Zítra bude líp

(festivalový název)
  • Polsko Jutro bedzie lepiej (více)
všechny plakáty

Tři bezprizorní chlapci – dva bratři a jejich kamarád – přespávají na nádraží kdesi na Ukrajině a v Rusku. Jednoho dne se rozhodnou vyrazit na cestu za hledáním lepších zítřků. Chtějí tajně přejít zelenou hranici do Polska, aby zde našli vše to, co jim doposud bylo osudem odepřeno: domov, přátele, štěstí.
Ve filmu zní ruština i polština, ruské, ukrajinské i polské písně. V závěru zazní píseň „Žuravli“ v podání Arkadije Severného. (ČSFD)

hygienik

Nemôžem Dorote nevytknúť, že sa filmovo "typologicky" nikam neposúva a opakuje sa, ale napriek tomu to bol skvelý film, nádherná kamera, srdcervúci príbeh. Má už tak vypracovaný autorský rukopis, že jej filmy spoznám po 1. minúte. A zdajú sa mi atmosférou blízke napr. Moodyssonovej tvorbe. ()

Mulosz

Čiší z toho úporná snaha režisérky za každou cenu navázat na předchozí skvělý film "Jestem". ()

sochoking

Išiel som pozerať poľský film, pretože mám teraz také obdobie poľských filmov,no a namiesto toho sa mi dostalo poctivej ruskej židovskej cimbálovky s troma uziapanými malými ruskými smradmi v hlavných úlohách! No na šľaktrafenie... ()