Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční

Recenze (177)

plakát

Krvavá pomsta (2007) 

Trošku hodně slabší, i na samotný žánr, počin Dolphův, kterého se ujal (asi bohužel) i jako spoluscénárista a režisér, po všech stránkách prostě slabota. Jediné plus, že Dolph během té své dlouhé požehnané kariéry nevypadal nikdy nekoukatelně, taktéž v tomto snímku, jinak asi zbytečnost.

plakát

Egon Schiele (2016) 

Maloměšťácky konzervativní, takový milý, pohodový filmeček o slavném malíři, který kromě pár nahotinek nepůsobí vůbec kontroverzně. Bylo to hezké, ale určitě by to šlo udělat i zajímavěji a Egon by si to rozhodně zasloužil.

plakát

Napoleon (2003) 

Vtipná historická rádoby detektivka ve stylu coby kdyby to s tím Napoleonem na Sv. Heleně nakonec všechno bylo úplně jinak. Vizuálně velkolepé, samotný Napoleon by snesl charismatičtějšího herce, jeho britský protějšek hlídač byl mnohem lepší.

plakát

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010) odpad!

Banksyho jméno je jenom trapná reklama, ano i já jsem se na něj nechal nachytat. Prolétl jsem komentáře a zřejmě jsem se díval na jiný film. Samotný Banksy se ve snímku mihne v celkové časové dotaci cca 10 min. Zbytek jste nuceni sledovat potrhlého frantíka oplývajícího smrští nejrůznějších duševních neduhů a působí nesmírně otravně. Jak už tady na CSFD někdo vtipně poznamenal, byla by prdel, kdyby ten debilní frantík by ve skutečnosti Banksy, který si ze vše udělal dobrý den, naštěstí tomu tak ve skutečnosti není. Celkově nesmírně otravná záležitost a naprostá ztráta času.

plakát

Rej (1950) 

Zvláštní kaleidoskop nejrůznějších milostných dobrodružství a eskapád lidí z širokého spektra společnosti dohromady pospojovaný násilně iritující postavou vypravěče. Zajímavé a krásné ženy versus nudní muži (v to zahrnuji i Gérarda Philipa, kvůli kterému jsem se na film hlavně díval). Celkový dojem více než rozpačitý.

plakát

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film) 

Pro mne jediným pravým Sherlockem Holmesem byl, je a navždy zůstane Jeremy Brett v legendární sérii od TV Granada. Byť mám Benedicta docela rád, jeho ztvárnění detektivní legendy mě příliš neuchvátilo, neboť jeho Sherlock je až moc naspídovaný, využívá své pozorovací a logické schopnosti až otravně (často) a prostě působí nepříjemně. Ani Dr. Watson se mi příliš nezamlouval, z válečného veterána, ragbisty, kriketisty a bouchače, vytvořili v tomto seriálu téměř nemohoucného válečného kripla, který působí vedle Benedicta jako věchýtek. Radši se vrátím ke staré dobré klasice.

plakát

Taboo (2017) (seriál) 

One man show Toma Hardyho, kterému zdatně sekundují Oona Chaplin a Jonathan Pryce, v kulisách viktoriánského Londýna. Intriky koruny, východoindické společnosti a USA, prostředí podsvětí. To že se jedná o seriál z produkce HBO je vidět i slyšet na první dobrou, skvělá kamera, zajímavý scénář, úžasná hudba.

plakát

Hodina pušek (1967) 

Pokračování životních osudů Wyatta Earpa a Doca Hollidaye po slavné přestřelce u ohrady O.K. Coral, kterou film vlastně začíná. Nejzajímavější postava i nejvěrněji ztvárněná a zahraná je bez pochyby Doc. Jedná se spíše o slabší western, ale se slušnou dávkou přestřelek.

plakát

Mongol - Čingischán (2007) 

Poněkud vydařenější životopis či spíše střípky ze života nejslavnějšího mongola, kde už alespoň účinkují mongolové a jejich zvířátka (narozdíl od průseroidního Čingischána s arabskými plnokrevníky). Ale aby to nebylo tak úplně košer - Čingischána hraje Japonec, známý z účinkování v samurajských filmech (47 roninů nebo Kitanův Zatoiči jako hlavní protivník masérův), rozhodně však vypadá důvěryhodněji než v předchozím snímku Omar Sharif, snímek je také mnohem lepší filmařinou.

plakát

Čingischán (1965) 

V pravdě prapodivný snímek o největším z mongolů, ve kterém snad neúčinkoval ani jediný mongol. Přes veškerou lásku a úctu k hereckému umu, kterou chová k Omaru Sharifovi, již svou samotnou fyzickou, fyziologickou podstatou jen přetěžko mohl věrohodně ztvárnit mongolského válečníka. Průser pokračoval přes jeho ženu Börte v obsazení nordické plavovlasé blondýnky, mihnutí Telly Savalase a vyvrcholil u Eli Wallacha v roli perského šacha. Rádoby holywoodský velkofilm, spíš ale maloprůser. Omar se na rozdíl od všech ostatních alespoň snažil, i když, kde není co hrát, ani smrt nebere.