Mocný vládce Oz (2013)

Najprv som myslel, že tento film ani nedopozerám, nakoniec som to nejak zvládol a musím povedať, že nejak mi unikla cieľová skupina, ktorej mal byť určený tento film/rozprávka ? Pre malé deti by to bolo naťahané a niekedy až moc dospelácke, pre dospelých zase nudné a infantilné, no možno to bol ciel. Pravdupovediac ja som sa nejak nedokázal stotožniť s tým otrasným klišé, ktoré spravilo z tohto filmu to čo nenávidím a to je to, že presne viem, čo sa v nasledujúcej scénke stane, čo presne povedia, urobia..... ako oddychovka fajn na 2 hviezdičky, ale pozor má to dve hodiny, takže sa môže vyskytnúť nuda.

Očista (2013)

námet dobrý, ostatné ako prevedenie, herecké výkony a nelogickosti vo filme to dosť zabili.

7 dní hříchů (2012)

Každá kinematografia má svoje klenoty ale aj svoje nevydarené kúsky. Ja ako milovník českého filmu musím uznať, že toto je jeden z najhorších českých filmov aké som videl. Len s veľkou námahou som dal 2 hviezdičky aj keď neviem vôbec prečo, pretože tento film je velice nezáživný, nudný a nebyť pár pekných záberov krásnej prírody na pozadí, tak by nemal čo ponúknuť. Prirovnal by som tento film k filmu Hon na čarodejnice, kde človek celý čas čaká na to "TO" a ono to nakoniec nepríde a prídu len záverečné titulky. A on to mohol byť docela pekný film, aj ten námet je fajn, sudety ponúkajú výborné príbehy, ktoré by mohli byť sfilmované do prekrásnych a úspešných filmov, ale toto je fakt nevydarené, domrvené a pritom potenciál obrovský nevyužitý. Jediné čím si môžem aspoň sám sebe opekniť tie 2 hviezdičky je Ondřej Vetchý. Škoda....

Záhada Hory mrtvých (2013)

Pre nezaujatého človeka bez informácie a vedomosti o incidente na základe, ktorého bol tento film inšpirovaný si myslím, že je to priemerný horor, ktorý má istú atmosféru, ale niektoré veci - ako napríklad scénka kde veľmi dobre anglicky hovoriaca ruská babička rozpráva "rozprávku" - a ako stará vlastne bola keď pred 53 rokmi bola na mieste činu?-vyzerala mlado, čo tam bola v 10 rokoch? 3*

Cesta do lesa (2012)

krásny film - už len za prírodu a za tú obyčajnú všednosť životov postáv si toto zaslúži u mňa 5 hviezdičiek. Dokonca aj Bolek Polívka mi prišiel v tejto úlohe ako ryba vo vode - najlepšia hláška "ty vole ja jsem ho nevyndal" pri plote pred hospodou. škoda toho, že tam bolo tak málo Hanáka!

Divoši (2012)

Prekvapivo dobré!

Někdo to rád horké (1959)

super ja som sa kráľovsky včera bavil, škoda, že to je čiernobiele. Inak som váhal medzi 4 a 5 hviezdami, ale tak sú tu horšie filmy na lepšom mieste v rebríčku, tak prečo nie 5?

Terapie láskou (2012)

V pohode romantický film, niektoré veci ma hrozne pobavili čo veľmi oceňujem. Bradley Cooper sa mi sem docela nehodil, ale zvládol to slušne. Som na neho zvyknutý v iných filmoch, ale ok. Jennifer Lawrence veľmi sexy. Robert De Niro keby dostal viac priestoru tak by to bolo hneď lepšie. Ale od začiatku filmu človek vie ako to dopadne a len čaká až do konca na to čo od začiatku tuší alebo mu je skôr jasné.

Lovec trolů (2010)

Veľmi zaujímavý počin. Musím uznať, že celá táto myšlienka ohľadom trollov do filmu zabrala u mňa veľmi dobre. Na Islande aj v Nórsku sú rozprávky a legendy o trolloch bežné, preto si myslím, že zasadiť do "domáceho prostredia" bol dobrý nápad. Nebral by som to ako horor. Film s úžasnou atmosférou. Škoda toho záveru úplne na konci filmu, keby to skončilo lepšie tak by som dal 5*.