Dívka z budoucnosti

• USA Sound of My Voice (více)

Dva mladí dokumentaristé proniknou mezi členy sekty. Vládne jí žena, která o sobě tvrdí, že přichází z budoucnosti. Peter a Lorna se snaží nastartovat svou kariéru v dokumentárním filmu. Chtějí natočit film o tajné sektě, kterou vede záhadná Maggie. Členové sekty svolí k tomu, aby se s ní setkali. Oblečeni do bílých chirurgických plášťů a se zavázanýma očima jsou dovedeni na tajné místo, kde se konečně setkají s Maggie. Žena jim sděluje, že přichází z budoucnosti, kde je válka a hlad. Ona se sem vrátila, aby vybrala skupinu lidí, které připraví na to, co je čeká. Oba jsou ze začátku skeptičtí, ale Maggie má zvláštní charizma, kterému těžko odolávají. Zvláště Peter, který byl na začátku přesvědčen, že Maggie je podvodnice, podléhá jejímu ženskému kouzlu. Podaří se dvojici rozluštit Maggieno tajemství? (Nova Cinema)

ostravak30

Odpovím si sám...nerozluští. Tajemství zůstává tajemstvím a divák jej nerozluští společně s hrdiny ani po pětaosmdesáti vcelku nezáživných minutách. Kdyby film nezpestřil sex hlavních hrdinů, asi bych usnul nudou. Až závěr je napínavý. Bohužel však film nenabízí nic než schůzky v tajné kobce a mimořádně přitažlivou dívku z budoucnosti, která se nesvlíkne a s hlavním hrdinou, který ji zprvu považuje za podvodnici, nepomiluje, což by jinak film, chudý na děj, značně oživilo. Takhle je z toho je velmi slabý snímek s podprůměrným scénářem. A přitom potenciál toho nápadu byl obrovský. ()

G3orgig

Jako obrovský fanoušek seriálu OA jsem tenhle film bral jako povinnost. Nicméně po jeho shlédnutí chápu, že právě OA přebírá jeho nápady a brousí je k dokonalosti. Pokud bych tato dvě díla viděl v opačném pořadí, tak jsem si jist, že by mě Dívka z budoucnosti velice zaujala a mé hodnocení by bylo minimálně o hvězdu vyšší, avšak proti zmíněnému seriálu je to jen slabý odvar. ()

Vasyl odpad!

Původně jsem chtěl dat jednu hvězdu za pěkný holky. Brit je hodně zajímavá, ale ty filmy...no to by jeden blil. I slečna s fretčím rypáčkem byla sympatická. Ale nejde to, je to absolutní nuda říznutá ničím. Chtěl jsem v půlce vypínat, ale je to proti mým zásadám (taky jsem doufal že budou aspoň nějaký kozy - ale nic). ()

hwnd

K filmu jsem přišel náhodou, poradila mi ho teta wiki, že je to ze stejné autorské dílny jako geniální seriál OA. Když jsem zjistil, že struktura je částečně podobná a že hlavní vypravěčka je stejně jako v seriálu skvělá Brit Marling tak šla objektivita stranou. Film je každopádně skvělá žánrovka a je jen škoda, že má krátkou stopáž a téma se nedalo prohloubit nebo v ději ještě chvilku pokračovat. Ale i tak tu máme záhadnou sektu, kterou vede dívka asi z budoucnosti, která je tajemná, slibuje své skupině cestu kamsi. A jeden pár, který se do sekty vetřel s úmyslem ji odhalit. Jenže všechno končí moc brzy, takže prakticky žádná otázka není zodpovězena a proto jsem váhal jestli tu čtvrtou hvězdu dát nebo ne, ale Brit je prostě skvělá, takže ty čtyři jsou zasloužené. ()

wick

Překvapivě velmi dobré...se zdárně budovanou atmosférou a výbornou Brit M. v roli charismatické vůdkyně sekty. Bohužel vše kazí trochu závěr, přiklánějící se spíše ke sci-fi. Výborná hudba a skladba k závěrečným titulkům od Libby Geryho. ()

ludovit14

,,Pochádzam z roku 2054- z budúcnosti". Veľmi slabo podaný príbeh od Zal Batmangliijho- je síce fakt že ten príbeh bol dosť slabý ale určite sa dalo s toho viac vytrieskať a tak isto tomuto dielu nepomohli ani herecké výkony, keďže boli na veľmi slabej úrovni. Toto dielo na mňa vôbec nezapôsobilo, keďže bolo slabé ako aj nedôveryhodne! HOD:40%.PS: škoda času ! ()

Mukade

No, je to len niečo ako lepší študentský film. Najhoršie je na tom scenár, príbeh, je to naprosto nerozvinuté a neukončené, ako prvý diel zo seriálu. ()

NiennaTasart

Velmi zajímavý počin s krásným koncem, kdy člověk chtě nechtě musí zvážit všechny pro a proti argumenty k tomu uvěřit Maggie. ()

Popo

Tento minimalistický film mi dosť pripomínal film Svet podľa Prota. Jednak myšlienkou a po druhé nejednoznačným koncom filmu. Brit Marling len dokazuje, že tak ako je výborná scenáristka - je aj výbornou herečkou. ()

Honza.Dunder

Velice zajímavý psychologický/mysteriózní snímek. Děj je líčen vskutku věrohodně a celá myšlenka nějaké tajné sekty je velmi povedená. Nicméně konec mi až na závěrečnou scénu přišel už mírně odbytý. Kvůli němu 8/10 ()

90125

Napriek tomu, ze som uz kdesi v prvej polovici filmu spravne odhadol, ze na konci bude vyvolane podozrenie, ze podvodnicka Maggie, by predsa len mohla byt potencialna cestovatelka casom, film ma svojou podmanivou tajuplnostou a neobycajnostou dost bavil. Prave ona tajuplnost a vsetky tie nezodpovedané otazky robia film zaujmavym. K tomu vyborna Brit Marling s prezenciou velkej hereckej hviezdy, ktoru som si uz vsimol v Another Earth. Myslim, ze vsetky tie plotholes su umyselné, s cielom vyvolat onu mystériu. Mozností vysvetlení je mnoho a su len na divakovi. Na konci som ale aj tak mal pocit, ze toho vsetkeho tam bolo akosi malo. Malo zapleteny pribeh, malo rozvinute charaktery postav a trosku prilis uvolneny zmysel pre napatie. Trosku skoda, lebo takyto "typ filmu" ja mozem. 70 % ()

lahvi

Mam takovýdle "alternativní" filmy rád. Jak to napsat. Na jednu stranu jednoduchý, na druhou stranu jiný, zajímavý. ()

stuj

Chlápek s partnerkou chtějí jako investigativní reportéři proniknout do sekty, zdokumentovat její činnost a vydat to jako filmek. Sledují, jak sympatická vůdkyně svým ovečkám vypráví, že pochází z budoucnosti a že je třeba se na neveselé zítřky připravit. Souhru investigativního páru ovšem může delší pobyt v sektě trochu rozladit... Plusy: neotřelé téma, Brit Marling, stručnější stopáž. Mínus: nevtáhlo. A závěr filmu? Pěkný, jenže už jinde viděný, takže nepřekvapující. ()

io.

Co to bylo?! Netuším! Asi to musel vymyslet někdo, kdo strávil hodně času na odvykacích kůrách a ve zvracecím kroužku. Díval jsem se na to jen proto, že jsem strašně zvědavý a potřebuju vědět, jak to skončí. Skončilo to zajímavě, divně ... a nelíbilo se mi to. Jednu hvězdičku dávám za ty pruhovaný spoďáry, co měla Nicole na sobě a druhou dávám za těch posledních deset vteřin na konci. Jinak fakt nic. ()

Šíma2

Vynikající mysteriální film se zajímavou a překrásnou herečkou (Brit Marling). Zajímavé pojetí sekty bez náboženství. ()

lineker

Mysteriózních filmů, zabývajících se sektářstvím je jako šafránu na uhelné hlušině. Proto jsem vděčný za každý počin, který si troufne nám něco z tohoto tématu vyjevit. Sound of My Voice po slušném začátku trochu začne lapat po dechu. Atmosféra sekty, která pro mne byla stěžejním bodem, je totiž rozmělněna mezi linky soužití obou hlavních postav, hrabání se v jejich minulosti a nakonec trochu neuměle naroubované FBI odnoži. Nechci tvrdit, že je to celé blbé, ale to hlavní, to co bych já od takového bijáku očekával bylo umlčeno zbytečnostmi. Naopak kvituji, že řada vysvětlení je ponechána na divákově úsudku. Filmy, které ve finále vyšumí do ztracena mám rád. ()

Jirkacek odpad!

Snímek Dívka z budoucnosti sliboval svým zařazením mezi Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi žánr zajímavou podívanou, zvláště když jednu z hlavních rolí Maggie sehrála Brit Marling. Tato herečka mi padla do oka už ve dvou hodně zvláštních filmech, kterými byly Výchozí bod a Jiná Země. Pravda je, že oba snímky byly hodně netradiční, nicméně jejich hodnocení u mne nakonec bylo pouze průměrné a tak jsem doufal, že si Dívka z budoucnosti povede mnohem lépe. Bohužel se nejenže mé očekávání nesplnilo, film nebyl ani na stejné úrovni jako dva předchozí, ba dokonce u mne tak pohořel, že jsem mu neudělil ani jednu cípatou. Nakonec jsem byl rád, že jeho délka byla pouze 85 minut, protože to byla jedna velká nuda a do thrilleru to mělo hodně daleko. Snad jen ta záhada by tam byla, ale na konci nebylo nic vysvětleno a měl jsem pocit, že stříhač ve studiu byl ožralý a usekl tak 20 minut z pomyslného filmového pásku. Vše začalo seznámením se s dvojicí mladých lidí Petrem a Lornou, kteří chtěli proniknout do sekty, jíž vládla žena Magie, tvrdící o sobě, že přišla z budoucnosti. Bavilo mne, jak hned první minuty z filmu byli oblečeni do bílých chirurgických plášťů a se zavázanýma očima jsou dovedeni na tajné místo, kde se setkali s onou sektou v podzemí. Chtěli domnělý podvod zdokumentovat a poté zveřejnit, ale jak se v průběhu dalších a dalších sezení ukázalo, bylo něco podivného na Magie. Zajímalo nás tedy, jak to vlastně doopravdy je, zvláště když na ke konci filmu požádala Petra, který učil ve škole, aby jí přivedl jednu dívku. Požadovaného a logické rozuzlení a vysvětlení celého děje jsme se však nedočkali a to mne pěkně naštvalo. Navíc děj byl střídal nudu se střípky zajímavých faktů, jež však bylo žalostně málo a opět jsme si doma museli domýšlet, o co vlastně šlo. Jak napsal výstižně J*A*S*M **** - Pomalé tempo, hodně otázek, málo odpovědí. Souhlasím i s názorem emma53 ***, že celkově vlažný dojem nezachránila ani krásná Britt Marling, která svou Maggii zahrála bezvadně. Na rozdíl od nich film hodnotím jako ztrátu času a tak ode mne Dívka z budoucnosti nedostala ani jednu budoucí hvězdu - odpad! ()

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

Alexander Skarsgard vraždí ve jménu přírody

03.10.2011

A nejen v Pravé krvi. Spolu s Ellen Page se totiž připojili k obsazení thrilleru The East, což je zároveň název eko-teroristické skupiny, kolem které se točí děj. Skarsgard bude velet, Ellen Page si… (více)