ellen Page si… (více)