Slunce, seno a pár facek (1989)

Experti co len z dovodu ze to je od Trosku to minuskuju jednou hviezdickou klamu len samych seba. Tato komedia je totalna absolutna klasika a kazdy raz ked ju opakuju ju pozeram. A preco? Lebo je to dobry film !

Černí baroni (2004) (seriál)

44 % ?????? No tak to veru ani omylom. Este aj herecke obsadenie je velmi slubne, no niet dobrej role v zlom serialy. Myslim tak nejak třídně.... za 1 hviezdicku........................ radsej si pozrem film 20 krat , nez kazdu cast tohto serialu raz.

Fighter (2010)

Christian Bale je najlepší herec súčasnosti o tom niet pochýb. Mark Wahlberg naopak v tomto filme mna osobne neoslnil a myslim ze keby bol na jeho mieste iny herec, filmu by to neuskodilo.

Muži Yukonu (2012) (seriál)

Pohodový seriálik z dielne Discovery, veľmi dobre sa to pozerá. Nie je to žiadna reality show ani podobne, proste priblíženie bežného života domorodých obyvateľov Aljašky (ale tiež nedomorodých, ktorí sa tam pristahovali), konkrétne dedinky Tanana na rieke Yukon. Jadro seriálu tvoría a prelínajú sa príbehy alebo skôr party viacerých rodín. Ak máte radi dobrý seriál, ktorý je z takej divočiny ako je vnútrozem Aljašky v okolí masívnych riek , menších riek, potokov, rozľahlých lesov a plání tak si to pozrite.

Špinavý trik (2013)

Oskarový favorit roka ukazuje na impotenciu filmového priemyslu a dokazuje, že aj špičkové obsadenie najžiadanejších hviezd Hollywoodu súčasnosti nezaručuje kvalitu ako skôr ekonomické hľadisko a kvantitu. Nie som fanúšik ukecaných filmov bez deja ani nemám rád film kde sa nič nedeje len rozpráva a prelínajú sa bezmyšlienkové scény jedna cez druhú, tu už ani hlboký výstrih a perfektný dekolt nedokážu povzniesť už tak mizerný film ako tento.

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese si postavil latku už hodne vysoko pri Goodfellas a pri Casine. Prekonať niečo také ako tieto dva filmy sa dá jedine niečím novým a inovačným a proste takým čo opäť chytí za gule aj najhoršieho diváka. Zatiaľ čo v Kasine a v Goodfellas tvorili gro filmu dve silné herecké ikony - Joe Pesci a Robert DeNiro, boli navyše dopĺňaní neskutočným Rayom Liottom v Goodfellas. Zatiaľ čo v Vlkovi z Wall Street je to "len" DiCaprio, ktorý nemá proste po boku niekoho ako Joe Pesci alebo Ray Liotta, nehovorím, že tam boli zlí herci alebo výkony ale Jonah Hill veru nedokázal vyplniť toto miesto. Ďalšou podstatnou vecou je to, že zakiaľ v Goodfellas bola perfektná manželka hlavného hrdinu (Ray Liotta) perfektná Lorraine Bracco a to nehovorím o Casine kde bola priam fenomenálna Sharon Stone-ová , vo Vlkovi bola Margot Robbie síce neodolateľná ale v porovnaní s už spomenutými herečkami z Goodfellas a Casina bola podpriemerná. Je to škoda pretože toto prostredie z Wall street rôznych maklérov a brookerov je priam stvorené na perfektnú Scorsesovku do kolekcie, no mám taký pociť že tu ostal potenciál do polovice nevyužitý. Niektoré scény sú bombastické, hlášky o chvíľu legendárne, no stále je tam veľa miest ktoré nudia, alebo nebavia a niektoré scény sú priveľmi natiahnuté a preplácané, priamo hovorím o tých dlhočíznych prejavoch s mikrofónom na štýl "uslyším aleluja?" ... Keby šlo o film s duom McConaughey a DiCaprio s napríklad Emmou Stone, tak tento film by kludne mohol predbehnúť Casino alebo Goodfellas, no takto je to len taký priemerný Scorsese. Film síce neurazil ale ani nesplnil očakávania. Najlepší Scorsese aj tak - Taxikár, Goodfellas a Kasíno. Treba dodať že DiCaprio je v tomto filme perfektný, ale najlepší je v Djangovi to bez debaty.

Machři 2 (2013)

Je to dobrá komédia, taký typický Sandler. Viem, že na csfd jeho filmy nenávidia a jeho komédia sa netešia prílišnej obľube, no ja som sa dosť bavil a oddýchol si pri pozeraní tohto filmu. Klasická vtipná ujetá americká komédia so Sandlerom.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tento na prvý pohľad možno nezaujímavý a nezáživný, ba až nudný film ponúka OVEĽA OVEĽA viac, než sa dá spoznať z traileru alebo z popisu filmu. Aj keď to možno pôsobí ako nudná blbosť, tak opak je pravdou, čo dokazuje, že v ňom hrá SEAN PENN (aj keď malú v rámci filmu a obrazovky, ale veľkú úlohu v rámci príbehu). Jediná vec, ktorá sa dá s určitosťou tvrdiť je tá, že toto je najlepší Stillerov film bez debaty, a to či už herecky alebo režisérsky. Avšak tento film má dve zásadné chyby - 1. Neskutočne ZLÝ trailer!!!!!!! 2. slabú reklamu..... Keby mal tento film trailer ako príšerný prepadák Hon na Čarodejnice (s N.Cage-om) a keby mal reklamu aspoň z polky takú ako Hobbit, tak by kiná a parkoviská pred kinom praskali... Fakt z traileru tento film nevyzerá nijak extra zaujímavo, ale vlastne spraviť trailer k takémuto filmu je ťažké. To musíte vidieť. Som si istý, že divák s vkusom a aj náročný divák tento film ocení, no tí z Vás čo uprednostňujete komédie ako Grown ups s A. Sandlerom alebo skôr zombícké rezanice, tak tým toto príde jak brak. Faktom je, že tento film vie pozdvihnúť ducha. Ja som rád, že som nedal na trailer, ale že som proste išiel na to a bola to správna voľba a výborný kultúrny zážitok. Mimochodom má to všetko od komédie až po krásnu prírodu Islandu. 90%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Vsetko co som napisal v predchadzajucom hodnoteni po zhliadnuti filmu v kine minuly rok, vsetko co mi vo filme chybalo je v rozsirenej extended verzii, ktora je naslapana jak hrom. V porovnani s tou kino verziou je to proste ovela ovela lepsie, nechapem preco tie najzakladnejsie scenky vlastne reziser vystrihol z normalnej verzie. 10 hviezdiciek by som dal tomuto

Bear Grylls: Únik z pekla (2013) (seriál)

Už to nie je boj o prežitie, ale rozprávanie skutočných príbehov ľudí, ktorí sa ocitli v takej situácii. Bear Grylls je ako hosť, ktorý to komentuje a prikladá nejaké rady a ukazuje to čo v Boji o prežitie. Nevidím nič nové, tie 3 hviezdičky sú len za to, že tie príbehy tých ľudí ma zaujímajú.