Únos (2017)

Ja mám pocit, že my nemáme hercov aby mohli hrať nejaké filmy alebo divadlo. Kramár dosť nevýrazný, Ondrík nesklamal ani neoslnil, Heriban dobrý herec, ostatné môžu hrať tak v rodinných prípadoch. Nemáme kvalitných hercov, proste na výkonoch padá polovica úspechu. Máme tu tému, udalosť, ktorá je silná a má obrovský potenciál a na herecké obsadenie sa obsadzovalo asi tlačítkom random....... Nie je to dokument, preto aj vymyslené postavy a mená zmenené a dosť veľa vecí vymyslených, ale obsadiť Ondríka za Ivana L., Heribana za S. a Kramára za Vladimíra M., to je fakt vtip.

Finty Dicka a Jane (2005)

Jeden z naj Carreyho filmov u mňa. Fakt vždy pobaví.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Pri tom filmovom odpade v podobe komiksových filmov nezmyselných, ktoré sú neustále v kinách, je toto docela kvalitná komédia s perfektným obsadením a dobrým jednoduchým príbehom. U mna dobre. 4*

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Solídny horor s perfektnou atmosférou, kvalitným obsadením a ešte lepšími výkonmi. Prostredie, atmosféra, nápad a spracovanie 5*, nedotiahnutý koniec 3* = 4*

Legendy kriminalistiky (2017) (seriál)

O triedu lepšie než Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Prakticky archívne policajné zábery z rekonštrukcií, z miesta činu z ohliadok. 5*

Mafiáni (2015) (seriál)

Výborne spracované, na to, že to je z našej produkcie tak fakt výborne spravené. 5* za to, že posledný špeciálny diel.

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

po veľmi kvalitnej prvej sérii bol zatial prvý dieľ Súmraku bossov pre mňa trošku sklamaním, nie že by minidokument o Roháčovi nebol zaujimavý, ale on zrovna boss nebol. Viacmenej stále len rozprával Ivor, Žitný, Tóth, Ivor, Ivor, Heretik, Ivor a ešte ten bývalý publicista zo SME. Hovorili veľmi okrajovo o ňom, ničomu sa nevenovali hĺbkovo, vyjadrovali svoje subjektívne názory. Keď porovnám projekt čt legendy kriminalistiky tak môžem za prvú epizódu dať max 3 hviezdičky

Kauza Cervanová (2013) odpad!

dalsi priklad ako media lahko manipuluju verejnu mienku, kedze aj toto audiovizualne dielo je medium, niet divu ako dokazalo ovplyvnit nespocetne mnozstvo divakov. Najhorsie na tom je, ze mladi ludia, ktori nezazili socik, nemaju paru o kauze tak si spravia nazor na zaklade jednostranne podsunutych lzi, nezmyslov a nelogickych konspiracii. Kazdy tu je sudca, vysetrovatel a dokonca bohovia ktori proste vedia pravdu lebo ved za sociku vsetko zle, pritom faktom je ten ze obet tejto kauzy nie je nik iny ako Ludmila Cervanova, ona je obet, ona je poskodena. Mily reziser a mili uzivatelia csfd si neuvedomili tuto jednoduchu vec. Cely dokument je dehonestujucim odpadom voci Ludmile Cervanovej. Nie len ze dokument by mal byt objektivny, teda ukazovat aj PRE aj PROTI, ale najma by mal mat nejaku vypovednu hodnotu. Ako moze mat vypovednu hodnotu jednostranne zamerany dokument obhajujuci odsudenych pachatelov a ako si moze dokumentarista dovolit opominat fakty? Ako moze fabulovat nove akoze dokazy a konspiracie? Ako moze takto ovplyvnovat verejnu mienku? Takto vznikaju konspiracie, takto sa masiruju mozgy a verejna mienka, takto sa ovladaju masy. Je zarazajuce ako dokument ktory skoro 100 minut sa snazi podsunut divakom ako bol cely system proti Nitranom, ako sa vsetko vykonstuovalo a ako sa hladelo len na ich vinu a pritom dokument robi TO ISTE akurat naopak. Toto je tragedia. Tragedia ako sa niekto silou mocou chce zviditelnit a aj za cenu zneuctenia obete Cervanovej podsuva divakom jednu hlupost za druhou. Takto nasilu podsuvane lzi ku podivu dostali tolko pozitivneho ohlasu od nic netusiacich divakov ze ich vzapati ziskali na svoju stranu. Na tejto baze a na tomto pripade je nevinny aj Ondrej Rigo, Jozef Slovak a ini, ktori tiez vela krat zavadzali vysetrovatelov, priznavali sa a nasledne odvolavali svoje vypovede a doznania. Nakolko tento 100 minutovy oblbovak je tak neobjektivny a skodlivy, ze sa neda hodnotit pozitivnejsie ako odpad. Taketo zavadzanie, zlahcovanie je smutne. Bohuzial vzdy sa najdu taki, ktori radsej zavru oci a radsej uveria nelogickym fabulaciam nez dokazom. Hnus

Sázka na nejistotu (2015)

Christian Bale uplne skvely, Carell ma uplne odrovnal lebo bol fantasticky. Neda sa to porovnavat s Vlkom z Wall Street, lebo to su dva totalne odlisne filmy , jedine z takmer rovnakeho prostredia. Pre neodborneho divaka to bude tazky film, vsetky tie nastroje atd, ale urcite poucne. Myslienka dobra

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

tolko nominacii na oscara, ale ked porovnam Revenant a Interstellar, tak Interstellar o desat levelov vyssie. DiCaprio vyborny, kamera vynikajuca, zvuk v kine pri Dolby Atmos uplna fantazia, ale film tak max 80 % . Film by sa dal rozdelit na tri casti, tri 45 minutovky. Prva 45 minutovka uplna bomba, malo to gule, bolo to krute, drsne a nemalo to chybu, druha 45 minutovka alebo skor hodinovka - fadne, rovnake, extreme survival wilderness bushcraft ktory by neprezil ani Bear Grylls, dost natiahnute, 15 minut by sa dalo vystrihnut jak taky lusk, a posledna zaverecna 45 minutovka opat vyborna. Opat porovnam a spomeniem Interstellar ktory mal o polovicu menej nominacii na Oscarov v roznych kategoriach, premenil len jednu nominaciu za efekty, nepochopitelne hudba od Hansa Zimmera neziskala Oscara co bolo uplne nepochopitelne, a tak isto mcConughey ani len nebol nominovany za hlavnu ulohu muzsku, ked porovnam kolko ma Revenant nominacii, tak myslim ze Kamera bude premenena, a pri tolkom pocte nominacii DiCapria uz to tento rok vyjde a myslim ze zasluzene! Tom Hardy vyborny presvedcivy vykon.