Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

bourec

Neskutečně zdlouhavej film,kterej je naditej kecama,akce je pouze v přestřelkách,žádnej souboj,nic.A zrovna vod tohodle filmu sem to čekal,navíc začátek byl i slibnej,ten vrah byl pěknej čůrák.Korunu tomu navíc nasazuje hudba,jak k filmu nějakýho artovýho rejžy,na který nikdo nechodí.Zklamání,a to jednoznačně.Myslel sem ,že se Til režisérsky konečně chytí co se týče tohodle žánru.50% s vodřenejma ušičkama. ()

A.Beech

Milujem filmy s touto tématikou a zbožňujem Schweigera. Dokopy teda parádny filmový zážitok pre mňa. Nemôžem hodnotiť inak ako za 5* a toho som si bol vedomý už po prvej pol hodine. Aj keď celkovo film mohli mierne skrátiť. Pre mňa ale jeden z jeho najlepších filmov. Tieto roly mu naozaj sedia a ja mu ich rozhodne verím (žeriem). ()

Martin741

"Co to tu delate? Tady jsou nemocni lidi. A bla, bla, bla, bla, bla. Hajzle! " Reziser Tyl Schweiger /Klepani na Nebeskou Branu, Hanebni Parchanti/ natocil slusny, dobre odsypajuci film. Pribeh zaujme, nuda sa dostavi len v strede, aj to len na chviliu. Tyl Schweiger to dobre taha, Katharina Schuttler je fajna, a Moritz Bleibtreu /Klepani na Nebeskou Branu, Baader Meinhof Komplex, Svetova Valka Z/ hral velmi dobre. Strielacky su namakane, zbrane tiez a nechyba ani snaha o napatie : 70 % ()

magu

Na Germánov celkom pekný počin. Škoda, že tomu nevymysleli nejaký originálny koniec, lebo to klišé, skopírované spoza oceánu, tomu teda veľmi nepridalo. Skoky v deji som akosi nepochopil, zrejme preto, že nemeckú precíznosť nemám v krvi. Asi je už po tých rokoch poriadne zriedená kadejakými sračkami. Ak však budú v SRN pokračovať v takto nastúpenej ceste, prestanem nad nemeckými názvami filmov kriviť ústa. ()

Malarkey

Til Schweiger už mě svými filmy dokázal překvapit víc, než právě tímhle kouskem. Celý film jsem vlastně přemýšlel, co bych k němu dokázal říct, když by se mě na něj někdo zeptal. Na konci filmu mi došlo, že vlastně nic. Ochránce nic nenabídne, maximálně tak Tilovu dceru, která ještě kdekoho může nasrat. Přestřelky jsou sice relativně v pohodě, ale všechno ostatní je v tomhle filmu špatně. ()