100 dní v Palermu

• Itálie Cento giorni a Palermo (více)
TV spot

Lino Ventura jako generál Dalla Chiesa, který se nebál postavit sicilské mafii. Francouzsko-italské drama natočené podle skutečných událostí. Na jaře roku 1982 byl generál karabiniérů Carlo Alberto Dalla Chiesa jmenován prefektem v Palermu. Tento populární, neohrožený bojovník proti terorismu má stát v čele boje proti mafii, která už začala stát rozkládat zevnitř. Dalla Chiesa začne nejprve v řadách policie. Pak odhaluje spojení mezi mafií, státní mocí a bankovními institucemi, kde se perou mafiánské peníze. Jakmile chobotnici odhalí, měl by začít odsekávat jedno chapadlo za druhým. A tohle nesmí sicilská mafie dopustit. (Česká televize)

MJMilan

Lino ve velice sešlém stavu se tu snaží dělat tvrďáka, ale bohužel je mu to houby platné. Film nemá šťávu a nervózní Generál je spíš vtipný, než drsný. ()

andrii

Stoupne si. Před stoupence "známé firmy," s havraní paletou. Stopne tu jejich krvavou parketu? Sám vystoupí ze sisyfovské rezidence? ()

JohnSmith

Mafie a politika byla vždy provázána a nedá se proti ní moc dobře bojovat. Zvlášť v Palermu. Na svou dobrotu doplatil i generál Dalla Chiesa, který jako prefekt Palerma dostal za úkol s mafií zatočit. Svým způsobem je to skoro dokument, ale velice pěkně natočený a zajímavý. ()

Kalidor_

Stejně jako Katáni v Chobotnici tak i tady Lino s neuvěřitelnou urputností a odhodláním bojuje proti větrným mlýnům sicilské mafie. SPOILER - doprkvančic druhý film s Linem během 14-ti dní a válí se tam na konci ve své krvi. Příště už snad přichystá ČT2 film kde Lino vydrží až do titulků. ()

Autogram

Počet mŕtvych vo filme je ťažko spočítať, tak to už so sicílskou mafiou chodí. Bojovať s ňou prišiel nový palermský perfekt, generál tesne pred dôchodkom, a myslí to vážne. To však ešte nevie, čo vedia ostatní, že je to marný, je to marný, je to marný. Film nie je ani záživný, ani dramatický, akčné scény sú len bezhlavým strieľaním, na dnešnú dobu slabý film. ()

dr.jacoby

Futbalový zápas, ktorý prebieha počas rozsiahleho zatýkania je semifinále MS v Španielsku, kde Taliansko porazilo Poľsko 2:0 a neskoršie sa stalo majstrom sveta. ()

patrikus

Hodně dobrý film balancující mezi kriminálkou a thrillerem. Bez emocí a s velice závažným tématem. Skvělý Ventura, jak ho známe... A dozajista velice pravdivé, až znechucující vyprávění o společnosti... Měl jsem pocit, jako kdybych sledoval jednu velkou reportáž.... ()

djfun

Drsně reálné, skvělý Ventura, ale "chapadel" chobotnice by si to zasloužilo víc a bohužel trochu rozmělňující vedlejší "romantická" linka, která je za mě docela nefunkční - díky naprosto jalovým dialogům... ()

MickeyStuma

65letý Lino Ventura ve výborném politickém thrilleru v roli tvrdého a neústupného generála, který se stal prefektem Palerma s úkolem bojovat proti mafii. Pokud by byl někdo nazván buldozerem, byl by to jistojistě on. Celý příběh je stavěný především na dialozích, avšak rozepsaných tak, že napínavá atmosféra doslova bortí zdi. Tématem o marném boji s mafií hodně připomíná i u nás uváděný seriál ´Chobotnice´ vzniklý ve stejném roce. Film je však od seriálu na jiné vypravěčské úrovni. A tady to tvůrci zvládli na výbornou. Obsadit do role Linu Venturu bylo trefou do černého. ()

kratina

Generál Carlo Alberto Dall Chiesa podcenil jedno. Jak hluboko už do celé společnosti prorostly kořeny mafie. Režisér Giuseppe Ferrara naopak nepodcenil nic a do hlavní role obsadil tvrďáka Lino Venturu, jehož kamenné rysy tváře a sveřepý pohled ho do role bojovníka za spravedlnost přímo předurčovaly. I po třiceti letech je 100 dní v Palermu stále strhující drama a příběh marného boje proti chobotnici zločinu, sahající chapadly i do vysoké politiky. Bohužel je tento příběh aktuální dodnes a obávám se, že bude i v budoucnosti. ()

alonsanfan

Lino Ventura téměř dokumentárně, ale bohužel taky neslano nemastně spěje ke svému nevyhnutelnému konci. Snímek je zajímavý dobovou dokumentární atmosférou, točil se totiž jen chvíli poté, co se události v něm popisované skuteně staly, nicméně jeho nekvalitní zpravodajství kouže po povrchu a příliš se nedotýká hlubších podstat problémů a vlastní boj proti mafii bohužel také moc konkrétně nezobrazuje. Ale Guiliana de Sio je fakt kočka! ()

Gero

Ventura verzus talianska mafia. Autenticita záberov zmaknuta na jednotku a po scenáristickej stránke je sám veľký TORNATORE ako ho mám najradšej (Vrelá vďaka za malenu a masturbačne časy s tým spojené). Film ako celok je na výsokej úrovni. Rozhodne stojí za pozretie... 85%...Videné v pôvodnom znení. ()

karlee

Docela zklamání, takové nosné téma šlo určitě zpracovat zajímavěji a napínavěji, vedlejší postavy nejsou nijak zvlášť propracované (mafiáni), jiné tam snad ani být nemusely (snoubenka). Navíc český překlad se mi zdá jaksi kostrbatý. ()

RedOctober

Komunisté mafiánům vadí jak bylo vidět na příkladu poslance Komunistickou stranu Itálie Pia La Torreho. Generál Carlo Alberto Dalla Chiesa (skvělý Lino Ventura) se snažil a možná by se mu dařilo více, kdy měl více času. Ale na radnicích v Toskánsku a Emilia-Romagně seděli ve velkém počtu komunisté a mafie tam nepronikla pomocí korupce a moc se jí tam nedařilo. ()