Zvonilka: Tajemství křídel

• USA Tinker Bell: Secret of the Wings (více)

Zvonilka: Tajemství křídel je fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Jirka_Šč

Příjemné, milé, není to infantilní a je to první film, na který jsme šli CELÁ RODINA !!!!! Zážitek sám o sobě byl, vidět prťata v kině. Za námi seděli dva chlapečci, taky poprvé v kině. Alexandra a Danielka chvíli komunikovaly, ale pak sledovaly až do konce. V průběhu pasáže, kdy je (SPOILER !!!) Zvonilka nesena sovou do Zimních lesů, se Saška sice začala bát, ucpala si uši, otočila se tvářičkou do sedačky a asi pět minut chtěla jít intenzivně pryč, ale nakonec ji to díky bohu přešlo a teď říká, že na to chce jít znova. Při závěrečných titulcích se s jedním chlapečkem honily asi pět minut pod plátnem. Zuzka (aktuálně 14 let) prohlásila, že si asi Danielka (4 roky) najde kluka dřív, než ona. Prostě rodinný film :). ■ P.S. Skonzumovali jsme kýbl pukanců a nikdo nezvracel. ()

Fíla

Na první pohled jsem se zamiloval do prostředí a vše kolem, se mně zdálo úžasné. Tohle je úžasná pohádka, která by měla bavit kohokoliv, jakkoliv je starý. Příjemný příběh a sympatické postavy na obou stranách. Po filmovém prožitku, ve mně panovala spokojenost a rozhodně byl hned den ještě příjemnějším. ()

Eeve

Poctivé, krásne a ako vždy, čarovné pokračovanie Zvonlikiných dobrodružstiev. Táto časť sa mi veľmi páčila, u mňa dokonca predbehla aj dvojku (Stratený poklad) a trojku (Záchranná výprava). Zopár nových postáv doplnilo našu obvyklú zostavu, čo samozrejme okorenilo príbeh, ktorý mimochodom je síce jednoduchší a nenáročný, ale ako oddychovka musí potešiť každého, bez rozdielu veku. Čo mňa ale najviac zarazilo, je až očividné poprenie dosť očividných faktov, ktoré nám boli prezentované ešte v prvej časti (kto má napozerané, vie) - od faktu, že v prvej časti víly nemali problém preletieť cez zimu, a zimné víly sa takisto bez problémov zúčastňovali deja aj mimo svojho zimolesa, až po asi najdôležitejšiu chybičku, že ako hlavný šéf nám nebol prezentovaný nejaký lord, ale ministerka zimy....no mne to skôr pripomínalo reboot :) zrejme si tvorcovia boli na istom, že deťom na tom bude záležať pramálo...a možno mali pravdu :) Ešte mi tu chýbalo trochu väčšie rozvitie tej malej romantickej linky, ktorá nám tu bola tak pekne prezentovaná. Inak nemám čo vytknúť, hudba opätovne chytľavá a príjemná, krásna animácia. Ešte mohli trochu obohatiť konečné titulky, tak ako to bývalo v minulých častiach, napríklad o takú Lucindu :D o ktorej sme teda veľa počuli, ale nikto ju nevidel...no, možno nás tvorcovia v ďalších častiach prekvapia :) ()

robfi

Zvonilka nám začíná upadat ... je to logické, protože první díl byl poetický, druhý byl dobrodružný a tenhle .. nevím no. Jestli to mělo být o lásce a oběti a ekologické katastrofě a následné záchraně světa .. tak jsem tomu asi neuvěřil. Dá se to přežít, ale po předchozích dílech je to průměr a více než jednou se na to koukat nedá. ()

tommmy89

Milá, dobrodružná a graficky pekne spracovaná animovaná rozprávka. Zpočiatku som si myslel, že to ani nedopozerám, lebo to svedčilo o tom, že je to len pre tie najmenšie deti, ale nie, je to vhodné asi pre všetky vekové kategórie. Dve sestry (víly) sa spoznajú len vďaka Zvonilkinej odvahe a chuti spoznať niečo, čo je v ich svete zakázané. Ich svet sa delí na dva - zimný a ten teplejší, kde im nezamrznú a nezlomia sa im krídla. Jedna žije na jednej strane a tá druhá na druhej. Spoznajú sa a zistia, že už nikdy viac sa nemôžu rozdeliť. No nebude to až také jednoduché. Keď na to príde Lord Milori (vládca zimnej strany) a kráľovná Clarion, rozhodnú sa im v tom zabrániť a tak im vysvetlia, aké obete by museli vydať, aby sa spolu stretávali i naďalej. Nájdu si tieto dve sestry vlastnú cestu ku sebe? O tom Vám povie viac príbeh.. 4* ()

• Když Zvonilka poprvé vkročí do Zimolesa, udělá do něj jen krok, takže je jen pár centimetrů za hranicí. V dalším záběru je ale o několik metrů dál. (LindaKola)
  • Keď sú Zvonilka a jej sestra blízko seba, tak im krídielka nesvetielkujú, až keď sa vzájomne priblížia, prípadne dotknú. Ale keď Zvonilka prejde prvýkrát hranicu Zimolesa, tak jej krídielka svietia, aj keď je jej sestra vo väčšej vzdialenosti. (misterz)