Film z období francouzské okupace. Děj se odehrává ve francouzském městečku, jehož obyvatelé jsou přinuceni ubytovat ve svých domech posádku německých okupantů. Lucile Angellierová (Michelle Williams) bydlí v domě se svou upjatou tchyní, která žije utrpením pro svého syna bojujícího na frontě. Lucile se před zraky tchyně sbližuje s novým nájemníkem, důstojníkem wehrmachtu Brunem von Falkem (Matthias Schoenaerts). Válečné události však postaví mladou ženu před dilema v okamžiku, kdy se na Lucile obrátí sousedka s prosbou, aby v domě současně ukryla jejího manžela, který zabil jednoho z Němců. (Leandra)

MartinezZ

A vůbec se za tu jednu hvězdu nestydím, páčto tohle byla hovadina na ntou. Začíná to slibně, ale jak čas plyne, tak i film plyne více a více do ztracena, nudy, nezajímavosti, nesmyslnosti chování a hlouposti, až to dospěje ke konci, který tomu všemu konečně dopřeje onoho kýženého WTF!? efektu. 60 let v kufru, 107 minut v kelu. ()

kaylin

Osobně si myslím, že tenhle příběh byl prostě ještě zajímavější, než jak byl natočen. To nejsilnější je nakonec stejně řečeno v závěru titulky, což v případě filmového média nepovažuji za nějaké velké schopnosti. Především herečky pak odvádějí dobré výkony, ale stejně jsem nebyl schopen se do nich vcítit. ()

Aljak

Vojnové filmy nepatria k mojim obľúbeným žánrom, avšak príbehy zo zázemia vojnových udalostí ma dokážu často naozaj veľmi príjemne prekvapiť. A presne takto to dopadlo aj pri "Suite française", ktorý vznikol na základe fantastickej literárnej predlohy Irène Némirovsky. Ťažko súdiť reálnosť celého príbehu, ale mne sa na tom páčila tá ústredná myšlienka, ktorá prezentovala nemeckých nazi vojakov nielen ako bezcitné monštrá (tak ako je tomu vo filmoch zväčša zvykom), ale tento príbeh odkryl aj ich ľudskú stránku a citlivé srdca. Veď koniec koncov - boli to ľudia, rovnakí ako my, akurát že nepriatelia... Škatuľkovanie je prejavom predsudkov, v akejkoľvek podobe. No a Michelle Williams, opäť raz skvelý výkon (možno aj najlepší celkovo), ale zároveň aj dvojica Matthias Schoenaerts a Tom Schilling. Paráda! ()

Martin741

Film, v ktorom najdeme snad vsetky atributy z DRuhej svetovej : sympaticky dobrak z Wehrmachtu, nesymapticky zly nemecky vojak - jak inak zas z Wehrmachtu, obyvtaelia francuzskeho mestecka, nemecki okupanti, svokra /cesky tchyne- bo som cechoslovak/, susedia. Chcelo by to 1 kvalitnejsiu scenu, takto je to len dalsi z filmov o druhej svetovej vojne, navyse len tuctovy  : 60 % ()

laik_60

zaujímavý trocha dojímavý, trocha smutný príbeh z vojnového obdobia na francúzskom vidieku. Výborní herci Kristin zase nesklamala, a ten Belgičan Matthias bol fakt dobrý. Má budúcnosť. No čo ? láska si nájde svoje miesto aj v vo vojnou poznačenom období aj medzi zdanlivými nepriateľmi, láska je vec vnútorného cítenia našich sŕdc a nie vonkajších impulzov nežičlivého prostredia či society. ()

dr.fish

Válečný slaďák. Němci obsazují poraženou Francii a přijedou do malého městečka. Tam žije mladá osamělá mladá žena. Manžel je na frontě kdesi ztracený, stejně si ho předtím moc neužila. Mladý německý oficír se k nim nastěhuje do domu, je hezký, inteligentní a muzikální. Kromě německé uniformy má všech pět Pé. I tak magnetismus ale funguje. Jenže okupace není v klidu, přijde na těžké chvíle, kdy je třeba se rozhodnout, na které straně nám tak nějak ta holka stojí. Drama je to sice povedené a slušně zahrané. Problém je asi v tom, že i Musíme si pomáhat jako komedie má v sobě ryzosti a dramatu až na dřeň třikrát víc než tahle limoška. Zkrátka naše příběhy z Protentokrátu jsou trochu ostřejší. 60% ()

Mirokukii

Tento film jest pro mne zklamáním. Námět je to vskutku silný a o to hůře je podán. Láska, náckové, klavír, odboj ale hlavně ta láska. Kostýmová citovka v televizním podání s velice hezkým obsazením. ()

terunka003

Válečné, francouzské, milenecké, světlé, napínavé, koukatelné, čisté. Příběh z válečné doby, Francie a malá vesnička. Místní pomluvy, snaha pomoci a zachránit svůj krk. Do toho se zamilujete do nesprávného. Příběh dle skutečnosti byl hezky a citlivě zpracovaný, hrůza z vojáků a útlaku byla, alespoň pro mě, dost děsivě ztvárněna, hlavní postavy byly jednoduché (rozuměj ve svých charakterech). Herecky dobré, prostředí dobré, všechno dobré. dobře to spolu ladilo, bylo to překvapení a bavilo mě to. Doporučuji. ..samé dobře, ale to je taky dobře.. ()

Billie777

Ničím novým překvapující snímek, klasické drama o zakázané lásce se sympatickými herci. Ale pro romantiky, kteří mají rádi válku a lásku v jednom filmu, to bude pravé ořechové. ()

lucijelucije

Michelle se mi v téhle roli tuze líbila. Jakoby pro tuhle roli byla stvořená, a asi i byla. I M. Schoenaerts byl k Michelle ten správnej. Hezky se na oba dívalo. Jinak asi není tohle válečné drama nic převratného, ale svým způsobem má v sobě velké pouto ke skutečnému příběhu dámy, která knihu napsala. Válka zase jinýma očima. Proč ne. Nic násilného, spíš pohádkového, ale proč se občas nezasnít do obalené skutečnosti. ()

misik95

Velmi zajímavý pohled na průběh války, ale film se bohužel drží příliš při zemi. Chybí mu trocha akce, trocha napětí ... jednoduše je to nedotažené do konce. V porovnání s Habermanovým mlýnem velmi zaostává. Tento film měl na víc. 68% ()

mira007

Nenápadný hezký film z 2SV, kterému jsem dal pár hvězd 1) zajímavá zápletka ( tchýně a snacha musí ubytovat německého důstojníka) 2) skvěle poutavě vyprávěné 3) ač je fiilm jednoduchý tak doba zobrazena přesvědčivě 4) skvělé herecké výkony ( jako malou osobní výhru beru, že jsem poznal v hlavní roli holčinu ze seriálu Dawsonův svět, který se mi nelíbil) 5) fajn rozbor lidí, kdy člověk pochybuje kdo je kladný a záporný hrdina v městečku. Pět hvězd nedám třeba i proto, že ten voiceover byl zbytečný, jak pro ty hloupější diváky, kterým to nedocvakne na první dobrou ()

jasse

Zajímavý příběh podle románu, který vznikl  přímo v době, o které pojednává.  Autorka převedla prožité situace do románové existence a dává jim neobyčejnou hloubku a pravdivost. A ač se film jeví jako červená knihovna, není tomu tak. Všechno, co film ukazuje, se klidně mohlo stát a možná i stalo. Jen by mě zajímalo, jak by byla paní Némirovská spokojená se závěrem, který nestačila dopsat. ()

Endavour

Jedno velké povídáni si u stolu občas přerušené německým oficírem. Film pro tvrdé romantiky, ostatní by mohli trpět, popřípadě usnout. Uděluji 30% za první první třetinu filmu, která má alespoň nějaký spád. ()

brumbrum

Fajn, pekne, dobre zahrane. Romanticka drama z II. svetovej. Ide skor o vztah Francuzsky a SS-aka, a nie o vojnu ako-taku. 4* za herecke vykony. ()

mira.l

Taková válečná slaďárna, na které mi dost lezlo na nervy, že Němci, Frantíci, prostě všeci mluví anglicky... ()