October Baby

Hannah vo svojich devätnástich rokoch zisťuje, že bola adoptovaná po tom, čo prežila pokus o interrupciu. Vydá sa hľadať svoju biologickú matku, aby sa dozvedela pravdu o svojej minulosti a cestou spoznáva, čo je to sila odpustenia. (STV)

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Až ako 19-ročná zisťuje, že bola adoptovaná, po tom, čo prežila umelý potrat. Vydáva sa hľadať svoju matku... Film je inšpirovaný skutočným príbehom Gianny Jessen. KOMENTÁR: Každý život človeka je krásny a má nesmiernu cenu! Odpustenie oslobodzuje od bremena nenávisti! Na konci filmu, keď idú titulky, je silné svedectvo jednej z herečiek. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

ecceHOMMO

Hanna je podivné dievča. Ale ako čas plynul, mal som ju čoraz viac rád a jej inakosť mi vlastne imponovala. A film? Ten ma prekvapil spolu s Hannou. Láskavo, nevtieravo, smútkom i radosťou, podfarbený príjemnými melódiami. A čo je veľkým plusom: dokázal ma svojou emóciou zasiahnuť aj vo chvíľach, kedy som to nečakal. ***/**** ()

KrestanFilms

Film, který lidem s podobnými problémy možná i pomůže, ale mě osobně neříká naprosto nic. Nechápal jsem ani ji, ani Jasona, ikdyž láska prý dělá divy... Ale musím pochválit perfektně zvládnutou technickou stránku včetně výběru herců. Asi tolik... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

yakoob

Zázrak života, tak jak jsem ho viděl v porodnici, je něco vyjímečného a říkat o potratu, že je jenom zákrok, by si to měl prožít na vlastní kůži...Podobné filmy by si měli zastánci potratů a lidé, jako Radim Uzel, pouštět před spaním každý den...October Baby je dobře zpracovaný film s jiným pohledem na věc...A jsem rád, že křesťané jsou takovými příběhy oázou naděje v dnešním filmovém trendu... ()

sochoking odpad!

Prvá vec, ktorá ma vytočila, bola hned' úvodná sračkoidná megapopová '' vypekačka'', ktorá znela spolu s podobnými '' peckami'' celý film! Druhá bola samotná mladá pučka, ktorá miesto toho, aby bola šťastná, že ju jej rodičia chceli, tak sa odula a začala hádzať ostré kecy! Tretím zabijákom bol fuckt ten fakt, že celý čas čumíte na idiotský romantický film o deckách na výlete s nááááramne ftipným kokotkom za volantom namiesto drámy, o ktorej sa zmieňuje naša, vaša čsfd ! 4. Foter s tým telefonátom a následne vtipným uchechtávaním sa pod schodami, že : chi chi, aký ja som bohový foter, chi chi... . Takže ako som bol pred samotným filmom zvedavý, že asi do akej miery to bolo ovplyvnené skutočnou udalosťou, tak teraz to mám úplne rovnakou mierou v prdeli! ()

• Film je inspirován skutečným příběhem Gianny Jessen, která přežila nepovedený potrat v Kalifornii roku 1977. Dalším zdrojem inspirace byl případ z New Yorku z roku 1991, kdy doktor oddělit paži plodu a poté poslal matku domů s pokyny, aby se vrátila příští den pro dokončení zákroku. Matka ale začala rodit a porodila živé dítě v nemocnici. (Aurum)