Reklama

Reklama

84. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 84th Annual Academy Awards
Trailer
Publicistický
USA, 2012, 180 min

Účinkují:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin, Demián Bichir (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po čtyřiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2011. Tím okamžikem bude pondělí 27. února v půl druhé ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (88)

viperblade 

všechny recenze uživatele

I po týdnu stále nelituji, že jsem (už počtvrté v řadě) nešel spát a sledoval jsem tuto událost živě. Poprvé jsem zažil legendárního moderátora Billyho, jehož fórky byly skvělé (tradičně parádní úvodní montáž, jeho pěvecký výstup o nominovaných filmech, nebo co si dotyční nominovaní právě myslí) stejně jako moderování. Byl jsem spokojený s výsledky (největší radost jsem měl z výhry The Artist jako nejlepšího filmu a z výhry Meryl). Show prakticky neměla slabší moment, bavil jsem se pořád a celé to korunovalo vystoupení "Cirque De Soleil". Parádní show a oslava filmu v jednom. A navíc nožka Angeliny Jolie… :-) 100 %. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Zaprděná show, u níž jsou jasně patrné producentské kotrmelce a strach z případného fiaska á la loňský rok. Jenže osobně je mi snaha o alespoň nějakou progresi mnohem sympatičtější než přímočará sázka na jistotu v podobě tradičně příjemného Billyho Crystala, jehož humor nezklame, ale v roce 2012 už zkrátka působí poněkud mdle a napodeváté i dosti ohraně. Show samotná potom tratila dost na absenci živé reprodukce písniček a vícero představení, jež by narušily stereotyp "předání ceny + Billyho vtip + předání cen". Zabití Muppetů a Cohenova Diktátora (k čemu byl celý mediální humbuk?) už je jenom dokladem, že scenáristé, resp. producenti neumí, anebo spíš nechtějí dostatečně improvizovat a sunout Oscary skutečně směrem k dynamičnosti a oživení zájmu ze strany mladšího publika. Uvidíme, co přijde za rok, ale to už asi sáhnu přímo po záznamu, abych mohl používat rychloposuv. ()

Reklama

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

O něco málo lepší než loni. A to hlavně díky Billymu Crystalovi, kterému se občas povedl nějaký ten vtípek. Nicméně jinak opět klasická sterilní nuda včetně jedné z nejnudnějších úvodních scén a sestřihu zesnulých. Z předávajících stojí za zmínku snad jen dvojice Ferrel s Galifianakisem a Robert Downey Jr. Nejlepší scénka se paradoxně odehrála už na červeném koberci, kdy Sacha Baron Cohen v kostýmu Diktátora posypal Ryana Seacresta popelem Kim Čong-Ila. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv jsem další den šel do práce, poprvé jsem se dočkal živého přenosu Oskarů. Show to byla nádherná, i když vím, že už byly daleko lepší. Bylo vidět, že nechtějí nic zkazit a tak se snažili být solidní a pořádní. Něco překvapilo, něco nudilo, to, co mě ale opravdu štvalo, byli samotní komentátoři. Ti, rádoby zvaní odborníci, do komentování tahali kupu svých názorů s tím, že by to přáli tomu a tomu, což mě v žádném případě nezajímá a to by také měli respektovat. Nejvíc mě šokovalo, když nedokázali dobře říct jméno Zacha Galifianakise a nebo pletli postavy některých hereček ve filmech. Tak když už nevím, tak ať radši mlčím. Ale když už jsem odborník, tak ať to dělám pořádně. Pánové, Zach skutečně není Zač. Vrcholem pak bylo, když se bůhví jak dlouho bavili o bradavce Jennifer Lopez, která údajně měla být vidět. Koho to kurva zajímá? Nicméně byla radost sledovat celou tu řadu herců civilněji než ve filmech. Je to jiné a člověk si trošku udělá obrázek. Když ale příště budu mít možnost, podívám se na záznam a v originále. Za prvé mi dojem nezkazí komentátoři a za druhé nebudu hodinu a půl čumět na reklamy. To se opravdu nedalo. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Rok 2011 pro mě byl hektický a neměl jsem šanci zhlédnout moc filmů. A až letos jsem zjistil, že jsem neviděl ani toto udílení Oscarů. Tak jsem to hned napravil. Jako první věc je nutno říci, že nemám nic proti prezentaci nominovaných filmů, i když to není třeba, ale v takové digitální podobě? Ne. A co je ještě horší, tak úvodní řeč, která je plná narážek na názvy těchto filmů. To nikdo neumí napsat obstojné uvítání/úvod? A určitě beze zpěvu, protože Billy Crystal zpívat neumí. Skip. Při přímém srovnání s letošním udílením byla Ellen DeGeneress mnohonásobně vtipnější, a to Billy Crystal uváděl Oscary již po deváté! Mezi světlé chvilky večera tak alespoň patřilo vítězství Octavie Spencer, výstup s Muppety, Chris Rock a další... Pro mě je jednoznačný vítěz The Help – neskutečný film ve všech ohledech. Zvláštní, jak se tento rok show soustředila na kouzlo filmového světa a přitom toto kouzlo z valné většiny v dnešních filmech není. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Bylo tomu poprvé v historii Oscara, kdy bylo v kategorii nejlepší film nominováno 9 filmů. (jezurka42)
  • Meryl Streep získala rekordní 17. nominaci na Oscara, zatímco John Williams se stal se svou 46. a 47. nominací nejvíce nominovaným skladatelem. (jezurka42)
  • Ve věku 82 let se stal Christopher Plummer nejstarším držitelem Oscara. (jezurka42)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Reklama

Reklama