Santos Trinidad, zkorumpovaný policajt, pije dlouho do noci na baru. Když mu v prázdném nočním klubu odmítnou více nalít, Santos zabije majitele podniku, barmanku a další personál. Jakmile zjistí, že na místě byl svědek, který unikl, vydává se Santos najít a odstranit nepohodlného. Ve stejné chvíli začínají soudkyně Chacón a detektiv Leiva vyšetřování trojnásobné vraždy. Brzy odhalují, že to, co se zdálo jako jednoduchý drogový případ, skrývá nebezpečí islámského terorismu… (oficiální text distributora)

Sawy

Na atmosférický neo-noir to není dostatečně sevřené a soustředěné na hlavního (anti)hrdinu, kriminálka by měla trochu organizovaněji pracovat s informacemi, které předkládá svému divákovi, do thrilleru tomu zase schází napětí, protože tady se jede přes pomalu budovanou atmosféru bez výrazných vrcholů a pádů. Vlastně velké zklamání z filmu, který mohl být v mnoha směrech naprosto brilantní žánrovkou, ale ve výsledku postrádá ucelenou strukturu a záměrným matením diváka maximálně znechutí. 45 % ()

Lacike

Po skvelom drsnom uvode bohuzial nasleduje nekonecne a miestami dost zmätene patranie, ktore vyusti v stavnatej prestrelke. Skoda tej neskutocenj prekombinovanosti a hlavne ma mrzi, ze sme cely film nesledovali z pohladu neskutocne charizmatickeho zkazeneho hrdinu, ktory aj ked zabija bezdôvodne ludi, tak mu ma divak chut fandit. Cela ta linia so sudkynou a jej vysetrovanim ma vôbec nebavila a ani zdaleka nie je taka zaujimava ako linia hlavneho hrdinu. Za jedno pozretie to stoji, ale potencial tu bol ovela väcsi. 6/10. Rad by som videl sviznejsi americky remake s nonstop drsnym pripitym Gibsonom, ktory by kántril islamskych hnusnych zmrdov. ()

raimi

Velice syrová a temná španělská kriminálka, která nedá divákovi nic zadarmo. Ideální kandidát na další projekci, už z pohledu poučeného diváka. Atmosférická perla, které kraluje José Coronado v hlavní roli. Ultimátní badass motherfucker. ()

Martin741

Reziser Enrique Urbizu mi nic nehovri, a film to bol len priemerny. No habra Paz Para Los Malvados ma teda nijako neoslovil, na zaciatok je divak svedkom jednej silnejsiej sceny ... a potom nic, nastupia len prazdne dialogy a kopa nudy. Kulisy boli dobre, ale nic sa tam uprostred nedialo, tempo je hrozne pomale az zaspate. Keby nebolo toho zaveru, tak by som dal par percent, takto sa to dotiahlo aspon an priemer : 50 % ()

Wormboy

Film vyzaduje od divaka vysoku mieru pozornosti, pretoze sa v dvoch paralelnych vysetrovaniach da lahko stratit. Vdakou za to je vsak paradny kriminalny zazitok s vybornym koncom. Dufam, ze ten remake, ktory udajne planuje Stallone sa konat nebude. ()

flyboyeda

Dojem kazi krapet prehnany anebo alespon pro me trochu neuveritelny start, pak uz se ale zacne rozvijet zajimava zapletka a vyjde z toho povedena syrove primocara zanrovka. Prekvapive "prijemny" thriller ze sveta obchodu s drogami, islamskeho extremismu, kriminalistiky a tajnych sluzeb. Sympataky tu ale nehledejte... ()

farmnf

Ti španělé na tom začínají být pěkně filmově blbě, pokud toto získalo řadu cen. Obyčejné krimi se střílečkami trvající 114 minut. Hlavní hrdina je zajímavý pouze vraždami a neustálým chlastáním. Vypít tolik coly a rumu je ovšem na prasknutí žaludečních vředů. ()

Autogram

Čo zo zaujímavého začiatku a záveru, keď je medzi nimi hodina a pol neprehľadného filmového trápenia. Psychicky nevyrovnaný policajt vystrieľa bar a potom pátra po nepríjemnom svedkovi. Zdanlivo jednoduchý dej sa postupne mení na niečo celkom iné, ale to prevedenie mi bolo proti srsti. Monotónne odriekané dialógy by možno napravil dabing, ale s titulkami to bolo neznesiteľné, a hlavný hrdina s podivným výzorom a konaním ničomu nepomohol. ()

manonfire

Nechápu, co zdejší hodnotitelé v příběhu nechápou, a že se v tomto smyslu zmiňují v hojném počtu. Tenhle hrdina prostě není černý ani bílý. Je to hovado, schopné v alkoholovém rauši zastřelit nevinné lidi -(na druhou stranu netasil jako úplně první, že jo?:))- a pak jít jako pes po jediném svědku jeho běsnění. Při té příležitosti se ale přimotá k přípravám teroristického útoku, a ukáže se jeho druhá stránka, poněkud profesionálnější. Proč zkoumat do jaké míry arabáky sledoval z pohnutek tišení svědomí a do jaké za účelem vygumovaní jakéhokoliv svědectví svého zkratu? Zachránil desítky či stovky lidí a na nebeskou bránu už klepali dozajistě větší zmrdi, než tenhle zdánlivý antihrdina. Je to schizofrenik? Alkoholik? Pragmatik? Zřejmě vše vyjmenované. Alespoň tak vznikl charakter, jenž se nesnaží získat cenu sympatie, namísto toho vzbuzuje rozpaky, a o nich realita je. Jen to občas bylo rozvláčnější, než zdrávo. 60% ()

Lukoboss

Začátek filmu je tak hrozně hloupej, že to ani není možný. Naprosto zlitej chlápek, kterej už vrávorá při chůzi, chce nalít v baru, kde zavírají. Oni ho odmítnou, a tak začne střílet. Na to, jak byl před tím ožralej, najednou míří naprosto přesně a všechno trefí, dokonce je schopnej chodit i běhat. Pak jde do místnosti s kamerovým systémem a odnese si CD (haha!), aby nenašli záznam. Ono se to snad neukládá na HDD, ale rovnou se to vypaluje na cédéčka?!?!?! A pak to začne... všichni pátrají, hlavní (anti)hrdina pátrá, policie a detektivové pátrají, dokonce i soudkyně je v terénu (??!) a najednou se přesuneme od vraždy k obchodu s drogama až k teroristickýmu útoku. Celý to působí neuvěřitelně zdlouhavě a postrádá to jakoukoliv "šťávu". ()

kolemjdouc

co bylo ve filmu klíčové uvidíte v posledních vteřinách filmu - rozmístění hasičáků.Film je z roku 2011 ale nedávné podobné události opakující se stále častěji v reálu jsou burcující.Syrově,silně reálně natočený film.Chvílemi mi běhal zděšením mráz po zádech.Nic se divákovi nevnucuje, nevysvětluje.ten film vás zkrátka dostane ať chcete nebo ne.Bude to chtít velký díl sbezapření dodívat ho až do konce.Jen pro silné povahy.! ()

bohemia_regent

Velmi nepovedená variace na Drsného Harryho. Tenhle španělský "hrdina", detektiv-psychopat s vizáží populárního fotbalového bafuňáře Ivánka Horníka, se chová natolik rádoby drsňácky, že není možné nepoložit si otázku, v čem spočívají kořeny jeho mindráku, který ho nutí za každou cenu něco si dokazovat. To se ale bohužel nedozvíme. A nedozvíme se toho víc - v podstatě ani jedna z linií kriminálního příběhu není dotažená do konce. ()

Vesecký

Děj byl zpočátku dost komplikovaný, vlastně jsem vůbec nevěděl, o co kráčí. Pak jsem pochopil, že hlavní postavou je poněkud problémy vytvářející kriminalista, jehož metody jsou nikoliv nepodobné Belmondovým policajtům, jenže dlouho tápeme, zda jde o drogový kartel, spousta postav, jejichž postavení jsem nechápal a nedokázal se v nich orientovat. Zajímavý byl až závěr, jinak bych ani ty tři hvězdičky nedal, jak to bylo hollywoodské. Závěr, kdy jsme si uvědomili, že jde o přípravu velkého teroristického atentátu v nákupním centru nás posunul do dnešní hrůzné skutečnosti. Ještě že ty minimaxy nevybouchly, z další krve jsem měl hrůzu. ()

Saur.us

Dlouhou dobu se vlastně nic zvlášť zajímavého neděje, divák prochází dějem úplně odpoután od nějakého většího procítění, stejně jako hlavní postava detektiva. Silnější moment zažívá pouze na úplném začátku a při finále. Zbytek snímku pak jen pozoruje počínání hlavních postav, které ač fungují na oddělených liniích, dospívají do společného finále. No habrá paz para los malvados funguje jako výborné potemělé drama, které ale často ztrácí dech a možná až příliš zahlcuje diváka zatajenými skutečnostmi a mate ho. ()

agassi68

Škoda strašne pomalej strednej časti, kde pomaly zaspávate v neprehľadnej sieti vyšetrovania a dokopy sa nič nedeje. Na druhej strane úvod a záver vynikajúci. Mala by to byť teda plichta, no vzhľadom na parádne predstavenie José Coronadu som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. ()

bararich8

Hodně zvláštní. Film vám servíruje nějaké příběhy a diváku ty si to nějako přeber, co na tom, že kolikrát nevíte, proč to daná postava dělá, či jak k nšečemu došla. Navíc je to celé je to vyjádřené tak syrově, až to hezké není. Celý film sledujete jakousi sledovačku a přitom musíte čučet na silně nesympatického hrdinu, kterému od začátku přejete jen to nejhorší. A co dostanete na konci? Rychlou akci, kde ani nevíte že je konec a kdy že vlastně došlo k rozuzlení. Slabé 2*. ()