Dobrodružný snímek - Macgyver (Richard Dean Anderson) spolu s vědcem Atlantisem Atikusem (Brian Blessed) a kolegyní Kelly (Sophie Ward) najdou medailon, který je zároveň klíčem k Solonově truhlici v níž je uložena Pochodeň pravdy. Ta je může zavést k dobrodružství odkrývající tajemství Věže strachu, kde je již po staletí ukrytý poklad Atlantidy. Film je plný nástrah, které Macgyver lehce překonává svými důmyslnými nápady... (Stodvacet)

Acrobat

No seriálu ten blbý účes a zakasaná mikina do nohavíc sedí viac, lebo len 45 minút. Vyše dvoch hodín video – rozpočtu, kulís, deja, efektov, myšlienok – je dosť. Ten trpký spôsob prevedenia nápadu dať seriálového hrdinu do celovečeráku vadí každou minútou, pretože tempo, málo nápadov...Všetko zároveň asexuálne, absencia zlej strany. Maca mám rád a je to kult, ale dať ho hľadať poklad je zrejme mimo. Indy a Lara sú od fachu, Mac je záloha, CIA, krytie, vieš ako tá myšička. Čo ?? Mňa sa to teda netýka!! ()

Dantte..

MacGyver je moje srdcovka, která bohužel po letech bledne a člověk si začne všímat všech těch nelogičností a velkých dír ve scénáři - hold staří kazí pohled na tyto dnes už legendární kultovky. Co však stále zůstává je parádní hercký výkon Briana Blesseda, který mě svou fanatickou zarputilostí a dětskou radostí nakazil hledáním tajemství jedné velké záhady zvané Atlantida. Také hudba je k filmu vhodně vybrána místo klasické úvodní znělky působí v některých důležitých scénách magicky. 60 % jako objektivní divák , 75 % jako fanoušek. ()

Clark_Kent

Dobrodružství+ skvělá akce a ztracená Atlantidy. Mně se to zalíbilo, poněvadž MacGyver je takovej trpělivej, chápavej a mírumilovnej dobodruh. ()

lord Ball

Bohužel byl pro mě tento filmeček docela zklamáním, jako velký fanda seriálu MacGyver, jsem asi holt očekával od toho něco víc. Prvních dvacet minut mi přišlo takový nemastný neslaný, pak se film poměrně pěkně rozjede, má spád a děj, ovšem poté mě trochu zklamal konec, očekával sem náký velký udělátko či vynález, kterým vše zachrání, bohužel ale přišel pouze chatrnej plán utěku, který zrovna není moc nápaditý ani reálný. Navíc mě tam trochu rozesmál pohled na soustavu planet viditelných pouhým okem, sice to vypadá docela zajímavě, ovšem realita je přeci jen o trošku jiná, ale jinak celkově si myslim že 3 hvězdičky si to zaslouží ()

frxXx

No dobre, tak je to strašný odpad! :D ale ma to značku MacGyver ! :) (bez hudby,bez myšlienkového komentu,ktorým Mac. opisoval svoje zázraky....)"verili na mier a nie na vojnu ich najväčším pokladom boli znalosti!" krásne a hlboké...:D ()

Leonora

Poněkud postrádám návod k výrobě atomovky z kancelářských sponek 😃 Není to nic pro astronomy, ti by z toho museli zákonitě dostat osypky. Nebo historici. Nebo fyzikové. Ale je to napínavé, plné zvratů a obsahově vyvážené. Obstojná oddechovka. ()

the_doctor

Proste film, ktery jsem jako malej primo zboznoval! MacGyver byl muj velky vzor a hrdina a tohle bylo jeho nejlepsi dobrodruzstvi! ()

imaginer21

Ani ty papírové jeskyně nezabrání mému hodnocení. Když už se zdálo, že seriálem všechno končí a diváci šli pomalu spát, rozhodl se Macgyver ještě naposledy pocuchat se svými fanoušky, tentokráte v Evropě a ve stylové jízdě za pokladem Atlantidy. Svého času jsem uměl ty dialogy i nazpaměť. Nejdřív se Mac nechal zaživa pohřbít kvůli lovu medailonku, pak zabraňoval etnickým čistkám, aby se v Londýně pokochal něčím, co ho vyhodilo z míry. Do toho se seřadily planety a Macgyver využil trochu geotermální energie na záchranu sebe i přátel. Oproti druhému filmu mnohem lepší, vtipnější, dobrodružnější, plné pastiček a nápadů a nechyběla už legendární hudba z posledních sérií. 90 %. ()

Carnosaurus

MACGYVER!!! Snímek, ve kterém Macgyver působí spíše jako archeolog. Prožívá spoustu dobrodružství, kde může uplatnit svoji zručnost a nápaditost. Ten, kdo má rád seriál Macgyver, určitě nebude zklamán. Ostatní čeká spíše průměrný, chvílemi nudný televizní film, který nemá prakticky žádný potenciál zaujmout. Já jsem na Macgyverovi vyrostl, takže mu odpustím prakticky všechno. Jediné, co mi zde chybělo, byla klasická melodie Randyho Edelmana, která zní v seriálu a dotváří tu správnou Macgyverovskou atmosféru. ()

v.indruchova

Když se dívám po letech (už si to vůbec nepamatuji) některé části zdají se i trochu komické, ale seriál bude vždy v mém srdci a R.D Anderson můj hrdina. Krásná vzpomínka na dětství. ()

A.MacGyver

Tento film je o 100% lepší než film druhý "Cesta do zkázy", kde MacGyver jako strůjce nápadů selhal a spíše plnil roli akčního hrdiny. V Atlantidě je škoda, že byl větší rozpočet. Vše je moc studiové a umělé. Myslím, že i na jednu epizodu seriálu měli více než tady na celý film. Ale z druhé strany je film oddychový, humorný a dobrodružný. Jsem rád, že konečně poklad není zlato či šperky, ale to co zde je.... ()

jakub.kuba

Snad nejpovedenější část MacGyvera, to beru jako největší rozloučení s ním! Všechna krása z celého seriálu se snesla do tohoto úžasného filmu. Určitě je to vrchol celého MacGyverovství. ()

Slash_Flash

MacGyvera mám rád, ale tento film mě malilinko zklamal. Přeci jen, na seriál, který byl ukázka dokonalosti to nemá. Samotná tvář Richarda Andersona, Briana Blesseda a Sophie Wardové se mi do rolí hodí. Film o pátrání po pokladu, kde MacGyver se zdál spíš jako ocásek, který se hodí spíš v situacích,kde by bez něho by skončili hned na začátku. Dosti mě otravovalo, že vždy když MacGyver a spol. nalezli další vodítko, hned na to jim za zády stál týpek s pistolí, který by rád si vzal svou odměnu za cestu a dobře načasovaný příchod. Docela se divým, že nikdo z hlavních postav po "nečekaným" příchodu nikdy nedupl nohou o zem a nezařval "Už zase!". Je to film. Takže mohu prominout spoustu nelogických věcí, které se ve filmu objevily. Tak či tak, vidět všechny planety Sluneční soustavy hezky za sebou a tak zřetelně by bylo úžasné. Jestli máte rádi dobrodružné filmy na styl Indiana Jonese, plné zvratů a napětí, tak máte prostor. ()

megacik

Keď to zoberiem ako nostalgickú spomienku, tak som sa aj bavil. Typická mekgajvrovka, kde sa stále niečo deje...keď ich neprenasledujú zločinci, tak im hrozia smrťou historické pasce. Keď im nehrozia smrťou historické pasce, tak im hrozí smrťou príroda. Typické pre túto dekádu akčných filmov je aj to, že záporné postavy sa väčšinou rozhodnú zabiť MacGyvera väčšinou až vtedy, keď už je neskoro, t.j. keď už je MacGyver preč. Smiešne je, ako mechanické hádanky, staré stovky až tisícky rokov, bez problémov fungujú. V EÚ je štandardná záruka 2 roky, a veľa výrobkov, nevydrží ani toľko. Neviem si predstaviť, z čoho by mohli byť všetky tie kolieska a mechanika, aby vydržali tisíc rokov. Vo filme sú desiatky chýb, ale to sa dá prepáčiť. Bežné záporné postavy sú ako vždy vyplašené a vystresované, čo nahráva do karát improvizátorovi Gyverovi. Čo mi trochu vadilo, bolo to, že aj významný generál vyzerá ako oplašený bezdomovec....mohli dať aspoň niektorým záporným postavám trochu vážnosti, bolo by to napínavejšie. Scény sú tiež, ako z iného sveta, nikde ani náznak pohybu bežných ľudí, a preto MacGyver vždy všetko objaví ako prvý. Ale nechcem tu rozoberať chyby filmu, s ohľadom na to, že je to jeden z posledných návratov MacGyvera. Podľa mňa celkom dôstojný návrat. ()