Bývalí mariňáci a současní zaměstnanci soukromé bezpečnostní firmy, Cross a Manning, jsou se svým týmem pověřeni dohledem nad vyklízením starého tajného vězeňského komplexu. Ten má být druhý den uzavřen a všichni vězni mají být převezeni do federálního zařízení. Musejí také dohlédnout na příjezd dvou záhadných vězeňkyň. Krátce poté je však objekt vězení napaden skupinou elitních žoldáků, která pátrá právě po oněch nově příchozích vězeňkyních...  Poté, co je odhalena totožnost obou žen, si Cross uvědomí, že se dostal do centra mnohem většího problému, než si vůbec dokázal představit. Samantha, jedna z vězeňkyň, je kurýrem z neamerické tajné služby a má v sobě implantát s tajnými finančními informacemi. Kdyby ovšem zemřela, informace se smažou... (TV Prima)

AdamesWWE

[5/10] Tvrdé herecké duo Seagal / Austin a režisér Keoni Waxman mi dávali nádej a pocit že natočia dobrý béčkový akčný film už aj podľa traileru. Škoda, že som sa mýlil, zostal som nemilo prekvapený, príbeh je vyštavený, ale dvaja borci ťahajú film dosť dobre, akčné scény sú obyčajný priemer, ocenujem snahu a veľké strelanie, ktoré je ale neefektívne no a súboje sú o trošku lepšie, hlavne Seagal a Austin sa tu ukážu (spomienka na klasiku poteší ale ked´ pokračuje film tak mi je lúto aké filmy Seagal točí). Dávam priemerné hodnotenie ale keby hodnotím objektívne tak tá jedna hiezda ide určite dolu, na priemer to ťahá hlavne Seagal s Austinom, ale zvyšok film nič moc, po žiadnej stránke.. Dobrý nápad potopilo horšie filmárske remeslo. ()

A.Beech

Keď sa v jednej z prvých scén vzbúril 200kg väzeň a strážnici rovno zavolali SBS-kára Seagala s nadváhou, ktorý je majiteľom 7. stupňa čierneho pásu, aby ho dal do poriadku a ten ho tam nekompromisne zmasakroval, čím si zjednal rešpekt u diváka, tak už som rovno vedel, že toto bude dobrý film. A keď som uvidel že väznicu stráži dvojica Siegl/Austin tak mi bolo hneď jasné prečo sa film volá "Naprostá sebedúvěra" pretože som vedel na tutovku že cez nich nikto neprejde. Až mi bolo aj ľúto tých delikventov, ktorí to tam prepadli, že boli zrovna na smene Siegl/Austin. Keď na fotke vidíte že Majster bude vo filme pobehovať v taktickej veste tam je hneď jasné, že sa budú diať veci a Štefan bude vo forme. ()

akisha

Vůbec nechápu, proč tam hrál Seagal. Je na něj zaměřená minimální pozornost a je v minimu scén, ze zřejmejch důvodů. Navlečenej ve vrstvách hadrů a s tím furt stejným výrazem se nevzrušeně prochází sem a tam, jak kdyby mu to bylo všechno u prdele, občas utrousí nějakou superdebilní hlášku, ze který je člověku buď trapně až na půdu, nebo smíchy chčije. Příběh stojí za strašný hovno a Seagalovo "bojový umění" znamená, že nejdřív chlapoj chytne hlavu do rukou a pak mu dá z obou stran facana, asi jako dobrosrdečnej Balů a tím to končí, to by snad zvládla i cvičená opice ne, nebo se jedná o to jeho Aikido? Všem ostatním hercům by prdel nakopala i banda nejhorších vesnickejch ochotníků a jedinej, kdo to aspoň částečně ustál, je Steve Austin, ačkoliv je to už taky starej dědek, tak má aspoň furt svaly a snaží se něco v tý věznici rozbít, kdežto Seagal je rád, že nemá scény s lezením do schodů, páč by byl za chvíli rudej jak řípa. Já už snad fakt začínám věřit, že mu jde líp ten zpěv. ()

Lacike

Najväcsi problem tohto filmu je stopaz. Tri hodiny su fakt vela. Hm, moment. Ono to nema tri hodiny? Fakt? Vdaka neskutocne roztahanemu nezazivnemu tempu som mal pocit, ze to ma minimalne tri hodiny. Sakra. Tak teraz vazne. Plusom je prostredie. Uz len to, ze sa nenatacalo v Bulharsku/Rumunsku dodalo filmu trochu krajsi vizual. Dalej tu su okrem Seagala dalsi dvaja beckovi herci. No a tym asi koncime. Scenar to prakticky nema. Jednoducho po chodbach nejakeho vezenia pobehuju dve grupy a obcas na seba vystrelia alebo si daju po cumaku. V time dobrych je Seagal a Austin. V time zlych je Pare. Akcia film z totalnej nudy tiez nevytrhne. Je sterilne a nenapadite natocena. Prestrelky pôsobia monotonne a bitky maju jednoducho choreografiu. K tomu si rejza neodpusti velke detaily a blby strih, takze prehladna tiez prilis nie je. Jedina bitka ktora ma akotak zaujala bola hned v uvode, kde Seagal poriadne tvrdo nalozi este väcsiemu tlustochovi ako je on sam. Za nu davam jednu hviezdicku. Ale ani kvôli nej film nestoji za pozretie pre beznych ludi, ktori nemaju slabost pre videobecka. Ja od Seagala uz nic necakam. Ale stale mam pre neho slabost vdaka jeho starym dobrym filmom, takze za rok pravdepodobne znova podlahnem pokuseniu a pozriem si jeho dalsi videoblockbuster. 2/10. ()

ywo666

No tak čo to tu máme. Seagalovi fanúšikovia čakali návrat. Nekoná sa. Film je dosť veľká sračka. Ale nie zas väčšia ako Steven stihol točiť za posledné roky. Začiatok je nuda. Potom sa tu hodne strieľa a máme nejaké tie bitky. Seagal neschytá ani ranu. Súper ničí hlavne strihom. Jediné plus jeho bitiek je, že už to bolo aj horšie. Pri bitke s Laurom dá solídnu hlášku. Austin na rozdiel od Seagala zvykol posledné roky točiť o máličko lepšie filmy. Jeho škoda. Tiež má pár hlášok ako Seagal ktoré stoja za to. Na škodu je, že aj Seagal aj Austin šepkajú alebo mrmlú, takže bez titulkov som možno prišiel o nejaký svost. Dobrých chlapcov je tu trochu veľa, čo je skôr na škodu. Sú tu aj dve číče s presvitajúcimi bradavkami cez biele tričko, ale vyzerajú až trochu po záruke. Najväčšie plus je prekvapivo Paré. Veľmi solídny záporák na pomery filmu. U mňa 50%. Ale odporúčam len a len fanúšikom Seagala, Lebo náročnejší divák bude trpieť. PS: Steven by ešte mohol pribrať takých 15 kíl, aby vyzeral dobre. A tá parádna vesta mu tiež dodala sexapíl :D ()

• Časť filmu bola natočená v ústave pre mladistvých vo Vancouveri, Britská Kolumbia. Filmový štáb tu však musel nakrúcanie ukončiť, pretože dostal prednosť iný, lukratívnejší film - Muž z ocele (2013). Z tohto dôvodu bola produkcia nútená presunúť sa do priestorov opustenej psychiatrickej liečebne. (beso74)
  • Ako sa utečenci blížia k miestu stretnutia na kamere vidíme, že sa nachádzajú v bloku  D. Protagonisti, čo po nich pátrajú, ale uvádzajú blok F. (johnsnow)
  • Natáčeno v listopadu a prosinci 2011 ve Vancouveru v Kanadě. (ssfan)