Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, která hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany. (Falcon)

SonGokussj

Jakožto člověk, který vyrůstal na přelomu arkádovek / prvních domácích PC, jsem si film neuvěřitelně užil :-) Jistě. Je to ptákovina. Plno blbostí, nelogičností a dalších šíleností. Ale... Já nevím. Ono to funguje :-) A funguje to velmi dobře. Člověk zavzpomíná na staré hry převedené do reality 3D a prostě si to všechno s úsměvem vychutnává. Hlavní postavy jsou také velmi dobře zvoleny, nejsou tak bláznivé, jak by se mohlo zdát, jednoduše fungují. Co na to, že to vše skončí naprosto předvídetelně a lépe, než to vůbec jde. Je to ptákovina! Tak si to jako ptákovinu užijte :-) 80% ()

Freemind

Sandler se už bohužel dostal do situace, kdy mu boxoffice filmů kazí už jen jeho jméno na plakátech. Kdyby "Pixely" natočil někdo jiný, tak z něho mohla být geekovská pochoutka. Kdyby se nápadu chopil hračička typu Edgara Wrighta, tak je z toho bomba sezony. Takhle je to "jen" nejlepší Sandlerův film - přiměřený zábavné, vzhledově invenční, malý bodík dávám i za epickou předělávku "We Will Rock You" v kulminační scéně. Adama už ale asi nic nezachrání. ()

kaylin

Mám rád Adama Sandlera a nijak se za to nestydím. Na každý jeho další film se těším a jsem zvědavý, s čím zase přijde. Už jen ta myšlenka starých videoher je super, i když se z ní možná dalo vytěžit malinko víc. Ale nejvíc mě stejně dostala představa Kevina Jamese jako amerického prezidenta. Bavil jsem se, smál jsem se, dostal jsem to, co jsem si myslel, že dostanu. ()

blackrain

Nápad fajn. To kvituju se povděkem. To byly videohry mého dětství a mládí. Měli jsme s bráchou Segu a vydrželi u toho celé hodiny a s námi půlka ulice. Samozřejmě mě při hodnocení ovlinila nostalgie, o tom žádná. Před shlédutím jsem měla z filmu velké obavy. Ty se ale při sledování rozpustily jako kostka ledu v horké dlani. Adam Sandler a Kevin James jsou pohodová dvojka. ()

Rakosnicek77

Jednoznačně rozhoduje věk. Ti pod 30, kteří o podobných hrách z dob daleko zapadlých, kdy jejich hraní šlo většinou v maringotkách obvykle o pouti, nemají ani páru, tak ti jsou totál mimo mísu. Nejen že jim film příjde stupidní, ale hlavně jsou sami díky novodobým xboxům, ps4 atd. přesvědčeni o tom, že hry vypadají úplně jinak. Ten zbytek bude ale jistě s názorem úplně jinde, protože pokud se půjdete bavit, film je přece komedie a necháte na sebe dolehnout kouzlo vzpomínek z mládí, kdy jste do mincovníků těchle automatů ládovali jednu dvoukorunu za druhou, tak vy musíte zůstat spokojení. Je to bezva odvaz chvílemi tak hloupý až je geniální a pokud nehledáte závratný kinematografický počin, musíte jako já spokojeně smeknout :o) ()

stration

Pro mě jednoznačně zklamání. Výborný nápad se přeměnil v prostoduchou komedii, ve které nehrají hlavní prim pixely a jejich útok na matičku Zemi, ale přitroublý prezident Spojených států, parta nerdů a liliput. A to je téměř všechno. Celé akci mimoušů a jejich pixelování světa je věnována naprostá menšina filmu, a to ještě s rádoby humornými vložkami s mariňáky a dalšími zbytečnými postavami. Přitom je to taková škoda. To málo scén, kdy pixely útočí je totiž uděláno perfektně a mně se chtělo všem tvůrcům dát přes držku, že tam cpou neuvěřitelně debilní vatu a pixelování světa je téměř nezajímá. Tak promarněný nápad jsem už dlouho neviděl a ten film za to nenávidím, protože to mohla být perfektní, nostalgická, vtipná (rozuměj chytře a vkusně vtipná) blockbusterová podívaná. Jo a Chris Columbus definitivně potvrdil svoji impotenci vtisknout jakémukoli filmu originální rukopis, odvahu a invenci. ()

PogoJoe

2,5*/5. Další zbabraný nápad, ze kterého šlo vytěžit mnohem zábavnější podívanou. Technické zpracování a částečně i obsazení jsou ok, tak kde je zakopaný pes? Ve scénáři! Ti dva pánové scénáristé nemají talent. První půlka ještě docela šla, ale ten trapný kýč na konci je naprosto ubohý! ()

Thomassi

Nebudu se tady nějak moc rozplývat nad příběhem, protože jsou Pixely neskutečná kokotina. Ale proč podhodnocovat už tak slabě hodnocený film jenom proto, že tam hraje Adam Sandler. Ten, kdo nezná a nezažil osmdesátkový pařby zřejmě okamžitě hodí do odpadu. Ale ten, koho se to alespoň nějakým způsobem dotklo, by se mohl chytnout. Pro mě to je v tomto smyslu neskutečná odreagovačka plná sice bizartních, ale zábavních a originálních situací. Navíc parádním a hláškujícím způsobem přihodili do ohně jak Sandler, tak i Josh Gad a Peter Dinglage. A proto prostě musím dát tu hvězdu navíc, protože jsem se hodně bavil. ()

Hamaradža

Chcem pomerne podarené (obzvlášť napr. scéna so stonožkou) boje s pixelmi vs príšerný Sandlerovský humor aspoň v pomere 1:1. Takto som mal problém dopozerať - na mňa moc americkej retardácie, obzvlášť keď tu bolo toľko miesta na geekovské orgie. Krátkometrážny film z 2010 stihol povedať za 3 minúty viac ako tento gýč za 106 minút. ()

Duotone28

Nebudte taký prísny hejteríkovia. Viem, prísna hra má sprísnené pravidlá. Toto tu celé bolo ale for fun, nič myslené vážne:). Preto sa pohodlne usadte, a pusťte si to znova:)! Nutnosť pre všetkách hráčov (veternánov aj newgen). Presne takto si predstavujem plnohodnotnú popcornovú zábavu! 4,5 nazdar ()

FilmFan24

Zase je jednou třeba zachránit svět...Tentokrát ale proti osmdesátkové kultovní videohře do jejíž postav se převtělili šmejdové z vesmíru. Hodně pixelů, ještě více barev a hodně decibelů jsou hlavními devizami v přeplácaném mišmaši všeho možného a nemožného, kde chybí "duše", ale nejvíc okouzlí Michelle Monagham v zelených šatech. ()

dom156

Opět jedna z dalších komedií u kterých jsem se bohužel nebavil. Nechápu jak to tvůrci mohou poslat do produkce když se jedná o komedii, která není vtipná. Zasmál jsem se maximálně 3x, což je na komedii uboze malinko. Také děj je velice průhledný, což by mi u komedie zas tolik nevadilo. No co, nebudu o tom již dále plkat a spíše nedoporučuji. ()

AffectedFace

Ale ale... Zdejší sebranka kokotomrdů se rozhodla originálnímu snímku s pěkným nádechem atmosféry dát odpad. Tadá, Vítejte ve dvacátým-prvním století (taktéž starším obecenstvem nazývaný přelom swagomrdů a párty slečinek bez vkusu). Film by se dal rozdělit do dvou částí jedna se tváří zajímavě a nadějně a ta druhá se snaží hrát na vztahy, které "překvapivě" nefungujou díky usedlýmu ksichtu Adama Sandlera. Pamatuju si ty krásný časy Donkey Konga a mých neskutečných nervů při snaze porazit toho drzýho, hnusnýho Vomrdáčka (tím myslím, že finální scéna se povedla). Bohužel to Chris Bambus musel něčím dosrat. Prostředí Londýna, New Yorku a dalších lokací funguje, ale chybí tomu větší snaha, kterou režisér rozhodně neukázal a vypadalo to už předem, že se bude snažit kritiky zahnat do podprůměru. Q*bert je láska. 50% ()

grogodil

Na rozdiel od Ralfíka, po pozretí Pixelov som nemal chuť si z nostalgie oprášiť nejakú starú 8-bitovú hru pre pamätníkov, takže asi niekde bude chyba. Čo na tom, že každého druhého "pixeláka" poznáte z detstva, keď tu je všetko len akási fádna kockovaná kulisa bez jedinej poriadnej vtipnej nerdovskej hlášky. Čiže trestuhodne nevyužitý digibordel, ktorý občas nedokáže dávať zmysel ani vtedy, keď pristúpite na tak šialené pravidlá hry, aké tu vyplývajú z absurdného scenára. Na druhú stranu, očakávania od sandleroviek mám nastavené proklatě nízko, takže toto je pri absencii hrubozrnného humoru aspoň neškodné, keď už nie pamätovania hodné. ()

Dont

Škoda podle mého názoru dost nevyužitého potenciálu filmu. Adam Sandler v pro něj už typické roli losera se srdcem na správném místě. Jsem zvědavý, jestli se z toho ještě někdy dokáže vymanit. Humor dost zachraňoval skvělý Peter Dinklage alias Fireblaster, i když tu Serenu jsem mu tedy nepřál. Celkově nápad dobrý, ale provedení spíše slabší. ()

higuain

Columbus si konečně vybral zajímavý námět, bohužel pohnojený už scénářem. Tzv. "Sandlerovský humor" zde docela funguje a velkým plusem je (opět) velmi dobrá hudba Henryho Jackmana, jinak je to ale nadmíru přitažené za vlasy a třeba Kevin James jako prezident USA, no horší vtip v tom filmu nezazněl. Půlku filmu jsem se smál, půlku kroutil hlavou. Z nostalgie vůči klasickým videohrám se dalo vytěžit mnohem víc. ()

Kopik

Sendlerovky ja osobne mam hodne rad, ale tato "komedie" se absolutne minula ucinkem. Vtipy hodne povrchni a unyle, s vyjimkou zapletky arkadovych her nezajimave a vycpele. Ode mne pouze pul hvezdicky za film a jednu za Michelle, kterou mam vcelku v oblibe. Takze ve zdejsim hodnoceni pouze jedna... ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

36. ročník Zlatých malin - výsledky

36. ročník Zlatých malin - výsledky

28.02.2016

Tak jak už je dlouhá léta zvykem, den před udílením Oskarů se udílí tzv. anticena Zlatá malina pro nejhorší film a nejhorší tvůrce za uplynulý rok. Nejinak tomu bylo i letos. V posledních ročnících… (více)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi