Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová)

"Animované dobrodružství Khumba potěší zejména žáčky prvního stupně základní školy. Je to barevné, krátké, plné okatých postaviček a nechybí ani závěrečný „nervák“ s morální poučkou. Rodiče se setkají se zvířátky, které je budou bavit (např. pštros), ale i neskutečně štvát (např. damani, nebo co to…" více

Filmspot.cz (Jan Varga)

"Khumba je film vhodný zejména pro menší děti, který ale rodičovský doprovod relativně bez obtíží skousne, protože rozhodně neurazí, ba místy dokonce třeba i pobaví. Bohužel ale nic víc." více

Generace21.cz (Kateřina Stupková)

"Jít tedy na Khumbu do kina či ne? Pokud máte po ruce mladší děti, kterým chcete udělat radost, neváhejte, milý zebří příběh se jim jistě bude líbit. Jestli se chcete ale hlavně sami pobavit, volte spíše něco jiného, z poslední doby třeba Rio 2. Khumba zkrátka pro dospělé není." více