Suspiria

• Itálie Suspiria (více)

První liga klasického hororu s gotickou příchutí - Suspiria doráží konečně k českému divákovi.,, Můžete se potěšit i postrašit z čistokrevného Zla, podlévaného černou magií. S napětím budete pozorovat marný boj nevinných studentek taneční akademie o přežití. Kulisy a efekty strašidelného zámku kdesi v Německu podporované neskutečným hudebním doprovodem skupiny Goblin vás odnesou z dnešního tak zoufale neromantického světa tam, kde strach je opravdový a odkud se vracejí jen ti nejsilnější... (Hype)

ARI50

Pro mě jednoznačně hrozný ta snaha o hororovou hudbu byla katastrofálně příšerná to se nedalo ani vydržet a děsná barevnost filmu bože no hrůza. ()

mm13

Také fajné, husté, gradujúce do závratna plus jedna z najlepších (najštýlovejších) filmových vrážd hneď na úvod a oni to na záver tak poserú (pardón za výraz, ale inak tento zločin nejde opísať). Akoby sa film točil chronologicky a posledných pár natáčacích dní už chceli všetci domov. Tak to šup-šup splácli a s úľavou opustili pľac... Ďakujem za to horko v ústach, parchanti! ()

matestlust

Legendární snímek od mistra Argenta.Obrazově nejdokonalejší hororvá podívaná!Lekačky fungovali přesně tak jak měli,atmosfera se dala ke konci filmu krájet.Dokonale vybraná hudba při které mi běhal mráz po zádech.Prakticky bezchybná podívaná až na klasicky italské gumové huby.Herci kterým nevěříte ani nos mezi očima. ()

JASON_X

Dílo esteticky krásné, krásně bizarní, bizarně hysterické, s emocionálně vypjatými hereckými výkony, které mi připomnělo staré němé expresionistické filmy. Vynikající práce s barvami a světlem, nápaditá výprava, zkrátka vizuální lahůdka. Příjemné překvapení od Argenta, kterého jsem kdysi po nepříliš působivé Phenomeně odhodil na mé pomyslné smetiště filmových nezajímavostí. Jen zvuková složka mě místy potrápila - trochu mi vadila občasná rozeřvaná kakofonická hudba, která na mě působila hodně rušivě. Ale není holt režiséra, který by se zavděčil divákům všem. ()

erl

Brilantní! První film Daria Argenta který jsem měl tu čest shlédnout a musím říct že mne velice potěšil . Takové mordscény se jen tak nevidí . Hudba je velice perverzní a doplňuje už tak hustou atmosféru . Film graduje v každém záběru . Herci jsou sice trošku slabší ale to na kvalitě tohoto dílka vůbec neubírá ()

Litsarch

Mé hororové srdce zaplesalo! Naprosto parádní horor, který má jeden z nejlepších hudebních podkladů, co jsem kdy v hororu slyšel. Goblin vytvořili hudbu takřka rituálního charakteru. Děsivou a přitom geniální. A co si budem namlouvat, jen hudba dělá v tomto případě 50% práce. Dalších 50% je vizuální stránka snímku, kdy v kombinaci pastelových barev interiéru a nasvícení, hry světel a stínů, vytvořila něco úchvatného. Nesmím také zapomenout na skvělé herecké výkony, hlavně v podání Suzy (Jessica Harper) a nebo také Joan Bennett ve vedlejší roli. Tohle vytváří unikátní atmosféru, kdy divák až nevěří svým očím a chlupy na jeho těle v několika momentech vyvěšují bílou vlajku a chtějí utéci. Bohužel, naprosto to sráží, někdy až stupidní, scénář a momenty jako dívka v drátech (ta scéna ve mě vyvolávala až smích) a nebo Illuminátský symbol oka v pokoji Helen Markosové. Zrovna za to prostě nemohu dát plný počet. Škoda, protože vizuálně, hudebně a i herecky je snímek až geniální a děsivý. ()

ambron

Solídny horor s hustou, znepokojujúcou atmosférou. Už začiatok dáva tušiť, že pôjde o svojský, leč veľmi kvalitný horor ( zvlášť sa mi páčilo použitie dažďu). Celková kompozícia obrazu s použitím jasnej červenej, zelenej a modrej farby sprevádzaného výraznou temnou hudbou, vytvára vo filme uveriteľnú temnú, mysterióznu atmosféru. Trošku mi prekážal výkon hlavnej predstaviteľky, nakoľko som jej niektoré momenty neveril. Mám rád tematiku čarodejníctva a okultizmu, a preto hodnotím film nadpriemerne. ()

Seabeast

Ten nádech sedmdesátek podbarvený navíc dobovou hudbou a především barevná stylizace obrazu, má neskutečné grády! Osobně je to přesně ta věc, kterou postrádám u současných filmů a přesně tahle atmosféra mě dokáže pokaždé očarovat. Suspiria servíruje příběh o americké baletce, která jde studovat na jednu z pověstných akademií a sama ani netuší jaké zlé okultní tajemství škola skrývá. Pravda, některé scény působí trochu naivně a krev vypadá jak naředěný protlak s kapkou oranžové, ale děsivosti mi to vůbec neubralo. Přítomnost magického čehosi za doprovodu obskurní hudby a mrtvolného dýchání je na každém kroku při procházce v oné podivné baletní akademii! ()

corpsy

Toto je horor hodný svojho mena. Popri režisérovom INFERNE, další skvostný temný kúsok, ktorý sa do vás doslova zakusne. Tajuplnosť a skľúčenosť v každej minúte filmu. Záver je jeden z tých naozaj strašidelných. Neváhajte. ()

Padme_Anakin

Červená, modrá, zelená, na zadek jsem si nesedla. Enyky benyky kliky bé, úči jsou tu posedlé. Ábr fábr dominé, kdo zvítězí a ne, že né? Challenge Tour Horror, 2016. ()

sidzej

O Argentovi som z počiatku nemal dobrú mienku....ako prvú som od neho videl Matku Sĺz, ktorá bola jedným slovom tragická. No časom som sa dostal aj k vrcholným dielam jeho tvorby- najprv to bola Phenomena s Jennifer Connelly a teraz konečne aj úvodná časť spomínanej čarodejníckej trilógie, ktorá okrem slušných hercov a pôsobivého vizuálu ponúka zaujímavú hudbu a dusnú atmosféru. Z dejového hľadiska vcelku prázdne, no v rámci žánru dostatočne pompézne. ()

Astaroth12

Toto je starý film ale u mňa vytvoril novy obzor,ktorý som dovtedy nepoznal,že hudba vie navodiť neskutočné rozmery desu a strachu a práve tu som to zistil.Veľmi posobivý film,ktorý považujem za jeden z najlepších čo sa týka atmosféry a napatia.Mal som chvíľu zatvorené oči a len som sa nechal unášať zvukmi,hlasmi a hlavne hudbou a aj keď som nič nevidel aj tak to na mňa posobilo silne strašidelne,tento film sa hlavne opiera o neskutočne mrazivú hudbu,a ešte aj vypustenie vody z umývadla v tomto filme je veľkolepé.A viac krát sa mi stalo,že som rozmýšlal či tú hudbu počuju aj postavy,lebo to vyzeralo že áno.A scénka kde toho slepca začal hrýzt jeho vlastný pes a to čo sa dialo o niečo skor možem označit za silno strašidelnú.Mňa ani tak nezaujal príbeh,ale hlavne vizual a už veľa krát zmienená hudba.Aj tento film sa nevyhol zbytočnostiam ako napr.dialógy o chrápaní riaditelky a počitanie krokov na chodbách,ale vzápetí to vyrovnal scénkou slepec a pes a to čo nasledovalo.D.Argento je pán atmosféry,a určite si chcem pozrieť aj jeho iné filmy,lebo tento bol vynikajúci. ()

ledzepfan

Tohle jsem dlouho oddaloval protože do nálady na tyhle italské záležitosti musí člověk asi něják dorůst nebo co.. Každopádně teď jsem cítil, že by to šlo a krásně mi to sedlo.. Kdyby tam nebylo pár rušivostí(netopýr, břitva zvedající západku, drát..) klidně bych tam mrdnul plný kotel protože ta umělecká stylizace v jaké Argento piplá do detailu každý záběr a scénu tak aby z toho vytřískal magickou atmosféru, to mi prostě sedí a v tom si lebedím. Svícení, barvy, hudba, úhly a nájezdy kamery namixované dohromady tak, že je z toho parádní ART...Sapr ()

NinonL

Když jsem se podívala na rok vzniku filmu, bez debat jsem musela hvězdu přidat. Atmosféra je výborná, deštivo, bouře, tma, stísněné prostory v pokojích staré budovy. Projevy magie nebo čarodějnictví bych si sice představovala trochu jinak, ale celkem jsem s filmem spokojená. I když už jsem viděla lepší horory. ()

-Ravee-

Skvělá práce s kamerou a kulisami v doprovodu působivého nasvícení v pastelových barvách a sugestivní hudby s jednoduchým, leč velmi dobře fungujícím ústředním motivem, která ovšem omývá smutně nedotažený scénář.. ()

LV.Helter

Klenot. Žiaden horor sa nikdy nepriblíži vizuáli takému ako má Suspiria. Málo kedy sa niečo tam deje, ale kvôli hudbe som bol celý čas posraný. Aj keď som film videl dávnejšie jedna scéna mi tam vypálila veľký filmový odtlačok-slepec so psom. Predchazajúce Argentové giallo (Profondo rosso) ma aj kvôli svojmu skvelému remeslu nechal čiastočne chladným, tak toto je skvelá výnimka. Môžem mu odpustiť aj záverečnu scénu s hroznými efektami, pre mňa to je fakt dosť veľká vynimka v žánri. ()

Tayen

Průměrný průměr. Argentovo schéma vyprávění už znám jako své boty. Vím, že se žádná postava (kromě hlavní) nemůže vyvléct ze spáru smrti. Žádná scéna nepřekvapí - spousta krve, zbytečného přehrávání a křečovitého herectví. ()

GodComplex

Masakr nejvetsiho kalibru, uz dlouho jsem neslysel soundtrack, ktery by si to takhle brutalne nadiktoval, od prvni minuty mate jasno, protoze to co predvadi Argento se svoji skupinou Goblins je audio hororova lahudka. K tomu dokonale vizualy gotickeho prostredi historicke baletni skoly kdesi v odlehle casti destiveho Nemecka, okultismus, tezce strasidelna atmosfera, brutalni sceny a hlavni herecka se sexy hlasem. Trosku skoda toho typicky psychotickeho konce, ale trva to jen cvilku a vynahradi to hudebni narez ve finalnich credits. Jeden z nejlepsich hororu vubec! "Bad luck isn't brought by broken mirrors, but by broken minds." 9/10 ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr