Pan Eduard Valtr (L. Pešek) má pocuchané nervy, a tak mu lékař doporučí, aby odjel někam ven, kde bude ticho, klid a samota. Odjede si tedy odpočinout do vily svého přítele Adama (F. Filipovský). Ten naopak využije jeho přítomnosti a sám se po odjezdu ženy Slávinky (S. Májová) do lázní vydá na zálety. A není to poprvé. Poklid ve vile naruší až mladá žena (J. Obermaierová), údajně pronásledovaná bývalým manželem. Je to ale pouhá záminka, aby se dostala do vily. Ve skutečnosti má totiž za úkol sblížit se s Valtrem, kterého považuje za majitele vily, a její bratr (F. Peterka) je má při těchto údajných záletech fotografovat, jak bylo objednáno Adamovou manželkou. Vše vyvrcholí nafingováním vraždy, jejímž údajným pachatelem má být právě Eduard Valtr. Teprve pak sourozenci zjistí, že zvolili nepravého… (Česká televize)

vitekpe

Takova mirne natazena filmova anekdota... Za svudniky je zde duo Pesek-Filipovsky, coz uz samo o sobe je docela "funny"... a do toho krasna Jaroslava O., coz me osobne potesilo. :-) Na jedno shlednuti dobry. 3+ ()

klúčik

Výborný Ladislav Pešek  a aj Jaroslava Obermaierová.   Celkom príjemná krimi- komédia.  Filmu  dávam  60%.. ()

kebom

Ten kovový zvukový mlynček, či čo to bolo mi liezol pekne na nervy. Vcelku zábavná nenáročná komédia s trochu nedotiahnutým koncom... ()

pipapa

Hvězda za Hlinomazův minutový výstup - jeho uřvané vztekání je vždy unikátní a konkurovat mu může snad jen Jiří Sovák. Jinak tu jde o velmi nepovedený pokus o rádoby-krimi-komedii západního typu(?) - ještě že normalizační vlna takovýmhle pokusům brzy zatla tipec.....a např. právě Schulhoff začal točit skvělé komediální "komunální satiry". ()

karlee

Pochvalnou zmínku za tuto jinak nemastnou, neslanou komedii zaslouží jen vynikající Franta Peterka, naopak Pešek je tady dost zoufalý, scénář taková předvídatelná kravina. ()

IvonaK

Další pecka od tohoto režiséra. Zde můžeme vidět že neexistují jen filmové falešné kočičky, ale i falešní kocourci jako je Pešek. Omotá si ženu kolem prstu sladkými řečmi a pak pravda vypluje na povrch. Ale pozor! Není to žádná srágora jako film s Ferbasovou Falešná kočička. Tady se vše vyvrbí úplně jinak. Sice jsem se trochu bála ve smutný konec, ale nakonec Pešek neumře a tváří se jako by se nic nestalo. Takzvaně nahodí svůj ůsměv od ucha k uchu. ()

Amonasr

Rádoby vtipný televizní kočkopes, který není ani krimi, ani komedií, jen jakousi podivnou slátaninou, náhodně slepenou z kýčovitých situací, navíc působících dost bezradně a nedotaženě. Jako celek to vůbec nefunguje a vyznění je víc než rozpačitě. ()

macetoma

Takový mírný pokrok v mezích zákona a příjemná délka TV filmu, který neurazí. Dávám 3 hvězdy, mám slabost pro Františka Peterku. ()

Pitryx

Nechápu, proč tento snímek nějak zapadl v archivu. Skvělí herci, dobrý příběh a motanice jak má být. Dokonce i závěr je pěkně vygradovaný. Poklona tvůrcům. 2013211237255/7304 ()

ostravak30

Velmi netypická role pro Ladislava Peška. Ale zvládl ji dobře. Mimochodem František Peterka hrál podvodníčka opět v komedii Příště budeme chytřejší, staroušku! o dvanáct let později. Jenže je zde plno nesouladů. Tak předně se k sobě moc nehodili Obermaierová s Peterkou, kde už byl lehký věkový rozdíll, který je o to větší mezi paní Jaroslavou a panem Peškem. Pak také celá zápletka je trochu chabá, kdy se neustále mění ambice podvodníků, jenže všechny vinou jejich neschopnosti a smůly vyznívají naprázdno. ()

petrik11

Národný neumelec, des a hrôza v jeho podaní. Pokus o vtip či zápletku, akokeby do súkolia miesto oleja sypali piesok. A ak si spomínam, pán Peterka hral podobné postavy v dvoch či troch iných filmoch. ()

curil

Většinou mě televizní výtvory sedmdesátých let příliš nezajímají. Výjimkou jsou právě komedie a detektivky, kde se aspoň neřeší pracovní problémy anebo roztržené rodiny či problémy dospívajících případně těžce nemocných lidí. Zde se povedlo sloučit krimi a legraci, ostatně to byla jeden čas i doména právě Petra Schulhoffa. Výborný je Ladislav Pešek v neobvyklé roli a svůdkyně Jarka Obermaierová. ()

honzic

Příjemná krimikomedie, která je spíše v poklidném ruchu, každopádně potěší, ač tu výkony herců nejsou nijak světoborné. Hodnocení: 60 % ()

krivkin

Ladislav Pešek v roztomilé roli léčícího se neurotika se nachomýtne k nezákonným skutkům a to celé v duchu "Cherchez la femme": "Mě ženy nikdy nezpůsobily drobné nepříjemnosti. Mě vždycky zničily úplně." Potěšila i netradičně použitá "You win again" od Ray Charlese. ()