Režisér Whit Stillman uvádí mile nekonvenční komedii Slečny v nesnázích, ve které se studentka Violet (Greta Gerwig) snaží změnit temnou atmosféru na univerzitě. S kamarádkami Rose (Megalyn Echikunwoke) a Heather (Carrie MacLemore) se ujímá nové studentky, sympatické Lily (Analeigh Tipton), která neujde pozornosti místního playboye Charlieho (Adam Brody), ani po všech stránkách dokonalého studenta Xaviera (Hugo Becker). Nakonec je to ale právě Violet, která skončí v osidlech lásky. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Komedie nemusí být vtipná a může být laskavá, milá, příjemná na koukání. Tohle není ani jedno z toho. Ani nevím za co tu 1* dávám... ()

quip

Nesmyslný film o tom, jak nesmyslně jedineční, zajímavý nebo inteligentní si my, vysokoškolští studenti, připadáme. Jako myšlenka dobré, ale 99 minut je na tak jednoduchou zprávu strašně douhých. Pokud nechcete skončit jako většina lidí tady v komentářích, nečekejte komedii, spíš...dadaismus bez hravosti, absurditu bez kouzla. ()

netWoor

Možná tam bylo nějaké skryté poselství, ale mě ho hledat nebavilo. Hodina a půl filosofickejch keců, které bych spíš předpokládal u pokuřujících hipíků než náctiletých dívčin, mě přestala bavit téměř hned na začátku. Na cokoli jinýho jsem čekal marně. ()

coinneach

Slečny v nesnázích jsou natolik prazvláštním filmovým útvarem (resp. snaží se jím býti), že se jen těžko hledají slova, která by mohla v pár řádcích případnému divákovi napovědět, zda snímek shlédnout či nikoliv. Začněme tím, že film není jen pro slečny, jak by mohl napovídat název, naopak se satirickou formou pokouší přiblížit prostředí univerzity a svou cestičku si vyšlapuje velmi svérázným humorem (pokud má vůbec o humor jít). Více než pro slečny je tato neobvyklá komedie určena všem zamyšleným vysokoškolákům, kteří hledají novodobou sondu do študákovy duše, nutno podotknout, že v této podobě místy nestydatě plochou, neřku – li nudnou. Scénář, režie i samotní herci místy snad nevaří již ani z vody, ale prostému divákovi neznámé esence, kterou je schopna ochutnat jen vybraná skupina intelektuálů. Za neobvyklý zážitek se ale hodí dát půl ze sta procent, už jen proto, že málokterý film vás donutí si během jeho sledování několikrát položit otázku, zda jste tak hloupí, nebo se jen koukáte na nepovedený kousek. 50 % ()

TommyDiamond

Takhle to dopadá když šedesátiletý chlap natáčí film o osmnáctkách. Nevtipná, nudící a nereálná kejda. Takhle slušňácky a s lehkostí poetismu mladí rozhodně nemluví! Vydržel jsem čtyřicet minut... Dávám jednu hvězdu za ......... ()

Nijura

Nechápu, co to bylo. Strašně divný film. Za tu divnost jedna hvězdička a za mého oblíbence Adama Brodyho druhá. ()

L3G1ON4R odpad!

Ruka ve včelím úlu je naproti této hříčce matějskou atrakcí, po chvíli jsem měl pocit padání. Pokud budete mít pocit výplachu mozku, nic se neděje, doporučuji navštívit centrum pro sebevrahy a rovnou si na cestu přibalte kus vonného mýdla. ()

Inusa

Takovou capinu jsem neviděla už pěkně dlouho. Po skončení filmu jsem si akorát řekla, že jsem ještě větší tupec než ti ve filmu, protože jsem se dívala až do konce. ()

Roumen

Tohle je fakt nonsens první třídy, příběh postrádá jakýkoliv děj, všechno je jenom filozofování a naříkání jak je ten svět špatný. Světlé momenty to přesto má. ()

Jevablo

No řekněme si to tady mezi námi otevřeně, je to hovadina. Je to zjevně opravdu hodně nezávislé, a to zejména na ději, potřebě mít začátek a konec, na aspoň trochu uvěřitelných postavách, no zkrátka mazec. Zase musím říct, že některé dialogy jsou vtipné, mají nadsázku, ale celý film je vlastně sled gagů, z nichž některé jsou tak krátké, že tam ani být nemusely. Proto je taky snímek tak dlouhý (nezdá se Vám 99 minut dost? Tak si to pusťte). Úvodník výše ani nečtěte, o sebevraždách je to asi 10 minut, pak už se semele opravdu VŠECHNO, co Vás napadne. Závěr scénáře už musel vznikat v naprostém rauši, jinak si to nedovedu vysvětlit. Takže chvílemi dobrá absurdní komedie, chvílemi se divíte, proč tohle někdo natočil a hlavně proč není scénárista ve cvokhausu. Možná už tam ale je... ()

Tess92

Nedá se říct, že by to byla komedie, na to tam bylo na můj vkus vtipů málo. Ale ta atmosféra, nadšení Violet pro všechno co dělala, i hodně pomalé tempo filmu tvoří víceméně harmonii a příjemně se na to kouká. Jediný zádrhel mi přišel na konci, kde jsem čekala přece jen něco víc, ne jen takové vyšumění. Smutné taky bylo to uvědomění, jak jsou vlastně skoro všechny postavy hrozně hloupé. ()

papez12 odpad!

Po pozretí tohto filmu, som prehodnotil svoj rebríček najhorších filmov na svete a tento je najhorší. neskutočný odpad ()

hajner odpad!

Tento film skvele vystihuje veta povedaná zhruba po 20 minútach filmu "začínám z toho mať deprese".Je to odpad od začiatku do konca.Skvelý kandidát na Zlatú malinu:-) ()